Výsledky maturitních generálek

8. listopadu 2010 v 17:49 | David-R92 |  Zajímavosti
Takových článků jsem ve výpisu viděl mnoho. Když jsem ho viděl, ze zvědavosti jsem ho přečetl, protože jsem se taky generálek zúčastnil. Nedávno jsem si vzpomněl, že jsem vám taky něco slíbil. Podíval jsem se pro jistotu na onen článek a zjistil, že je tam napsáno: "O mých výsledcích možná napíšu článek". Tak tady jsou.


Zde je nejdřív tabulka:
PŘEDMĚT
ÚSPĚŠNOST V %
PERCENTILOVÉ UMÍSTĚNÍ *
CJL - didaktický test77,9
81,5
CJL - slohovka
46,7
34,2
NEJ - didaktický test
79,4
94,2
NEJ - slohovka
94,4
98,4
MAT - didaktický test
66,0
86,7

INFO

Kolik je potřeba % k úspěšnému splnění? U CJL, NEJ 45,0 a u MAT 33,0. Takže podle tabulky jsem všechno dal, ale budu to ještě rozebírat. Všechny testy jsem dělal v nižší úrovni obtížnosti.

Ad CJL

S didaktickým testem jsem velmi spokojen. Toho se moc bát nemusím. Všiml jsem si, že hodně lidí mělo 60 - 70 %. Se slohovkou je to mnohem horší. Dal bych ji o pouhých 1,7 %. To je dost málo, abych si mohl věřit. Ani ostatní na tom nebyli líp. Našel se i člověk, který měl rovných 0,0. Lidí se 100,0 bylo několik. Slohovky se budou řešit v prosinci, protože tam máme velké mezery.

Ad NEJ

Tady jsem jak spokojen, tak i pěkvapen. Didaktický test mě tolik nepřekvapil, ale ta slohovka! Já si fakt myslel, že ze všech 3 předmětů bude slohovka z NEJ nejhorší a hle, ona je nejlepší ze všch! To absolutně nechápu. Pokud to není chyba ve známkování, tak je to fakt drsné.

Ad MAT

Jsem spokojen, ale mohlo to být lepší. Já čekal, že to bude lepší, ale nevadí, protože jsem dvojnásobně překočil potřebná %, takže nemůžu být nespokojen. Mi se zdálo, že MAT byla ze všeho nejlehčí.

NEJ vs. MAT

Po těch dnech, kdy jsme dělali ty generálky (11. - 13. října 2010) jsem hodně váhal, jestli si k maturitě vybrat NEJ nebo MAT. A to kvůli tomu, jak jsem si myslel, že MAT dopadne mnohem lépe než NEJ. Spor vznikl kvůli tomu, že mám radši NEJ a byl jsem pevně rozhodnut, že z ní budu maturovat. Jenže generálky mě donutily přemýšlet. Nakonec mě tyto výsledky přesvědčily, že si mám zvolit svou oblíbenější NEJ. Sice je to složitější (NEJ má 3 zkoušky, MAT pouze 1), ale snad to zvládnu.

Závěr

Přihlášky k maturitě musí být vyplněné nejpozději do 15. listopadu 2010. Už asi nic nezmění to, že chci maturovat z NEJ. Jinak můžu říct, že se generálky byly v pohodě. Pokud obtížnost zůstane stejná, nemáme důvod se moooc bát. Já se nejvíc bojím těch ústních (ty v generálkách nebyly). Ale ty ústní se nacvičovaly, nacvičují a budou nacvičovat ve škole (v konkrétních předmětech), takže i na to bychom měli být dobře připraveni.

P.S.

A co vy? Četl jsem plno článků, o vašich generálkách, ale určitě ne všechny. A proto mám nápad. Pokud chcete, můžete odkazovat (reklamovat) POUZE na článek o maturitních generálkách. Jiné reklamy jako vždy mažu. Co jsem nečetl, rád si přečtu. A jako vždy můžete hlasovat v anketě. Dík* Percentil je takové porovnání. Např. pokud mám z NEJ (slohovky) percentil 98,4 tak to znamená, že jen 1,6% žáků v celé ČR bylo lepších než já. Což je super. Ale u slohovky mám percentil jen 34,2 což znamená, že 65,8 % žáků byl lepších než já. To už tak super není no :-D
 


Anketa

Zúčastnil/a ses maturitních generálek?

Ano
Ne

Komentáře

1 Buffy Fan Buffy Fan | Web | 8. listopadu 2010 v 17:52 | Reagovat

:)

2 Alexandra Gryffin- Fox, okřídlená lištička Alexandra Gryffin- Fox, okřídlená lištička | Web | 8. listopadu 2010 v 18:30 | Reagovat

Dělala jsi nižší nebo vyšší úroveň? :)

3 Storyteller Storyteller | Web | 8. listopadu 2010 v 20:08 | Reagovat

Toš blbé nejseš. Zkoušel jsem si didaktickej test z češtiny a z matiky a máme úplně stejný výsledky :)

4 david-r92 david-r92 | Web | 8. listopadu 2010 v 20:08 | Reagovat

[2]: Nižší úroveň. Díky, že ses zeptala. Zapomněl jsem to tam napsat a hned dopíšu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama