Blog slaví 3. narozeniny

8. srpna 2011 v 10:51 | David |  Blog a já
Dnes, přesně v 10:51, jsou to 3 roky, co jsem založil tento blog. Když počítám i tento článek, vzniklo tady přesně 167 článků...


1.) VÝROČÍ

V tento den nevznikl pouze tento blog, nýbrž se odehrálo jiných událostí. Jistě stojí za připomenutí tragická nehoda vlaku ve Studénce, která se stala v tento magický den - 08.08.08. Byl to vlak EC 108 "Comenius", lokomotiva s evidenčním číslem 151.018-9, zemřelo 8 lidí, vlak měl 8 minut zpoždění. Žádná jiná osmička mě teď nenapadá, ale jak vidíte, bylo jich hodně. O celé této tragické události si můžete přečíst v mém článku, zveřejněném 2 dny po tragédii:

Nehoda vlaku ve Studénce

Z dalších výročí stojí za zmínku, že dne 08.08.08 ve 14:00 (našeho času) začaly letní olympijské hry v Pekingu. Byla to pěkná olympiáda, hlavně ten zahajovací ceremoniál se mi moc líbil. Údajně tam byly dokonce nějaké podvody s ohňostrojem. V televizi jsme viděli to, co ve skutečnosti nebylo. :D No, to už je jedno, za rok nás čekají další letní olympijské hry v Londýně.

Ještě bych zmínil, že v tento den (08.08.) se narodil můj strejda. Letos oslavil své 38. narozeniny. Já jsem narozen 04.04. A kolik je 4+4? Zase 8.


2.) BLOG

Je tu tolik změn, novinek atd., že nevím, jestli budu schopný všechno sepsat. Zásadních změn jste si určitě všimli, s ostatními vás rád seznámím.

Jako každý rok, i letos nesmí chybět tradiční, každý rok vylepšovaný, dortíček. :)


Písmo

Písmo se mi zdálo už dlouho nějak malé. Zkoušel jsem různé kombinace. Vyhrálo to, které se mi nejvíce líbilo. Takže jsem změnil bývalé písmo Comic Sans, velikost 12 na písmo Times New Roman, velikost 14. Odteď nemusíte při čtení článků používat lupu, a to se vyplatí, ne? :D

Přezdívka

Přezdívka David-R92 vypadala a zněla divně. Když jsem s radostí narazil na blog, ve kterém měl autor ve svých oblíbených blozích můj blog, vypadal David-R92 v té spleti přezdívek divně. I když, u některých blogerů jsem si všiml, že používají David. Takže měním svou složitou přezdívku David-R92 na David. Tím pádem měním podpis autora u článků na David.

Rubriky, články

Změny také nastaly v menu. Některé rubriky jsem nechal být, jiným jsem změnil název, zbylým jsem zjednodušil název. Pořád mám 6 rubrik, žádná nezanikla, žádná nevznikla. Dále jsem některé články přesunul do jiných rubrik, tedy tam, kam se hodily více. Tím pádem se stala přejmenovaná rubrika Železnice, která měla doposud 3 články, a to pěkně staré, mnohem plnější. Navíc jsem menu udělal v nové grafice - o tom však níže.

Vlajky

Vlajky 5 států, symbolizující jednotlivé jazyky - angličtina, němčina, francouzština, italština a španělština, jsem zrušil bez náhrady. Důvod? Nemyslím si, že moji stránku navštěvují cizinci (nepočítám Slováky), kromě českých a slovenských komentářů jsem žádný jiný v cizím jazyce nenarazil. Pokud bude mít nějaký cizinec zájem, určitě bude tak chytrý, že si zajde na Google a můj blog přeloží. :)

Další kosmetické změny

Ikonky byly přesunuty do zápatí (volitelný dolní box), nahoře by se už nehodily. Vytvořil jsem novou ikonku blogu, Návštěvní knihu jsem přejmenoval na Vzkazy. (změnil jsem i ikonku). Jen se podívejte dolů a uvidíte. Napsal jsem tam novou výzvu. Jsem zvědav, jak se to chytne. U komentářů nastaly menší kosmetické změny. Nemohlo totiž zůstat původní barevné nastavení, protože by neladilo s novým designem.

Hlavní kosmetická změna - design

Tak tuto položku jsem úmyslně vložil na úplný konec článku. Co vám budu povídat, design se hodně změnil. Jsem rád, že jsem ho stihl. Ještě včera ráno jsem neměl nic hotové, jen samé plány a plány. :D
Vytvořil jsem nové logo blogu. Proč takové? Má právě symbolizovat tragickou nehodu ve Studénce, o které už tady byla řeč. Přesto jsem do vagónku napsal "Blog, Studénka, LOH Peking", tedy 3 hlavní události, které se staly dne 08.08.08. Zbytek designu je laděn do stylu "Najbrt". Co je to Najbrt? Je to grafické studio, které vytvořilo nový nátěr pro železniční vozy Českých drah. Pokud jezdíte vlakem, určitě jste si všimli, že některé vozy se lakují do nový nátěrů (příklad - ty modré vozy byly kdysi zelené). A právě odstíny z těchto barev jsem použil, když už to logo je takové železniční. V logu jsem použil tmavší modrou, na stránku svělejší. Jako pozadí blogu jsem zvolil šedou barvu, také od Najbrta. Akorát to menu se vymyká Najbrtu. Říkal jsem si, že nepoužiju jiný odstín modré, protože by menu nevyniklo. Tak jsem přemýšlel a zkoušel a došel jsem k závěru, že zvolím fialovou, která podle mě k té modré nejlépe sedí. Nechtěl jsem použít (i když bych rád) křiklavé barvy typu červená, žlutá, zelená atd.
Na závěr k designu chci dodat jednu důležitou věc. Nejsem žádný grafik, takže byl pro mě problém něco takového vymyslet a pak ještě hůř zpracovat. Chtěl jsem to udělat co nejjednodušší a snad se mi to povedlo. Nechtěl jsem si to udělat od profíka grafika, i když by to určitě bylo skvělé, ale prostě bych se tu na blogu tak necítil, jak se cítím teď...

Tak, to je vše. Teď vy. Víte, co máte dělat. ;)

 


Komentáře

1 Bareta Bareta | Web | 8. srpna 2011 v 19:06 | Reagovat

Tolik osmiček? To určitě nemůže být náhoda .
Design je dobrej, akorát jaksi nevidím záhlaví, čím to? Smekám nad promyšleností těch souvislostí designu, jen to asi žádný budoucí návštěvník bez přečtení tohoto článku nepochopí :D
Ať ti blog ještě dlouho vydrží, neomrzí tě na něj psát a ten čas je taky hodně důležitej :-D

2 david-r92 david-r92 | Web | 8. srpna 2011 v 21:10 | Reagovat

[1]: JJ, taky si říkám, jak je to možné s těma 8... :-?
Díky. Já záhlaví vidím. Nevím, čím to je. Občas se mi taky neukázalo záhlaví a menu, protože v poslední době mi jede nějak pomalu net. A opravdu když je net pomalý, všechno pomalu načítá...
No, ostatní to záhlaví asi nepochopí, ale když se na něj podívají a uvidí to datum, Studénka atd., možná si vzpomenou. :-)

3 Bareta Bareta | Web | 9. srpna 2011 v 8:13 | Reagovat

Mrkla jsem se z jiného prohlížeče a musím říct, že to záhlaví je fakt hezký :-) Škoda, že ho ve výchozím Chrome nevidím.

4 Kája Kája | Web | 9. srpna 2011 v 9:26 | Reagovat

Osudové osmičky :) Ještě že osmeho osmý dvatisíce osm tu hráli Maideni :) Ale to už jsou detaily. Ve Studénce se to naštěstí za tu dobu už vrátilo do původních kolejí. Stejně mám divný pocit když jedeme přes ten nový most.
Jinak gratuluju k výročí blogu :) Ať ti to ještě dlouho vydrží.
Přezdívka David je sice jednoduchá, ale pozor ať nenarazíš na nějakého dalšího Davida. Předtím jsi byl od jiných odlišený. Ale já mám co říkat že...

5 Hauvínek Hauvínek | Web | 10. srpna 2011 v 14:50 | Reagovat

V pondělí jsem si na tebe vzpomněla, ale dostala jsem se sem až dneska, takže gratuluji k tříletému výročí :-) Jinak nový kabát se mi líbí, vsadil jsi na mašinkovské barvy, bude mi to tu připomínat mojí lokomotivu Bobíka, který už je taky na modro :-) Jinak já bohužel nové logo nevidím, nevýhoda Chromu :-( Ale moc se mi tu líbí, takže chválím ;-)

6 Hauvínek Hauvínek | Web | 10. srpna 2011 v 14:52 | Reagovat

PS: Možná bych jen tu fialkovou vyměnila za tmavě modrou, jízdenkovou :-) ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama