Třetí vysokoškolský semestr za mnou

23. února 2013 v 19:45 | David |  Deník
Je za mnou již třetí vysokoškolský semestr a já ani napotřetí nevynechám tento článek, který shrnuje dění za půl roku druhého ročníku na univerzitě...


Než se však rozhodnete přečíst tento článek, nabídnu vám dva odkazy na články z této "série". Je to hlavně pro ty, co jsou tu poprvé nebo tu jen párkrát byli a chtějí se nejdříve informovat co a jak. Uvnitř těchto článků najdete další vysokoškolské články, ze kterých se dozvíte vše důležité, co by vás mohlo zajímat (ostatní články najdete v archivu). Ale i pro znalce, kteří vědí kde, co, jak studuju atd., je to dobrá nabídka. Sám jsem se na články zhruba díval a je zajímavé pozorovat, co jsem předpovídal a jak to skutečně dopadlo, což se dozvíte z dnešního článku. Můžete tedy srovnávat s:

Druhý vysokoškolský semestr za mnou

První vysokoškolský semestr za mnou


Loga použita ze stránek univerzity (odkaz)

"Vysvědčení"

Z minulého článku si možná pamatujete, že vysvědčení jako takové na vysoké škole neexistuje. Nebudu to znova vysvětlovat - když tak si to můžete znova přečíst. ;-) Ale o výsledky se tedy s vámi podělím...

Za celý zimní semestr se mi podařilo nasbírat celkem 37 kreditů, což je paradoxně o jeden kredit více, než za celý loňský rok (zimní + letní semestr). Důvod je zcela prostý. Z 1. ročníku jsem si totiž do toho druhého tahal tři předměty, které jsem loni neudělal: matiku, fyziku, ekonomii. Z těch tří jmenovaných se mi (zatím) podařilo úspěšně splnit matiku a fyziku. Když k tomu připočítám, že jsem pak udělal všechny předměty až na jeden - statistiku - tak to pak ty kredity naskáčou rychle a snadno. :-)

Musím říct, že v tomto zkouškovém období jsem míval abnormální množství haluzí (štěstí). Třeba matiku jsem udělal na druhý pokus na 50 bodů. A víte kolik bylo potřeba na to, abych ji vůbec udělal (za 3) - ano, 50 bodů. :-D Stejně tak fyziku jsem udělal za "3!", což je opravdu na hraně. U ostatních předmětů buď to bylo přesně na hraně úspěšnosti nebo ještě mnohem líp. Letos se mi taky podařilo udělat si zatím nejlepší známku ze zkoušky, a to "1-". To mínusko to dost kazí, snažil jsem se to na ústní vylepšit, ale bohužel. Na čistou jedničku si budu muset minimálně pár měsíců počkat, tak uvidíme...

Bohužel o ekonomii se vůbec nedá říct, že jsem měl štěstí. Zkouška vypadá tak, že nejdříve se píše test (špatná odpověď: mínus bod) a pokud máte alespoň 60 %, jdete k ústní. Tam si taháte číslo, která vám prozradí, jaký graf(y) máte nakreslit a teoretickou otázku včetně podotázek. Na zkoušku máte tři pokusy. Při první pokusu jsem měl z testu málo bodů, tak to je bez řeči. U druhého jsem se dostal přes test, ale profesor mě pěkně vydusil - ptal se mě na věci, které jsem neměl v otázce. Měl jsem to vědět, ale bohužel jsem toho věděl málo. No a na třetím pokusu jsem opět vyhořel na testu - uteklo mi to o jednu otázku. Když si uvědomím, jak pitomá (zbytečná) chyba to byla, tak se ještě dnes chytám za hlavu. Udělat test, tak udělám asi i ústní, protože profesor, který nás měl, byl v pohodě. Takže opravdu smůla. V současné době se snažím domluvit s garantem předmětu čtvrtý (děkanský) termín, ale nějak neodpovídá na e-maily. Budu muset ho navštívit osobně...

Výhled do budoucna

Výhled do budoucna je hodně nejistý. Teď bude hodně záležet, jestli v ekonomii povolí čtvrtý pokus - jestli vůbec něco bude. V letním semestru opakuji pouze matiku a fyziku. Je tu jedno riziko. Kdyby ekonomie nevyšla, stejně tak ani matika a fyzika v létě, nemohl bych jít do 3. ročníku, protože podruhé můžu opakovat maximálně dva předměty. Takže to možná udělám tak, že si do 15. března 2013 podám přihlášku do prvního ročníku. Pokud by to tak bylo a vzali by mě, šel bych do prváku a zapsal si předměty, které opakuji a třeba nějaké ještě ze třeťáku. Pokud by se zadařilo, psát bakalářku bych mohl už ve 2. ročníku. Takže v konečném důsledku by to znamenalo pouze rok studia navíc. Roční rezerva tam tak jako tak je - pak by se musely už platit poplatky. Totiž velmi nerad bych na této škole skončil, když jsem se dostal už tak daleko. Navíc na jinou školu bych přestoupit nechtěl a končit se mi taky ještě nechce. Navíc jsem tu poznal dost fajn lidí, takže nerad bych je takto opouštěl. No uvidíme, budu ještě asi informovat... ;-)


P. S. Dovolil jsem si použít starou (ohranou) anketu. Můžete hlasovat, ale i tak budu raději, když se vyjádříte pomocí komentářů. Pokud jste na základce nebo střední, tak jaké jste měli vysvědčení (ano, asi se ptám jako poslední :-D), vysokoškoláci mohou shrnout své výsledky podobně, jako já. Žádné slohovky však nemusí být. Stačí napsat ročník, počet kreditů, jestli jste všechno zvládli atd. Však vy víte. Předem děkuji za vaše ohlasy! ;-)
 


Komentáře

1 Roni Roni | 23. února 2013 v 20:31 | Reagovat

Chystám se na UPce ale pod fialovu na
F CH-T

2 Kája Kája | Web | 24. února 2013 v 9:37 | Reagovat

Poprvé můžu v ohrané anketě kliknout na jedničky, dvojky, místo jedné či více trojek. :D

Máš pěkně strašné předměty, matematika a fyzika mi stačí na gymplu... a ekonomie? No pomoc, ještě jsme ji detailně nebrali, ale vím, že to bude hrůza.

Tak ti přeju hodně štěstí v dalším semestru, aby se ti všechno podařilo :)

3 David David | E-mail | Web | 24. února 2013 v 14:41 | Reagovat

[2]: No máme ještě debilnější předměty, ale pokud jsi na mém oboru a přijdeš z gymplu, tak matiku, fyziku bys určitě zvládl v pohodě - horší by to asi bylo v odborných předmětech... Jinak díky. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama