Víkend >>> 29.4. - 1.5. 2011

6. května 2011 v 16:19 | David-R92 |  Deník
V minulém článku (Pohlavní zneužití ve vlaku) jsem slíbil, že vám vysvětlím důvod mého víkendového nestíhání. Na tom by nebylo nic zajímavého, kdybych stihl napsat článek do konce měsíce. Nestihl jsem a porušil tak svou 19-ti měsíční tradici v psaní článků: 5 článků/měsíc. Tak jak tedy vypadal můj minulý víkend?


PÁTEK, 29.4. 2011
V pátek jsem měl nejvíce času. Mohl jsem v klidu minulý článek napsat, ale jednoduše jsem to odložil na zítřek, tedy sobotu 30.4. Nedodržel známé motto "Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítra". Jak vidím, ani vy na tom nejste o moc lépe. Podle ankety, které se zúčastnilo 6 lidí, i vy (5 lidí ze 6) rádi odkládáte věci na pozdější dobu, než kdybyste je udělali při první možné příležitosti. Byl to nesmírně profláklaný den, i když správně jsem se měl učit na maturitu.

SOBOTA, 30.4. 2011
Ráno jsem se vzbudil dosti pozdě. Hned po snídani jsem vyrazil do města. Přijel jsem myslím až v 10:30. Plnil jsem ještě jiné domácí povinnosti a pak šel na notebook. Než jsem prošel celý internet, jak mám ve zvyku, čas rychle utekl. Ve 12:00 jsme měli být odvezeni na oslavu tetiných narozek (50.). Musel jsem se ještě oholit, osprchovat atd., takže na blog mi zbylo pár minutek. Stihl jsem vymyslet nadpis a úvod. Anketu jsem nevymyslel - nebylo to totiž vůbec jednoduché vzhledem k tématu :-D. Takže jsem to nestihl a po 12. hodině jsme odjížděli z domu. Říkal jsem si, že pokud do půlnoci nedorazím domů, tak to opravdu nestihnu. A taky, že jsem to nestihl. Oslava byla super a protáhla se do nočních hodin - doma jsme byli v 0:30. Aspoň vám ukážu video naše krásného ohňostroje z oslavy (jeden z tetiných dárků):


NEDĚLE, 1.5. 2011
Vstával jsem až v 9:45, a to na budík. Po snídani jsem šel rovnou na nádraží. Přijela kámoška ze třídy, se kterou jsem šel na den otevřených dveří do pivovaru Radegast v Nošovicích a potom na Doberskou pouť. Akce se měly účastnit 4 osoby, ale 2 z nich odřekly svou účast (ve 23:27 předchozího dne, a to jsem musel sám psát-ptát, jestli vůbec jdou).

DOD pivovar Radegast, Nošovice
Exkurze byla objednána na 11:30. Do návštevnického centra (ohlašovací místo) jsme dorazili už v 11:00, a tak jsme si prohlíželi, jak se vyrábí pivovarnické sudy. Prohlédli jsem si i samotné návštěvnické centrum, ve kterém se nachází malý obchůdek s propagačními předměty Radegast - trika, mikiny, dresy, krygle (sklenice), soudky, puky, propisky,... Ceny mi tam opět připadaly celkem vysoké. Jen ta propiska stojí myslím 15 nebo 25 Kč - celkem dost. V 11:30 začala naše exkurze. Na exkurzi jsem byl už 1000x, ale tentokrát byla opravdu jiná. Sám manažer podniku (Ivo Kaňák) říkal, že exkurze je vhodná i pro ty, kteří tento pivovar již navštívili. Hned ze začátku to bylo (pro mě) nové v tom, že jsme začali v promítací místnosti (v návštěvnickém centru). V té nám promítali krátký film o Radegastu. Po něm jsme se ještě zdrželi v návštěvnickém centru. Náš průvodce nám prostřednictvím různých plakátů a exponátů ukazoval výrobní procesy. Před vycházkou venkem jsme si měli vzít reflexní vestu. Nejlepší bylo, jak průvodce říkal "Tak jestli máme všichni vesty, můžeme vyrazit". Ozvali jsme se, že nemáme, ale přesto jsme šli :-D. Exkurze byla pak stejná jako každý rok: CKT - sudovka - nová lahvovna - varna - vež. Ve věži můžete zdarma (od 18 let) ochutnat-degustovat pivo Radegast. Po té hodinu dlouhé exkurze přišlo opravdu vhod. Pro nealkoholiky a děti zde mají Birell a sodovku.
Exkurze se mi líbila, tak stejně i kámošce, která zde byla poprvé.


Doberská pouť 2011
Doberská pouť se letos konala jako každý rok - koncem dubna. Většinou se koná někdy kolem 24. dubna (na sv. Jiřího), ale letos vyšla na 1. Máj - lásky čas. V minulých letech jsem chodíval na pouť ve všechny dny jejího konání, tedy v pátek, sobotu a neděli. Letos mi to vyšlo pouze na neděli. Chudák bratr se vůbec nepotočil, protože když tam přišel - pršelo. Šel tedy domů a když se vrátil, kolotočáři začali balit své kolotoče.
S kámoškou jsme si to pěkně užili. Nejdřív jsem šli na známou lavici "Megastar", potom na autodrom. Dlouho mě přemlouvala, abych s ní šel na Centrifugu, na které ještě v životě nebyla. Já jsem na ni byl loni teprve poprvé a po 2. jízdě se málem poblil. A co se nestalo. Nechal jsem se tedy překecat. Centrifuga se rozjela. Kámošce se to fakt líbilo. Po 3 minutách žádný konec, nýbrž pokračování - točení v opačném směru. Já myslel, že to bude moje smrt. Jak už to končilo, tak jsem si v duchu říkal "Hurá, přežil jsem to!". Opak byl pravdou. Vylezl jsem a motal se jak minule. Blbě mi bylo asi stejně :-D. Byl jsem kámoška jen pro smích :-D. Seděl jsem několik minut u housenky, než jsem byl schopen vstát. Ale nakonec jsem to nějak přežil. Šli jsme se podívat do 2. areálu pouti, kde mě kámoška přemlouvala na jeden na první pohled velmi nenáročný kolotoč (peklo-klece), ale můj žaludek nesouhlasil. Tak šla sama a chudák to úplně neotočila. Princip těchto klecí jednoduchý. Vašim cílem je klec rozhoupat tak, aby se otočila kolem celé své osy. Což se ji nepodařilo, ani mě s bratrancem, když jsem na tom byl. Byla z toho (jako já minule) velmi unavená. Tak jsem se jí pokusil vystřelit růži, ale nestrefil jsem se, ale přesto jsem ji dostal :-D
Při pohledu na tuto fotku (z loňska) se mi ještě další den dělalo špatně:

ZÁVĚR
Jelikož jsem se pozdě podíval, v kolik hodin ji jede vlak, musel jsem si pro sebe vymyslet trest. Zavezl jsem ji autem domů. Beze mě by byla doma až po 21. hodině, ale já ji k baráku dovezl v 19:45. Sám jsem byl doma ve 20:25. Vzhledem k internetovému brouzdání a učení nebyl na blog čas. Článek jsem dopsal a zveřejnil až následující den.

P.S.
Začíná mi "Svatý týden". Tudíž jak tady, taky všude jinde na netu včetně ICQ, nebudu k dispozici. Během svaťáku napíšu článek asi ve čtvrtek 12. května. Dnes jsme měli "Poslední zvonění". Bylo to super. A Právě o tom bude příští článek.
 


Anketa

Poblil/a ses někdy po návštěvě kolotoče (atrakce)?

Ano
Ne
Málem
Nikdy jsem nebyl na kolotoči (atrakci)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama