Problémy Blog.cz = odejít pryč?!

30. listopadu 2013 v 20:00 | David |  Názory
Tento týden server Blog.cz prožíval ne zrovna malé technické problémy. Každý, kdo tady bloguje, jistě ví své. Jestli se mi to nezdá, to nejhorší máme už za sebou, resp. v současné době na žádné problémy nenarážím, což je jen dobře. Ale přece jen bych chtěl k tomu celému něco říct. Nemá cenu to tady zabalit a jít jinam?


Problémy se nevyhýbají nikomu - ani lidem, ani strojům - to je jasné. Co se týče konkrétně problémů na Blog.cz, a to nemyslím jen technických, myslím že se mi v minulosti celkem dařilo to ignorovat. Jenže teď při posledním problému mi trochu ruply nervy, zvlášť když jsem psal článek a vůbec nic nešlo, jak by mělo. A to ještě nefunkčnost Blog.cz ovlivňovala funkčnost ostatních funkcí mimo Blog.cz - RSS čteček atd. Pokud chápu správně myšlenkové pochody Standy, tak nechápu, proč bych si já nebo ostatní blogeři měli nechat vše líbit a tvářit se, že je vše OK. Plno chyb bych odpustil, ale jak zní jedno rčení, nic se nesmí přehánět...

Optimista vidí snad i v té největší katastrofě něco pozitivního. Jak Blog.cz blbnul snad není potřeba zmiňovat, ale pojďme si ukázat, jaké zajímavé objevy tyto problémy přinesly - dosud jsem se s nimi nesetkal. Uvidíte dva obrázky, kde jsou ukázány ty nejzajímavější kuriozity. Na jiné si nevzpomínám nebo jsem nenašel, tak mě kdyžtak doplňte. :-)

První zajímavý úkaz. Ono se nejen dalo jakoby smazaný komentář napsat (těžko vysvětlitelné, ale reálné), dokonce se dalo na něj i reagovat a pak to vypadalo dosti vtipně. :-) Tohle je část komentářů z minulého článku Jak se bydlí na VŠ koleji (UPCE).

Tohle jsem si dovolil použít z blogu od Káji (článek A je to tu). Nikde jinde jsem rychleji stejný úkaz nenašel. Bylo pravidlo, že když jste napsali první komentář, tak žádné že byste měli komentář č. 1, ale měli jste komentář "nic" (bez čísla). Na obrázku je to OK, ale věřte, že nebylo, ale časem se to spravilo. Co se však nespravilo, tak byla reakce na takový komentář. Takhle vypadá reakce na komentář "nic", neboli prázdná množina. Taky celkem zajímavé. :-)

Teď se konečně dostávám k hlavní podstatě článku: Má cenu se tady zdržovat, není lepší zdrhnout pryč (mimo Blog.cz)? Myslete si, co chcete, ale mám za to, že to je největší blbost, kterou bloger může udělat. Nemusí to být jen technické problémy serveru Blog.cz, může to mít spoustu jiných důvodů. Klidně mě ukamenujte, že píšu nesmysly, ale vím o blogerech, kteří hrdinsky utekli na konkurenční služby, protože tam to není tak na h..., bude to tam 100% lepší atd. Jenže ouha, co se nestalo, část z nich se vrátilo zpět. Proč myslíte?

Ať odejdete kamkoliv, tak vězte, že nikde není tak dobře, jak tady. Jasně, tady nějaké menší či větší problémy, jinde třeba nejsou. Ale co je jinde? Celkem nuda. Neříkám, že všude, ale nikde není tak dobrá komunita, jako tady. Tím chci říct, že 100x lepší držet jazyk za zuby, než dělat unáhlené a zbytečné kroky. Nesmíte všechno tolik prožívat a je fakt, že tuto kauzu jsem sám prožíval více než obvykle. Ale odcházím? Ne a ani bych NIKDY nešel. To by snad muselo skončit 90 % blogerů, abych usoudil, že ani já tu nemám co dělat. Když se nad tím zamyslím, pokud odmyslím vedení Blog.cz, občasné problémy, tak vlastně se mám skvěle. Je tu spousta skvělých blogerů a jejich skvělé články, tak proč si zbytečně kazit náladu životně nepodstatnými věcmi?! Dám vám jednu RADU: Zkuste se příště raději 100x zamyslet, jestli to co chcete udělat, je právě to nejlepší řešení. :-)

Když se ještě krátce zmíním k nedávné kauze, tak přece ta "spolupráce" ze strany Standy - vedení Blog.cz - mohla být lepší. I krátké stručné oznámení na FB nebo tady v administraci by jistě neuškodilo, včetně omluvy. Každý se to bude snad snažit vzít takové, jaké to je a nebudou moc vášnivé debaty. A bude tam vidět nějaká snaha. Tak to vypadalo, že jsme vám ukradení, i když to tak třeba nebylo. Obávám se, že Blog.cz takhle zneužívá dominantního postavení na blogovém trhu. Přiznejme si, nemá schopnou konkurenci, která by ho něčím převálcovala a Blog.cz nemusí vynakládat velké snahy, aby přesvědčoval své fanoušky. To je myslím škoda. Ale co není, může být... :-)

Je taky vtipné, že TT pro tento týden je "Provokace". Problémy kuriózně začaly začátkem týdnem a vypadá to, že s koncem týdne jsou na ústupu. Že by to byla ze strany Blog.cz opravdu nějaká předem domluvená provokace nebo souvislost je čistě náhodná, tedy žádná tam není? Co si o tom myslíte? PIŠTE! :-)

---

P. S. Co se týče ankety, je to celkem jednoduché: Když se na Blog.cz cokoliv stane, a nemusí to být jen technická závada, zajímá mě, jak moc či málo to prožíváte. V komentářích se můžete hlouběji vyjádřit, jak se to u vás projevuje - co při tom děláte - jestli píšete stížnosti e-mailem na podporu Blog.cz, komentáře na Srdce blogu atd. Speciální otázka: Rozhodli jste na základě problémů přejít ke konkurenci? Pokud ano, tak proč, příp. jak se vám tam líbí a nenapadlo vás se vrátit? Předem děkuji za vaše ohlasy, mějte se pěkně! :-)

P. P. S. Taky se vám - blogerům - ukazuje, že včera váš blog navštívilo 0 lidí?! :-O

---

TIP NA ČLÁNEK
 


Anketa

Jak prožíváš různé problémy kolem Blog.cz?

Strašně moc
Celkem dost
Jen trochu
Vůbec to neřeším

Komentáře

1 Olivka Olivka | Web | 30. listopadu 2013 v 20:25 | Reagovat

Ke konkurenci jsem přešla už před pár lety a nevracela bych se. Proč taky? Kvůli zajímavým článkům se vracím na hlavní stránku Blog.cz pravidelně, ale onehdá mi začalo celkem vadit, jak je ta správa vlastně hrozně jednoduchá, až jsem se vypěstovala malou závislost :-? Tam kde jsem teď, se mi líbí statistiky a podobné věci, ovládání se stihlo změnit nebo jsem ho víc pochopila a o tolik složitější taky není. Tím pádem jdou tyhle problémy celkem mimo mě. Nepřidám svůj trapný komentář pod článek? Vem to čert! (pokud by se mi ovšem neuložil dlouhý článek, hodně by mě to naštvalo)

2 Adelaine Adelaine | Web | 30. listopadu 2013 v 20:35 | Reagovat

Já bych dávno přešla jinak, ale bohužel nic nemá tak jednoduché nastavování, aby mi to vyhovovalo. Nastavit design jak chci na bloggeru? Nemožné. Musela bych se učit HTML a bůh ví co dalšího. Design je pro mě hodně důležitej, musím se na vlastním blogu cejtit dobře, a tak to bohužel nejde. Největším mínusem blogu.cz je teď podle mě ta slavná komunita - Standa s námi moc nekomunikuje, vznikají z toho pak problémy "něco se opravuje a nikdo nic dopředu neví a nikdo se neomlouvá", no a přijde mi, že tu nějak mizí zajímavé blogy, dřív jich bylo hodně. Ale co se dá dělat. Jinak je to tu celkem dobrý.

3 Arvari Arvari | E-mail | Web | 30. listopadu 2013 v 20:40 | Reagovat

Abych pravdu řekla, řeči o komunitě jsem nikdy nepochopila. Co je na komunitě blog.cz tak extra? Je tu AK a další kluby, jasně, ale co je ta komunita jinak? Navzájem se navštěvující blogeři? Prosím pěkně, odkdy se blogeři na ostatních serverech navzájem nenavštěvují? Já chodím právě tak na blogy na blog.cz jako na blogspotu, a kromě adresy tam moc rozdílů nevidím. Jen proto, že je člověk na jiném serveru, není součástí komunity blogerů? Ale prosím tě...
Ručím ti za to, že jinde nuda není. Je tam úplně stejná zábava jako tady. Ne, pardon, je dokonce větší. Protože jen málokdy tam něco nefunguje. Protože věci, co jsou pro místní programátory nemožný, tam normálně dlouhodobě šlapou. Protože většina věcí je tam mnohem snazší.
Ano, odešla jsem, protože mě štvalo vedení a štvaly mě problémy. A jsem teď mnohem spokojenější. A ani ve snu by mě nenapadlo vrátit se. K čemu taky? K věčný nefunkčnosti a komunitě, co si myslí, že je něco extra? Ne, děkuju pěkně...

4 © Neraxie | UG © Neraxie | UG | Web | 30. listopadu 2013 v 20:42 | Reagovat

přešla bych ale prostě blog je blog a hele takhle mě by nevadila porucha ale ten přístup jak malý děcka -,-  je normální mít x dní poruchu a nenapasat na hlavní stránku upozornění, je normální když lidi píšou komentáře tak je mazat? proč se psali maily a odpovědi jen těm co se zeptali a nedalo se prostě hromadný oznámení aby se lidi zbytečně nepsali se článkama a pak nevěděli co se děje a prostě by se dočetli že to nejede a nic by nepsali?

5 Edona Edona | Web | 30. listopadu 2013 v 20:42 | Reagovat

Já bych jinde nešla. Ale je fakt, že poslední dobou je to pořád horší a horší. Ještě včera mi "blbnula" galerie a vůbec nastavení obrázků, ale všechno se dá překousnout. Všechno až na tu ANTIkomunikaci! Na facebooku dotazy ohledně nefunkčnosti smazali a co to má být? Výsměch? :-( Omluva nebo aspoň upozornění na technické problémy či opravy by neuškodila. :-)

6 Arvari Arvari | E-mail | Web | 30. listopadu 2013 v 20:43 | Reagovat

[2]: Nemusíš umět HTML. :-D Já s tím taky neumím, a nějak se mi to podařilo nastavit. Při troše snahy jde všechno... :-D (Nebo se dá kolikrát najít někdo, kdo to umí, to je taky možnost...)

7 anie-ena anie-ena | Web | 30. listopadu 2013 v 20:50 | Reagovat

Blog mám skoro sedm let. Za tu dobu jsem měla tu "čest" potýkat se se všema výpadkama a podobnejma šílenostma, který se tu děly. I tak jsem zůstala. Zaprvý kvůli postupnýmu zlepšování možností propagace jako takový (i když facebook v tomhle ohledu funguje snad ještě líp) a šanci objevovat nový a nový oblíbený blogerský tváře. To je jeden důvod, proč jsem se nikdy neobtěžovala přejít jinam. Druhej důvod narůstá na významu každym rokem navíc, co ten blog vedu. Protože přece se po sedmi letech nespakuju a neodejdu jinam jen proto, že holt občas něco vypadne. Jo, točí mě to jako blázen pokaždý, když se něco takovýho objeví a  mám potřebu se taky jednou za čas vyvztekat v nějakym z článků. Ale přidat se k odpadlíkům, co to tady vzdali, nechci. Asi by mi to za to ani nestálo. :-)

8 Adelaine Adelaine | Web | 30. listopadu 2013 v 20:52 | Reagovat

[6]: Vzhledem k tomu, že tam ani nedokážeš bez HTML nastavit, abys měla stránku nalevo, nebo obrázek v pozadí na nějaké straně, atd. Takže pro jednoduché designy, co třeba tobě vyhovují, to je v pohodě, ale pokud musí mít člověk všechno přesně jak to chce, je to třeba.
Jasně no, ale o to mluvím - dá to víc práce. Tady je to fik sem fik tam a udělám si to sama za pár minut.

9 Mrs.Belli Mrs.Belli | Web | 30. listopadu 2013 v 20:54 | Reagovat

to jo!nejdou mi psát články!jak si Mám poradit?

10 David David | E-mail | Web | 30. listopadu 2013 v 20:56 | Reagovat

[3]: Myslím komunitu obecně, že je nás tu hodně, člověk si vybere spoustu oblíbených blogerů a pár blogerů si možná najde mě. Promiň, asi jsem to s tou komunitou "jinde" přehnal. Měl jsem na mysli to, že jinde není tolik blogerů a s počtem blogerů stoupá pravděpodobnost, že narazím na zajímavý blog a naopak. Takže věřím, že jinde je dobře, ale myslím si, že líp než tady ne. Ale možná to tak není, tvůj názor samozřejmě beru, zvlášť pokud máš osobní zkušenost. Já osobně si myslím, že bych jinde nenašel tak dobré uplatnění, zvlášť díky tomu, že nepatřím mezi nějakou blogobritu. :-)

Jinak děkuji ostatním za velice zajímavé komentáře, většinou s vámi plně souhlasím. :-)

11 Cleo Cleo | Web | 30. listopadu 2013 v 20:58 | Reagovat

Chyby se stávají, ale zatím to ještě nehodlám zabalit :)

12 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 30. listopadu 2013 v 21:02 | Reagovat

Blogger je mnohem lepší pro jednu část mého blogu - a sice pro českou "csi wiki". Česká pořádná není a mít to na blogu bylo dost všelijaké, ale systém bloggeru mi spoustu věcí umožnil udělat lépe. A pak jsem si na bloggeru také udělala veřejných archiv mých literárních pokusů z celé doby internetového působení. Pro případ, že by blog šel do kytek úplně. A jediné, co tam opravdu chybí, je komunita, jinak je to super, html člověk vůbec umět nemusí a může si nastavit skvělý blog a žádné problémy jsem s ním zatím za rok neměla. Občas při zveřejňování napíše, že článek nešlo zveřejnit, ale alespoň neaktualizuje stránku a nenahodí error, ale jen vyběhne úzká lišta a článek vidí člověk dál a kolikrát stačí jen kliknout na to ještě jednou a vše je jak má být. To tady mám nějaký miniproblém, který většinou často jen způsobí delší čas práce než úplné zničení práce, každý týden aspoň jednou.

13 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 30. listopadu 2013 v 21:04 | Reagovat

[3]: Já ti nevím, ale tady prostě na hlavní stránce blogu vidím spoustu článků. AK, TT, můžu si najet na žebříčky. Ale i když občas hledám, nějak jsem ještě nikdy nenarazila na nějaký český blogspot, samé zahraniční, ty číst nehodlám, a nevím, kde bych tam měla nějaké hledat. Tady v tomhle ohledu je to vážně prostě jednodušší. Každý vidí spoustu dalších blogů hned a další spoustu, když si rozklikne žebříčky.

14 Bareta Bareta | Web | 30. listopadu 2013 v 21:13 | Reagovat

Nikdy neříkej nikdy ;-) Já jsem teda odešla už skoro před třemi lety a nenapadlo mě se vrátit, neměla jsem a nemám důvod. Komunita se víceméně vždycky kolem každého blogu vytvoří a je úplně jedno, kde kdo svůj blog vede.

P.S. Ty problémy, co tu ukazuješ, se přece jen nezávislému pozorovateli zdají jako prkotiny :-D

15 David David | E-mail | Web | 30. listopadu 2013 v 21:24 | Reagovat

[14]: Vidíš to, a kvůli prkotinám odcházejí blogeři pryč. Proč? :D

16 Kiwi Zelená Kiwi Zelená | Web | 30. listopadu 2013 v 22:20 | Reagovat

[14]: Ono to není jenom o těhle prkotinách. Statistiky dneska stávkují, komentáře se nepíšou (jak které, ale nepřišla jsem na nějaký system)...
Stále si ale myslím, že zázemí je tady docela slušné. Kdosi výše psal, že je těžké najít nějaký zajímavý blog na blogspotu v češtině, to je pravda-  má vůbec blogspot nějakou oficiální stránku podobně jako blog? Já nevím, ale pořád mi přijde blog jako nejlepší řešení. Hlavně to moc neřešit, vždyť to přece zase tolik neznamená...

17 shariony shariony | E-mail | Web | 30. listopadu 2013 v 22:24 | Reagovat

Neměla jsem teď čas psát články ani komentovat, takže se mě to vlastně netýkalo -až na některé komentáře, které zmizely pod mým posledním článkem... Zkoušela jsem blogspot - přijde mi uživatelsky lepší, jen mi tam chybí ta komunita... To ale nemění nic na tom, že se slušně zachovat měli - informovat o tom předem by je nic nestálo, blogeři by si články pro jistotu zkopírovali jinam atd.

18 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 30. listopadu 2013 v 22:39 | Reagovat

Technické problémy jsou všude, ale přijde mi, že Blog pohrdá svými uživateli, to už mu obec uživatelská nestojí za to, aby umístil cedulku "Na opravě se pracuje"?

19 Houp Houp | Web | 1. prosince 2013 v 11:04 | Reagovat

I když mě někdy chyby a errory na blogu vytáčí, zvláště když napíšu článek a ejhle on mi blbne nebo se neukáže. Nebo nedávno jsem psala komentář asi třikrát, než se ukázal a nakonec jsem byla za trotla, když se ukázaly všechny tři -.- :-D
Na blog.cz zůstávám vlastně díky komunitě, protože vím, že taková nikde jinde není a to je to, co mě tady baví.
Každopádně někde uvnitř sebe doufám, že tyhle nedokonalosti povedou k nějakému zlepšení. :))

20 Miloš Miloš | Web | 1. prosince 2013 v 11:37 | Reagovat

Přejít někam jinam je obtížné, protože Blog.cz neumožňuje export článků a i kdyby to šlo, kdo by chtěl všechny články znovu vkládat (byť třeba ze zálohy z Wordu)? Navíc by tím přišel o všechny komentáře.

O Bloggeru/blogspotu jsem uvažoval v úplném začátku, ale nechtěl jsem zřizovat Gmail, bez kterého jsem myslel, že to nejde, a pak se mně tam nelíbí komplikovaný způsob vkládání komentářů přes dialog s mnoha rubrikami.

21 Taychi Taychi | E-mail | Web | 1. prosince 2013 v 12:28 | Reagovat

Já jsem odešla kvůli mnohem více věcem, ale bylo v tom i špatné vedení a věčné problémy. Upřímně řečeno jsem na blogspotu už skoro rok a jsem spokojená. Když se něco opravuje, upozorní člověka aspoň 24 hodin dopředu. A o vedení skoro ani nevíš, takže ti nemusí být proti srsti, nejsi proti němu zaujatej. No a co se týče komunity, tak i tam je. A na články od super blogerů chodím koukat i sem, i tam. ^_^

22 Cervenej_cudlik Cervenej_cudlik | E-mail | Web | 1. prosince 2013 v 20:51 | Reagovat

Je to zajímavé, ale jsem asi jediná, kdo v podstatě žádné problémy neměl. Postřehla jsem sice u ostatních to "smazaný komentář" ale jinak se mi to asi díkybohu vyhlo. Akorát jednou mi nešel přidat komentář. Každopádně i kdyby se mi problémy nevyhnuly stejně s tím člověk nic neudělá. Osobně si nemyslím, že by mělo smysl někam psát a dělat humbuk, sice by to vedení patřilo, ale pochybuju, že by se na základě mého emailu "koukejte s tím něco dělat" něco fakt nějak zlepšilo. Bohužel, jak píšeš Blog.cz moc dobře ví, že má v podstatě mizivou konkurenci a tak co by se namáhali s nějakou omluvou žejo. Ono se na to zase zapomene.

23 Cervenej_cudlik Cervenej_cudlik | E-mail | Web | 1. prosince 2013 v 22:52 | Reagovat

[22]: Tak jsem si to tady "krááásně" zakřikla :-D  :-D  :-D

24 Rea.A Rea.A | Web | 2. prosince 2013 v 14:32 | Reagovat

Já se sice přestěhovala, asi před rokem a čtvrt, ale co se týká komentářů, mívala jsem pod články pusto. Tak nevím, jestli má smysl hrabat se v zavedeném blogu, na který chodí lidi.

25 Kája Kája | Web | 3. prosince 2013 v 20:17 | Reagovat

Já bych si se svou historií nemohla dovolit odejít jinam. :D

26 Dakota -- staycomplicated.blog.cz Dakota -- staycomplicated.blog.cz | E-mail | Web | 4. prosince 2013 v 18:34 | Reagovat

Já to nevydržela a přešla jsem na blogspot.. Jako 3 týdny bez blogu? už ne, dík. Starý blog jsem si samozřejmě nechala..

27 DorkaJ. DorkaJ. | Web | 6. prosince 2013 v 18:33 | Reagovat

Áno úžasná komunita, v ktorej len čo bloger vyjadrí svoj názor, ktorý sa nejakým spôsobom nestotožňuje s názorom autora, ten jeho komentár s obratom maže. Úžasné. A áno presne s týmito problémami som sa stretla i ja, to sa však ešte dalo ignorovať.
No ignorovať to že:
1. Sa mi na blogu nezobrazí článok
2. Keď si chcem vymazať ten článok aby som ho mohla napísať odznova, server mi oznámi: Požadovaný článok neexistuje!
3. Tak reku napíšem ho odznova, no len čo sa o to pokúsim, server mi oznámi: Článok s takýmto nadpisom už bol publikovaný!
4. Tak zmením nadpis a voilá, opäť som na začiatku začarovaného kruhu.

A keď ti to spraví niekoľko krát denne plus ti samovoľne vymazáva odkazy z voliteľného boxu v menu. Ignoruj to potom.
Dobre nik nie je neomylný, ale nezaslúžime si aspoň nejaký článok o priebehu opráv, prípadne,  dokedy tento stav potrvá?!

28 Kerria Kerria | Web | 29. prosince 2013 v 11:38 | Reagovat

Já myslím, že jediný důvod, proč lidi hromadně z blog.cz neemigrují jinam je to, že nemají možnost nějak hromadně exportovat články. Každému přijde líto opustit něco, co tvořil často i spoustu let a začínat jinde od nuly. Na to vedení nejspíš spoléhá. Ale jsou lidi, kteří tu odvahu našli a odešli a jsou jinde spokojenější - patřím mezi ně.
Pokud bych chtěla (nebo dokonce musela) odejít z pise.cz, tak rozhodně to nebude zpět na blog.cz, ale někam jinam. Komunita se vytvoří všude, jsou to přece lidé a většina mých čtenářů šla za mnou i jinam. Krom toho jsem našla nové blogy a získala i nové čtenáře.
Každý server nabízí trošku jiné funkce a často jinde najdeš to, co tady postrádáš, nebo se automaticky dělá to, co tady musíš složitě ručně zadávat.

29 David David | E-mail | Web | 29. prosince 2013 v 12:01 | Reagovat

[28]: Mě třeba vadí, když mám oblíbený blog u konkurence, kde samozřejmě nefunguje posílání reakcí na e-mail (myslím komentáře) a já tam musím jak trotl furt chodit. A to je ještě ten lepší případ, spíše zapomenu, že jsem tam něco psal a měl se tam jít podívat. :-D

Jinak vesměs souhlasím. Je to něco jak Česká spořitelna, je to s ní čím dál horší (poplatky atd.), ale má hodně klientů, kteří jsou zvyklí z "dobrých časů", tak se jim nechce měnit banka. Já jsem z této bubliny dostal letos v červnu, mám účet u normální banky a jsem spokojen. :-)

30 Angel Angel | E-mail | Web | 6. září 2014 v 2:28 | Reagovat

Blog.cz má technické problémy už od začátku a poměrně často. Dřív jsem to prožívala celkem dost, protože se vždycky něco dělo, když jsem chtěla napsat článek. A vůbec se nedivím, že spousta lidí kvůli neustále se opakujícím problémům odešla ke konkurenci, i když blog.cz bude mít vždycky výhodu v jednoduchosti, což je možná i jeden z důvodů, proč se někteří z nich pak zase vrátili. Teď to v podstatě neprožívám vůbec, je mi to vlastně ukradené, takže když zase něco nefunguje, tak to prostě vypnu a vrátím se, až zase někdy budu chtít. A pokud si dobře vzpomínám, tak opravdu není zvykem, že by se tady za nějaké poruchy omlouvalo atd. a nepředpokládám, že se něco v tomhle směru změní, protože, jak jsi správně napsal, oni nemají důvod.

31 Nekra Nekra | Web | 9. července 2015 v 12:13 | Reagovat

Tenhle článek je hodně nadčasový, odchod z blogu mi jako téma připadá dlouhodobě aktuální. Když uvážím ty vlny odchozích blogerů, stížnosti atd.

Ta tvoje "RADA" mi připadá škodlivá svým přílišným odrazováním. Jistě, dělat unáhlená rozhodnutí se může vymstít, ale kdyby si to měl člověk rozmýšlet pokaždé 100x, tak by nikdo nikdy nic neudělal, protože by o tom všichni jen pořád přemýšleli :p. Třikrát podle onoho řezacího přísloví je tak akorát.

Jo a taky záleží na tom, co považuješ za odchod z blogu, protože si už uvědomuju, že dokud blog úplně nesmáznu a komentuju tady některé blogy, tak jsem vlastně úplně neodešel, i když bych nepřidával články.

Myslel jsem si, že nikdy neodejdu, což jsem teda zatím neporušil :s, dokud blog stojí. O návratu k psaní článků na blog.cz(možná vyjma nějakého vysvětlujícího) ale pochybuji.

32 Leňa Leňa | Web | 20. září 2016 v 18:14 | Reagovat

Ahoj.
Před chvílí jsem dopsala dost dlouhý článek a psala jsem ho něco přes hodinu. Po uložení se mi ovšem nic neuložilo. Tehdy jsem ještě neměla zapnuté automatické ukládání (teď už ho mám), což byla velká chyba. ALE: Nevíte někdo, náhodou, jestli článek lze někde sehnat? :´(

33 David David | E-mail | Web | 20. září 2016 v 18:22 | Reagovat

[32]: Ahoj, bohužel to asi nebude možné, nejsi první ani poslední. :-( Ještě můžeš zkusit napsat na podporu (blog@blog.cz), ale spíše očekávej, že to nepůjde. Jinak doporučuji automatické ukládání, pro jistotu si dále článek průběžně ukládat třeba do Wordu. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama