Proč sebevrazi skáčou pod vlak?

13. prosince 2013 v 20:00 | David |  Železnice
Edit, 4. 12. 2014, 21:00

Blíží se nám sice krásné období Vánoc, ale s tím i jedna, bohužel dosti depresivní, statistika: Roste počet sebevrahů, kteří se rozhodnou ukončit svůj život pod koly vlaků. A to není jen nyní, o tom však více v článku. Ale stejně: Je potřeba skákat pod vlak?!


Tento článek mám v rozepsaných již od konce letošního července. Úmyslně jsem si ho nechal na toto období, kdy je velmi aktuální...

Statistiky

Nejprve bych zmínil nějaké statistiky. Drážní inspekce uvádí, že nejrizikovější jsou zářijové a říjnové soboty. Myslím, že obecně by se dalo říct nejen následující: "Blbé počasí, hurá skáčem pod vlak". Tohle nemá být vtipné, ale je to bohužel krutá realita. A to nejsou jen sebevrazi, stačí malá nepozornost v kolejišti a neštěstí je na světě. V roce 2012 je evidováno celkem 267 střetů vlaků s osobou, z toho 196 osob zahynulo a 69 bylo zraněno. Kupodivu sebevražedný úmysl byl prokázán pouze ve 38 % případů, což bych nečekal, a o to více je to alarmující pro ostatní. Ale v roce 2011 motiv sebevraždy převažoval. Z dlouhodobých statistik je počet srážek vlaků s osobou a usmrcených stále na vysoké úrovni. Pokud byste si mysleli, že tato střetnutí se týkají mužů i žen půl na půl, tak třeba v roce 2011 bylo mužů 81 %. Nejrizikovější skupiny jsou lidé ve věku 20 - 24 let a 50 - 54 let. Podrobnější informace se můžete dozvědět ve zdroji, včetně přehledných grafů - vřele doporučuji. (tisková zpráva)

Zajímavé nezajímavosti

Tyto události sebou přináší i různé zajímavosti, ať už vtipné, tak i velmi smutné. Na některé jsem si vzpomněl a dohledal, případně objevil pro mě zcela nové.

V prvním případě si mladík s batohem lehl na koleje a čekal, až ho přejede vlak. Ale co se nestalo. Vlak ho překvapil a přijel z druhé strany (druhé koleje), takže ho nepřejel, jen zavadil o jeho batoh a tak ho vyhodil z kolejiště. Mladíkovi se naštěstí nic nestalo. (článek)

Místa, kde si můžete užívat sexu, je opravdu mnoho, ale na kolejích to raději nezkoušejte. Následující pár totiž tak šťastně nedopadl. Při aktu na kolejích se z oblouku přiřítil vlak a milenci nestihli uhnout. Žena přišla o život a muž o nohy. (článek)

Tohle je už trochu starší případ. Pendolino v Týnci nad Labem srazilo osobu, jenže strojvedoucí to nezaregistroval. Přišlo se na to až ve 29 km vzdálených Pardubicích. Kdy na čele jednotky zbyl kus těla (asi ruky). Pokud vám nevadí drastické fotky, klikněte na článek. (článek)

Novinka, která se stala před dvěma týdny: Rychlík jedoucí z Šumperka do Brna postupně srazil na dvou různých místech dvě osoby. Poprvé asi kilometr před stanicí Luleč a podruhé asi čtyři kilometry před svou cílovou stanicí - Brnem. Vzdálenost 47 km ujel za 6 hodin! Po jednoduchém výpočtu zjistíte, že kdybyste se vydali po trati svižným krokem pěšky, v cílové stanici byste byli zhruba stejně rychle jako rychlík. Tomu se říká fakt smůla. (zdroj)

Následující odkaz nebude na článek, ale na fotku. Nemám odvahu ji publikovat volně do článku, abych nečelil velké kritice. Najdete tam fotografii z další srážky osoby s Pendolinem. Předem upozorňuji, že záběr je opravdu drastický. I když to vypadá jako fotomontáž, tak věřte, že se opravdu o žádnou fikci nejedná. Článek k tomu je pojmenován jako "Jak se mění žárovka v Pendolinu" - tomu říkám opravdu černý humor. (foto, článek)

Na ukázku přináším video z mimořádné události vlaku společnosti RegioJet - nečekaně srážka vlaku s osobou. Je to minutový záběr z průběhu šetření mimořádné události. Šetření zabere hodinu až dvě - jak kdy a jak kde (o tom však více níže).


Drážní inspekce vytvořila preventivní kampaň týkající se úrazů a nehod na železnici (článek) - střetnutí na přejezdech s automobily, chůze po kolejích, srážky vlaků s osobami, úrazy elektrickým proudem z trolejí (např. z lezení na vagóny), naskakování/vyskakování do jedoucích vlaků atd. Nás bude zajímat hlavně jeden obrázek týkající se mého článku. Vy byste si měli (nebál bych se použít výraz musíte) prohlédnout i ostatní a uvědomit si tak rizika ve styku se železnicí...


Můj názor, zkušenosti

Abychom se konečně dostali k mému názoru, přece jen článek zařazuji do názorové rubriky (přesunuji do želežniční rubriky). Pokud mám být upřímný, tak je mi opravdu líto, že takto někdo ukončí svůj život, podle mě úplně zbytečně. Jasně, je to sice každého svobodná volba, ale mohou tím zkomplikovat životy mnoha lidí (dojíždění do práce, škol atd.), může to mít pro cestující špatný dopad na psychiku atd. Zastavení provozu na železniční trati na dvě hodiny je běžná rutina, všechno trvá strašně dlouho, někdy se zavádí náhradní autobusová doprava. To vše jen kvůli jednomu skokanovi. Kdyby se to stávalo občas, neřeknu nic. Ale jelikož není problémem, aby se během jednoho dne stalo klidně i šest střetnutí a pak se to další den či týden v podobném nebo samém místě opakovalo, tak to už je na pováženou, proč to tak je. Co jsem se dozvěděl teprve nedávno a předtím vůbec netušil, a sebevrazi pravděpodobně taky ne: Náklady spojené s mimořádnou událostí hradí pozůstalí, takže se nedá tvrdit "skoč si zadarmo" (zadarmo možná pro toho skokana) - edit: prý se už neplatí. Jasně, každý měl špatnou náladu, třeba i velmi špatnou, ale vždy se dá i ta nejhorší situace nějak vyřešit, bohužel ti lidé v to vůbec nevěří. Nebo taky dobrá otázka, proč to ti lidé vůbec dělají, jak tomu preventivně zabránit atd., ale to už je otázka pro jiné osoby než já. Třeba je to vztahem s partnerem (rozchod), s rodinou, finanční situací, politickou situací (vůbec bych se nedivil) atd. Já bych to určitě nedokázal udělat, už jen ta představa skočit pod vlak není vůbec příjemná... Doporučuji svěřit se s problémem svému nejbližšímu, který bude určitě ochoten pomoct.

Jenže nejde jen o sebevrahy. Myslím, že snad každý z nás někdy někam jel vlakem a před/po jízdě jste se pohyboval v obvodu železnice a nelegálně přecházel koleje tam, kde se to nesmí. A právě i z těchto událostí vznikají mimořádné události, a opět: ÚPLNĚ ZBYTEČNĚ. Stačí přitom dodržet pár jednoduchých zásad: Nechodit tam, kde nemáte co dělat. Pokud už musím vstoupit do kolejiště, před KAŽDOU kolejí se pečlivě rozhlédnout (nemyslete si, že když se rozhlédnete u 1. koleje, že po 5. koleji automaticky nic nepojede), nedělat kraviny (pošťuchování s kamarády na hranách nástupišť), nenosit sluchátka s hudbou v uších, ať blížící se vlak nepřeslechnete, nebo taky vstupovat do kolejiště až po zastavení vlaku (často nedodržováno). Při dodržení těchto jednoduchých zásad by se vám teoreticky nemělo nic stát. Je to tak těžké? :-)

Sám jsem osobně zažil srážku vlaku s osobou, nic příjemného, cestující ve vlaku to nepozná. Nejdřív to vypadá jako provozní brzdění, ale pak vlak brzdí dost prudce. Když zastavíte v poli (zastavení u návěstidla vynechávám), něco se asi děje. Tak jsem to viděl i já. Nejdřív pobíhá průvodčí po vlaku a informuje cestující. Je přísný zákaz vystupovat z vlaku, zvlášť v nepřístupném terénu. Pokud se tak rozhodnete, musíte informovat průvodčího, který vám to ale nemusí povolit. Pokud ano, od okamžiku vystoupení z vlaku za vás ČD neručí, ale vy sami. Pak vidět v koleji u nástupiště zabalené tělo, smrad, bota, která uletěla 100 m daleko atd. Nic příjemného, nikomu to nedoporučuji...

Závěr


Zajímavé, že si sebevrazi vybírají hlavně železnici. Neslyším o případech, že by někdo skákal pod auta, MHD atd. Je to pochopitelné, vlak je celkem tutovka, ale ne vždy to musí skončit smrtí, jak jste se mohli dozvědět. Mimo dopravu mě napadly mosty, ale to snad tolik případů není. Spíše skok z okna paneláku (spíše z větší výšky - páté patro atd.). Co myslíte? Ať je to jak chce, dávejte na sebe na železnici pozor, nepřecházejte koleje tam, kde nesmíte, dodržujte ostatní zásady z článku a neukončujte své životy skokem pod vlakem. Vždycky se to dá jinak - LÉPE - vyřešit, to mi věřte. :-)

---

P. S. V anketě hlasujte, zda považujete skok pod vlak jako nejlepší způsob ukončení života, k tomu prosím uveďte v komentářích vaše zdůvodnění. Dále můžete třeba uvést, zda byste byli schopní skočit pod vlak, kdyby bylo nejhůř nebo spíš byste se to snažili to vyřešit jinak, nebo zda byste vůbec byli schopni spáchat sebevraždu? Proč podle vás sebevrazi skáčou pod vlaky? Případně uvítám další názory k této problematice. Předem děkuji za vaše názory, mějte se pěkně. :-)

---

TIP NA ČLÁNEK
 


Anketa

Myslíte si, že skočit pod vlak je nejlepší způsob sebevraždy?

Ano
Nevím
Ne

Komentáře

1 hellboynasralcelejsvet hellboynasralcelejsvet | Web | 13. prosince 2013 v 20:34 | Reagovat

zajímavej článek:-) je to dost o zamyšlení se:-D

2 Džambo. Džambo. | Web | 13. prosince 2013 v 20:52 | Reagovat

Řekla bych to tak, že asi každej přemýšlel nad tím, že by se zabil. I já. Občas je situace fakt komplikovaná a málo kdo má na to zůstat při smyslech a nějak to vyřešit. Myslím si, že je to docela dobrej způsob, jak se účinně zabít. I když potom už je to horší, to uklízení apod. ale to už je zbytečný řešit. Je to rozhodně lepší než si prostřelit hlavu, oběsit se na stromě nebo skočit z mosta, když není jistý jestli se to podaří, tohle je účinný až moc. Sama jsem se přímo s něčí sebevraždou nesetkla, ale z doslechu vím, že maminka jednoho mýho bývalýho spolužáka skočila pod vlak a nepřežila to. I když asi bych to někdy chtěla vidět, jak to vypadá, abych si to příště sakra rozmyslela jestli má vážně cenu to udělat..

3 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 13. prosince 2013 v 21:06 | Reagovat

Já sebevrahy neuznávám... At život skončí jakkoliv.... Když už, tak zemřít při záchraně života někoho jiného...

4 Elle Elle | Web | 13. prosince 2013 v 21:36 | Reagovat

[3]: Strýček r. 2005 skočil pod vlak = dodnes jeho čin odsuzuji a jsem na něj naštvaná, hlavně za to, co tím udělal své nejbližší rodině. A spolužák, který sedíval se mnou v lavici se oběsil, kvůli holce, nechápu je... Nechápu proč si raději nešli s někým pořádně promluvit nad pivem. Nechápu takové zbabělé činy. :-x

5 FreshFlesh FreshFlesh | 13. prosince 2013 v 22:29 | Reagovat

Nevím jestli je skok pod vlak nejjednodušší, ale přijde mi nejzbabělejší... Myslím si, že každý kdo nad tím nějak veřejně přemýšlel (Přiznejme si, snad každý už někdy zažil pocit že chce skončit s životem, ale nemusí tím otravovat ostatní) a myslel to vážně je blb a měl by se léčit. Život je dar a vesměs není důvod si ho brát. Podle mně na to člověk ani nemá právo. Jasně, záleží na případu, pokud je někdo těžce nemocný a vyloženě trpí tak to chápu, ale to si zase myslím že na tyto případy by u nás měla být legalizována euthanasie. Ale když chce někdo skočit pod vlak třeba kvůli holce, tak je to idiot. Žádná holka na světě (případně kluk) nestojí za sebevraždu. Toť můj názor ;)

6 Čerf Čerf | E-mail | Web | 13. prosince 2013 v 22:57 | Reagovat

Zažil jsem dva takové případy - jeden v Japonsku, kde je to prý stále ještě poměrně časté, i když japonské dráhy přitvrdily postup proti pozůstalým, a druhý na Slovensku, kde jsem bohužel viděl i tělo. Nedokážu takové lidi odsoudit, protože nezažívám to, co oni, a neumím říct, co bych v takovém případě cítil. Ale pořád jsem přesvědčený, že snad i ty nejhorší osobní problémy je možné řešit jinak.

7 Kája Kája | E-mail | Web | 14. prosince 2013 v 7:16 | Reagovat

Ano ano, nenaskakovat do rozjíždějícího se vlaku - jsem hodně ráda, že jsem neměla na sedm, když to ve F-M nějakému chlapovi nevyšlo... to co povídali lidi z jiných tříd... Sluchátka a přecházení přes služební přechod taktéž blbost veliká... No a když jsme tehdy kohosi přejeli... hm. Celou dobu jsem se toho bála, spolužačka nám totiž vyprávěla, co ji říkal kamarád o odskakující hlavě nebo co. Když se to stalo, byli jsme celkem v šoku, zatímco prváčci vedle jásali, když uviděli odlétavající čepici a radovali se, že se stalo něco speciálního. :-!

8 David David | E-mail | Web | 14. prosince 2013 v 22:21 | Reagovat

[2]: Tak to napadlo snad každého, jen já bych to prostě nedokázal... Jinak podívej se na odkaz "Jak se mění žárovka v Pendolinu" nebo článek nad ním, taky o Pendolino.

Jinak děkuji ostatním za pěkné názory. :-)

9 Bareta Bareta | Web | 15. prosince 2013 v 12:22 | Reagovat

Řekla bych, že když se někdo rozhodne pro sebevraždu, přemýšlí úplně jinak, než člověk, který je v pořádku. Neřeší, že tím zkomplikuje život mnoha lidem, ani svým blízkým. Nikdy jsem takový stav nezažila, ale myslím, že my to moc pochopit nemůžeme, čímž to teda rozhodně nijak neospravedlňuji. Jenom člověk nikdy neví, co se mu hlavě někdy vyrojí.

Jinak ten obrázek s pendolinem je hrozný, ale fakt to trochu vypadá jako fotomontáž.

10 Sheri Sheri | Web | 17. prosince 2013 v 22:15 | Reagovat

Na toto sa s nadhľadom pozerať nedokážem, môj bratranec si bohužiaľ vybral práve takýto spôsob smrti. Do dnes nevieme, prečo spáchal samovraždu, je možné, že v tom išli nejaké drogy (?), ale bol ešte veľmi mladý. Avšak ak by som mu niečo vyčítala, bolo by to jedine to trápenie a prázdno, čo po ňom ostalo - a nie to, že skočil práve pod vlak.

My, teda ľudia ktorý chceme žiť a vidíme ten zmysel života si to možno neuvedomujeme, avšak tí ľudia, ktorí žiť naozaj nechcú si myslia, že keď skočia pod vlak tak smrť majú istú. Vlastne majú pravdu. Keď skočia zo 7 poschodia, môže pri nich byť nejaký anjel strážny. Ale chcela by som vidieť anjela, ktorý by zastavil vlak (väčšinou v tme, v noci) idúci veľkou rýchlosťou.

Ľudí, ktorý spáchali samovraždu teda neodcudzujem ako väčšina. Jasné, vždy je iné riešenie, ale keď je to jeho rozhodnutie, čo ako zbabelé...

11 David David | E-mail | Web | 17. prosince 2013 v 23:35 | Reagovat

[9]:: Taky jsem si poprvé myslel, že je fotomontáž, ale věř že není. Tuto fotku jsem viděl poprvé na střední, když nám ji ukazovala naše paní třídní, která je z provozu (jako výpravčí), takže toto měla z věrohodných zdrojů. :-)

[10]:: Tak to je mi moc líto, je to smutné. Holt co naděláme... :-(

12 Cervenej_cudlik Cervenej_cudlik | E-mail | Web | 17. prosince 2013 v 23:47 | Reagovat

Chápu lidi, kteří chtějí ukončit svůj život, nechápu lidi, kteří to chtějí udělat takhle. Myslím, že je to opravdu asi jedna z nejblbějších možností. Mimochodem překvapila mě informace o tom, že škody hradí pozůstalí. Celkově jakýkoliv způsob sebevraždy, kdy se "něco s tane s tělem" mi přijde hloupý. Zní to asi dost blbě, ale mám na mysli, že když bych se chtěla zabít, tak si vezmu prášky, nebo si lehnu do vany a podřežu žíly - rozhodně si se nenechám celá rozmašírovat. Ale chlapi to asi vidí jinak. Každopádně zajímavé a skutečně aktuální téma. Doufám, že si článek přečte co nejvíce lidí a zamyslí se nad tím a třeba se předejde neštěstí.

13 Ivet Ivet | Web | 18. prosince 2013 v 2:42 | Reagovat

Žádný způsob sebevraždý není nesobecký. Vždycky se do toho může zaplést někdo, koho to poznamená na celý život, ať už si vezme prášky, zastřelí se nebo skočí pod vlak. V tu chvíli ale asi člověk nepřemýšlí, "v jakým stavu" ho jeho rodiče uvidí naposledy a bere to, co je zrovna po ruce.

14 Žebyjá? Žebyjá? | Web | 27. prosince 2013 v 17:18 | Reagovat

Problém je v tom, že člověku, kterej se rozhodne spáchat sebevraždu bejvá, s prominutím, úplně u prdele, co by to mohlo mít za následky.

No, každopádně skočit pod vlak/auto jsem nikdy nechtěla - přeci jen, riskovat zdraví jinýho, na to nemám žaludek. A navíc by ze mě byla ošklivá mrtvola....

15 markeet123 markeet123 | E-mail | Web | 27. prosince 2013 v 17:54 | Reagovat

Nikdy nepochopím někoho,kdo toto udělá,protože mu musím být jasné, co několikatunový rychle jedoucí vlak udělá s jeho tělem !! Je to opravdu strašné !
Já bych to nidky v životě nedokázala udělat, když si představím, že by mě potom našly někde rodělenou na 3 části je to hnus !!

16 Katrin Katrin | Web | 27. prosince 2013 v 18:34 | Reagovat

Článek o dvou nehodák za jednu cestu vlaku jsem četla, chudáci cestující.

17 Rien Toute Rien Toute | E-mail | Web | 27. prosince 2013 v 18:38 | Reagovat

Abych pravdu řekla, v otázce ohledně sebevraždy jsem docela rozpolcená. Podle mě jak věc každého, jak se svým životem naloží, ale tohle je opravdu nejblbější způsob, jak spáchat sebevraždu. Vždyť neteří lidé z toho můžou mít trauma na celý život, když uvidí na kolejích něčí rozmasakrované tělo.

18 Elizabeth Fallen Elizabeth Fallen | Web | 27. prosince 2013 v 18:57 | Reagovat

Veľmi zaujímavý článok. Myslím si, že samovrahov netreba odsudzovať. Sú to len ľudia, ktorí potrebujú pomoc. Navyše každý má svoj vlastný život vo svojich rukách a je na ňom ako s ním naloží. Každopádne, je škoda, že v dnešnej dobe je kopu ľudí rozhodnutých pre tento často nezvratný krok. Viem o čom hovorím z vlastnej skúsenosti, ale teda pod vlak by som neskočila. Je to desivá predstava nechať sa rozmetať rútiacim sa strojom, fuj...

19 kris kris | E-mail | 27. prosince 2013 v 18:58 | Reagovat

Tvůj článek byl velice zajímavý. Já však mám na sebevrahy jiný pohled. Neodsuzuju je. Jde o to, že když má člověk velmi špatné období může se psichycky zhroutit. Sebevrahové nepřemýšlí v tu chvíli co dělají ani co tím vším způsobí. Najednou mají prostě blok (neví o sobě). A uvědomí si to většinou pozdě. Navíc sebevrazi mají většinou pocit méněcenosti, myslí si že jsou k ničemu, když ho někdo v tomto období opustí, tím víc podněcuje jeho přesvědčení. Souhlasím s tebou, že nejvíce sebevražd je o Vánocích. Toto období vyvolává totiž v člověku deprese. Cítí se více osamělejší než jindy. Netušila jsem, že nejvíce skáčou pod vlaky. Myslela jsem spíš most nebo podřezání žíl či pověšení. Je strašné co se ve světě děje. Vím, že se asi sebevrahů zastávám, ale museme se na to dívat ze všech stran.
Jak je můžeme soudit, když si neuvědomují co dělaj?

20 NiKi NiKi | E-mail | Web | 27. prosince 2013 v 20:00 | Reagovat

Zajimavej ...ja si taky zkousela lehnout pod vlak ale nakonec jsem byla srab a jen se podrezala...

21 David David | E-mail | Web | 27. prosince 2013 v 20:16 | Reagovat

[20]: To myslíš vážně? O_O

Jinak děkuji ostatním za pěkné komentáře. Je fakt, že se na to musíme dívat i z druhé strany... Taky je pravda, že sebevrahovi je jedno, jaké budou následky... Mj. nastává tato otázka: Dá se tomu nějak předejít, aby lidé neměli myšlenky na skok pod vlak?

22 John P. Mordriy John P. Mordriy | Web | 27. prosince 2013 v 20:17 | Reagovat

Skočit pod vlak je snad ten nejhorší způsob jak spáchat sebevraždu, mimojiné proto, že výsledek není stoprocentní.

23 NiKi NiKi | E-mail | Web | 27. prosince 2013 v 20:23 | Reagovat

Ano myslím ale jsou to už tři roky zpět a všechno připomínají jen jizvy na předloktích :)

24 lethecia lethecia | 27. prosince 2013 v 20:57 | Reagovat

Je fakt hodně zajímavý číst pohled "z druhý strany". Dík za článek.
Zaráží mě ale komentáře typu "die young and leave a beautiful corpse"; to je totiž nejčastější příčina neúspěchu. Nikoli samotná sebevražda, ale neúspěšný pokus o ni je podle mého odsouzeníhodný.
To mě přivádí zpátky k otázce, proč zrovna pod vlak? Obdobně, jako při skoku z 30 a více metrů... neznám nikoho, komu by se to nepovedlo. O to jde. Ne že přinesete strašný neštěstí všem v tom vlaku... ale o to, že je to poslední dobou jedinej fakticky zaručenej způsob jak se sám sebe zbavit....

25 KatyRZ KatyRZ | Web | 27. prosince 2013 v 21:24 | Reagovat

Myslela jsem si, že bych něčeho takového nebyla schopná a teď už si to myslím taky, ale měla jsem letos jeden den... Měla jsem letos celý rok, ale v tom šíleném roce přišel den, kdy byla bolest tak velká a pocit, že to nemůžu unést tak silný, že jsem začala přemýšlet, jaký způsob sebevraždy by byl nejúčinnější. Nikdy jsem to nestudovala, zrovna jsem jela vlakem, takže ano - volba padla na vlak. Je evidentní, že jsem v sobě našla sílu a důvod to překonat, ale po tomhle zážitku jsem poprvé schopná pochopit, že se někdo k takovému úniku může úchýlit. A nemůžu říct, že bych nepřemýšlela nad následky, ale spíš jsem si v duchu řešila to, aby to bylo jisté a aby mě nenašel nikdo blízký, plánovala jsem to v noci v naději, že si toho strojvedoucí ani nevšimne :p. Takže si myslím, že ne všem sebevrahům jsou následky ukradené, spíš jen nedomyslí všechno...

26 Žebyjá? Žebyjá? | Web | 27. prosince 2013 v 21:34 | Reagovat

[21]: Jak tomu předejít? To asi nejde. Hlavní je si všímat lidí okolo sebe a neváhat podat pomocnou ruku někomu, na kom nám záleží a kdo se trápí.

27 rainy-dreams rainy-dreams | Web | 27. prosince 2013 v 21:46 | Reagovat

Skákanie pod vlak je po prvé. blbé pre sebevraha a po druhé. vodič vlaku môže mať doživotné následy že niekoho zabil aj keď nechcel a nemohol to nijak ovplyvniť :-|

28 m. m. | E-mail | Web | 27. prosince 2013 v 22:59 | Reagovat

Já se jako Pražák docela často setkávám se sebevrahy pod koly MHD, hlavně metro. Nikdy jsem to nepochopila. Ne že bych nikdy neměla myšlenky se taky zabít, každej si někdy sáhne na dno, kdy už to prostě nedokáže zvládat a každá další vteřina naživu je nepředstavitelným utrpením, ale i když tohle vím a zažila jsem si to, nikdy nepochopím lidi, co si zvolí právě tenhle způsob odchodu. Nejde jen o tu neohleduplnost k cestujícícm, ale i to, jak je to nečistej a dost ohavnej způsob odchodu. Bolest musí bejt nepředstavitelná. Může ti to přejet kus těla, napůl ti ho to uříznout a pak tě za něj dlouho vláčet, než konečně definitivně umřeš, nevím, proč by tohle někdo chtěl riskovat? To už mi přijde smysluplnější to podřezání, i když osobně bych si nikdy nezvolila nic jinýho než prášky. Děsím se bolesti, krve, řezných ran. I když jsem hodněkrát přemýšlela nad ukončením života, nikdy jsem nepochopila, proč by někdo vůbec uvažoval o tom, udělat to tak hnusně a bolestivě, když existují mnohem hladší a čistší způsoby.

Každopádně jsem přesvědčená, že i zdánlivě neřešitelný problémy mají řešení a že vždycky stojí za to bojovat dál, pro tu možnost, že zase bude líp, i když tomu člověk už prostě nevěří. A když si neumim pomoct sama, tak si sakra o pomoc řeknu. Svět je divnej, bláznivej a často slepej k problémům druhých. Ale když jsi na tom opravdu špatně, vždycky se najde někdo, kdo pomůže. Když o tu pomoc požádáš.

29 kris kris | 27. prosince 2013 v 23:09 | Reagovat

[21]: někdy ano, někdy ne. Záleží na událostech. Nebo na tom jestli se mu pomůže včas. Někdy pomůže, když si o svých problémech s někým promluví. Neříkám, že by měl jít hned k psychyatrovi stačí blízký přítel. Taky to mnohdy záleží na tom dotyčném. Jestli má sílu vůle.

30 Vendy Vendy | Web | 27. prosince 2013 v 23:10 | Reagovat

Člověk, který se rozhodne k takovému kroku, už je člověk zoufalej, který nevidí jiné východisko ( i když možná existuje). Takže přemýšlí úplně jinak, nebo spíš, nepřemýšlí vůbec. Je fakt, že přejetí vlakem je nejrychlejší a téměř na 100 % účinné. Takovej fofr, že snad ani nestačí zaznamenat, že umírá (i když ty momenty, než vlak přijede, musí být asi nekonečné).
Jsem trochu sebestředná a asi by mi vadilo, kdyby musel někdo sbírat kusy mého těla podél trati. I když tou dobou by mi to mohlo být jedno, pravda.
Myslím, že by to šlo řešit jinak, jak už tady padlo v jiném komentáři. A nejideálnější by bylo takovou sebevraždu odložit o týden později, protože během toho týdne se může leccos stát, a člověk může přehodnotit své původní rozhodnutí.
Jiná věc je úraz nebo smrt kvůli blbosti, nepozornosti, zbytečnému riskování. Jeden čas jsem pracovala u dráhy, takže bezpečnostní školení i různé názorné ukázky mám za sebou a fakt nepotřebuji vidět další detaily, dovedu si je představit.
Stačí zachovat aspoň základní bezpečnostní zásady a jako první, dívat se doleva i doprava. (To i v případě přecházení křižovatek, dokonce i ve chvíli, kdy má chodec zelenou.)

31 hesturs hesturs | 27. prosince 2013 v 23:38 | Reagovat

Kdysi jsem sebevrahy osuzovala a nechápala, nyní na to mám jiný názor. Ono občas je to asi vážně nejlepší řešení. Pokud je člověk vážně nemocný, pokud zůstal úplně sám, má dlouhodobé psychické (i jiné) problémy...
Další věc je ale forma sebevraždy. Vážně odsuzuji ty "sebevraždy z trucu" - někdo mi něco udělá, tak se zabiju a nechám mu pěkně nechutný dopis na rozloučenou. Můj názor je ten, že každý má právo žít svůj život tak, jak chce, pokud tím neubližuje ostatním. A do toho zahrnuji i právo nežít. Ale když už se to rozhodnu udělat, tak tak, aby po mě nezůstal bordel a nikdo nemusel moc uklízet :-D

32 dirtyblondes dirtyblondes | 28. prosince 2013 v 8:51 | Reagovat

Teď možná ne úplně k článku, ale zdá se mi to jako docela blbej způspb sebevrždy... Přece jenom, v tu chvíli tam prostě nějaká ta bolest je a musí být šílená... Já bych teda volila prášky, když už.

33 David David | E-mail | Web | 28. prosince 2013 v 10:39 | Reagovat

[23]: A už jsi v pohodě? Už doufám nemáš podobné myšlenky... :-)

Jinak zazněly tu dobré odpovědi na můj komentář č. 21. Co z toho plyne? Jestli máte kamarády, zajímejte se o ně, jak se mají, jestli je něco netrápí, snažte se jim pomoct. Kdyby to všichni dodržovali, bylo by takových neštěstí o dost míň si myslím... :-)

34 niki-land niki-land | E-mail | Web | 28. prosince 2013 v 10:41 | Reagovat

[33]: jj jsem ok :)

35 annox annox | Web | 28. prosince 2013 v 10:42 | Reagovat

Není to sice zrovna téma na povánoční náladu, ale taky přidám svůj názor :) Skok pod jedoucí vlak hodně lidí běre jako tutovku, prostě 100% šance na rychlou smrt, bohužel to ale není zas tak pravda. Riziko je obrovské. Jedoucí vlak může nešťastného sebevraha "jen" odstrčit, při čemž si může daný jedinec zlomit páteř, ale přežije to a bude zbytek života ochrnutý, a do přirozené smrti hlídaný aby se nepokusil zabít znovu. Vlak může člověku ujet nějakou končetinu, ale nemusí ho zabít. Osobně bych nikdy neskákal pod vlak. Osobně bych se asi nikdy nechtěl zabít, a doufám že nikdy nezměním názor.

36 Mavis Alvira DeWoid Mavis Alvira DeWoid | E-mail | Web | 28. prosince 2013 v 11:04 | Reagovat

Na začiatok musím pochváliť štylistiku a obsah článku, veľmi ma to zaujalo. Poukázal si na veľmi pravdivé fakty a bohužiaľ, je to tak, že sa tieto veci dejú každý jeden deň na rôznych miestach.

Osobne skok pod vlak ako "najlepšiu" samovraždu nepovažujem. Akceptujem tým, ktorí sa rozhodli skoncovať so životom (pokiaľ na to mali dostatočné dôvody, samozrejme), ale keď sa už niečo také rozhodnem vykonať, urobím to asi osamote, niekde, kde tým neublížim ostatným ľuďom. V tomto smere napríklad nechápem tých, ktorí si pre samovraždu vyberajú autohavárie. Nielenže ohrozia seba, ale ohrozia aj ostatných. Neraz sa to skončilo tak, že nevinná obeť zahynula a samovrah "vyviazol s ľahkými zraneniami".

Či by som pod vlak niekedy skončila? Na toto ti odpovedať neviem, pretože netuším, čo bude za rok, za dva, za dvadsať rokov. Tvrdiť, že by som to nikdy nespravila, by bola vlastne lož, pretože isté situácie nás nútia robiť rôzne veci. Ale momentálne si myslím, že by som to nespravila...

Kedysi dávno som samovražedné sklony mala, aby som sa priznala, no momentálne som z toho vonku. A som rada, pretože presne ako si napísal - veci sa dajú riešiť aj inak. V konečnom dôsledku, život je predsa nádherný a je len jeden :)

37 uraganka uraganka | Web | 28. prosince 2013 v 12:18 | Reagovat

Znechutil mě už začátek článku, dál jsem ani nečetla. Když už se chceš zabít, tak přece nemyslíš na osatní. Stejně to bude jedno, když umřeš. Já je neodsuzuju, naopak jim závidím, že našli odvahu se opravdu zabít.

38 pizlik1 pizlik1 | E-mail | Web | 28. prosince 2013 v 16:34 | Reagovat

Podle mých zkušeností bych řekla, že nejvíce skáčou pod vlak sebevrazi těsně před úplňkem nebo při úplňku.
V naší oblasti to většinou postihne rychlík z Chebu do Prahy, poněvadž nejpříhodnější místa pro sebevraždu se nacházejí mezi Teplicemi a Proboštovem a potom také mezi Ústí nad Labem a Lovosicemi. Manžel, když má pohodovost, jezdí k takovýmto nehodám a bývá to docela často. Zrovna nedávno mi ukazoval místo, kde vyběhl z křoví  přímo před rychlík srarší muž. Místo si vyhlédl již dlouho dopředu,  protože nechal stát auto u nedaleké silnice. Byl to Slovák, který jezdil kamionem.
Také u nás na zastávce v Neštěmicích se občas odehraje nějaká sebevražda. Minulý rok to byla paní, která se rozjela s invalidním vozíkem před vlak. Náraz přežila, ale v nemocnici nakonec zemřela. Podle dopisu, který zanechala, se zjistilo, že sebevraždu plánovala, protože měla velké bolesti. Týden se chodila na zastávku dívat, než se odhodlala k takovému činu. Někteří strojvedoucí říkají, že sebevrazi vyběhnou většinou na poslední chvíli těsně před vlak a někteří si lehnou nebo sednou.
Jedna, pro mě z nejtragičtějších železničních nehod se udála před necelým rokem ve Svádově-Olšinkách, kdy osmnáctiletou holčinu při přebíhání přes přejezd srazil nákladní vlak. Stalo se to necelý měsíc po jejím maturitním plese.
Jelikož už přes dvacet let dělám na železnici, setkávám se s touto problematikou docela často.

39 elzdeen elzdeen | E-mail | Web | 28. prosince 2013 v 18:47 | Reagovat

hezky clanek :)stoji to za zamysleni :)

40 Zapomenutelný Zapomenutelný | E-mail | Web | 28. prosince 2013 v 19:01 | Reagovat

Člověku, který páchá sebevraždu, je úplně šumák, jestli kvůli němu přijde pár dětí pozdě do školy.
Netvrdil bych zrovna, že se jedná o nejlepší způsob sebevraždy - rozhodně je to ale jeden z mála způsobů, pro který nemusí člověk skoro nic udělat. Stačí si počkat na vlak a pak pod něho skočit. Nebo si lehnout a koukat na nebe.
Já sám bych do toho nešel.
Už jsem velký a v zásadě jsem se na všechny problémy vykašlal, ale kdykoli jsem v minulosti uvažoval o sebevraždě, byla to žiletka nebo prášky. To tak, abych kvůli tomu šel až ke kolejím a ještě se někde válel na zemi a čekal "až to přijde". V takové situaci bych si to spíš rozmyslel a těsně před příjezdem vlaku bych zdrhnul.
Nejspíš bych nemohl čekat na vlak, ani kdybych měl vážnější důvody, než jsem tehdy měl.
Z toho období mi zůstaly pořezané ruce, na kontě dva (dnes už s povzdechem říkám, že naštěstí) nevydařené pokusy a hlavně ten život.

Jeden příbuzný mi kdysi vysvětlil, jak se u člověka, kterého srazil vlak, pozná, jestli to byla nehoda nebo sebevražda. Sebevrah (který ležel, ne ten, který skočil) má kromě hlavy ujeté i ruce. (V případě toho, který skočil, bych to asi nepoznal. Každopádně bych ani jednoho vidět nechtěl...)

41 Meretseger Meretseger | 28. prosince 2013 v 19:42 | Reagovat

Zajímavý článek.
Já sama jsem se dvakrát rozhodla skočit pod vlak, prvně někdy v roce 2010, kdy jsem se "jenom" vydala k železnici a nedošla k ní - rozmyslela jsem si to cestou; podruhé 7.8. t.r., kdy mě už pak hledala policie a úspěšně i našla, jinak bych tohle možná nepsala. V anketě jsem zahlasovala za ano, protože si to pořád myslím a pořád bych do toho šla. Ano, šla. Ale musela bych být hodně zoufalá, a jinak bych asi zkoušela něco jiného - samozřejmě, že nebudu psát co. Ovšem sebevražda je trvalým řešením dočasných problémů, a tohle si sice člověk v krizi moc neuvědomuje/je mu to jedno, ale chci jenom říct, že ty lidi chápu. Musím.

42 Miloš Miloš | Web | 28. prosince 2013 v 19:42 | Reagovat

Já si důvod pro sebevraždu představit umím, např. v případě nevyléčitelné nemoci s velkými bolestmi v zemi, kde není uzákoněna eutanázie.

Ale dost pochybuji, že by někdo chtěl spáchat sebevraždu kvůli politické situaci, spíš bych čekal, že půjde nenáviděného politika zavraždit :-)

43 Edona Edona | Web | 28. prosince 2013 v 20:06 | Reagovat

Vlak je hodně špatná volba, já si něco takového nedokážu představit. To už bych asi opravdu musela mít deprese, abych šla pod vlak. Za to tablety na spaní mi přijdou jako lepší volba..

44 Normální člověk Normální člověk | 28. prosince 2013 v 23:46 | Reagovat

Hm...takhle rozesranej na kousky mi teda asi skončil známej...chudák. Na jednu stranu ty lidi, co se rozhodnou zabít chápu (já sama na takovéhle věci myslím dosti často) ale jako...když pak člověk potřebuje někam vlakem a ten vlak kvůli tomu nejede tak to nasere no. I když ty lidi co se rozhodli zabít to v tu chvíli fakt nezajímalo.

45 Bella Bella | 29. prosince 2013 v 13:00 | Reagovat

[2]: "zbytečný řešit" - to myslíš vážně? Mě na sebevrazích nejvíc dostává ta bezohlednost k ostatním. Jakási pasivní agrese, kdy mají potřebu veřejně vyřvat do světa, že jejich život stojí za prd a místo toho, aby s tím něco dělali, tak budou komplikovat život všem okolo sebe. Nejenže je to necitlivé ke všem pozůstalým, ještě do toho zapletou spoustu lidí, co s tím nemají nic společného a kteří pak musí čekat hodiny na kolejích, než se to vyřeší (když se zaměřím na tuhle konkrétní situaci). Je mi líto, jak se k sobě lidi chovají.

46 Janni Janni | Web | 29. prosince 2013 v 13:19 | Reagovat

Je to jeden z málo rychlích způsobů smrti (y) :D

47 Nuun Nuun | Web | 29. prosince 2013 v 19:47 | Reagovat

Můj názor pramení z toho, že jsem se nikdy neocitla v tak těžké situaci, že bych pomýšlela nad tím, ukončit svůj život. Ještě třikrát zaťukám do dřeva, protože jsem vděčná a nerada bych to zakřikla. Ale osobně si myslím, že sebevrazi jsou sobci. Tím, že si vezmou život, tady příkladně na kolejích pod vlakem, komplikují životy ostatních lidí, nemluvě třeba o pozůstalých. Je hrozné k čemu dokáže deprese někoho dohnat. Připravit ho o přirozený půd sebezáchovy a sebeúcty... život se nedá koupit, ani nahradit... proč ho zahazovat.... nerozumím tomu, ačkoliv i já znám pár lidí, kteří měli na mále a dokonce i ty, kteří své dílo dokončili. Je to smutné.

48 Alue Alue | E-mail | Web | 29. prosince 2013 v 21:19 | Reagovat

Zůstala jsem jen v článku a nic raději nerozklikávala. Mně se vždycky hnusné obrázky pak vracejí, kor před spaním.

49 Figaro Figaro | E-mail | 14. ledna 2014 v 14:34 | Reagovat

[21]:Samozřejmě se tomu dá předejít. Lidem myslícím na sebevraždu pomůže jedině obrácení se k Bohu.

50 Yurax Yurax | E-mail | 28. února 2014 v 12:10 | Reagovat

Nemyslim, ze se jedna o nejakou demonstraci ci naschval bezohlednost. Kdyby byly sebevrazedne budky jako ve Futorame, bylo by po problemech. Takto je absolutni jistota jen skok z velke vysky, nebo skok pod rychly vlak. V rovinatych krajich bez vysokych mostu s tvrdym podkladem je vlak jedina moznost. Strelne zbrane nema kazdy a casto si strelec jen ustreli kus hlavy nebo obliceje a dozije jako zohavena troska. Zbyvaji jen jedy a leky, ale ne kazdy je zkuseny travic, aby vedel co ho zahubi a jestli to v krecich nevyzvraci. Lidske telo je prekvapive odolne a medicina nechutne vyspela, proto se nedivim, ze lide voli vlak. Za sebe bych rozhodne zvolil rozmetani vestoje, nez lehnuti a protoze jsem ohleduplny, tak by to byl nejaky soukromnik, asi Leo a ve vsedni den dopoledne.

51 Ferraka25 Ferraka25 | E-mail | 16. března 2014 v 15:34 | Reagovat

Ahoj,

jsem šéfredaktorka časopisu Eldorado. Pokud byste si chtěli vyzkoušet jaké je to psát pro časopis nebo prostě jenom nevíte co dělat, a kde publikovat své výtvory - NAPIŠTĚ na můj e-mail: ho.ro.r@seznam.cz. Do časopisu můžete psát prakticky všechno, co chcete, záleží pouze na Vás, co si vyberete. Nemusíte ale pouze psát, pokud kreslíte či se věnujete jiné umělecké činnosti, rovněž můžeme vaše díla zveřejňovat. Doufám, že někdo napíšete a domluvíme se spolu, jelikož náš časopis právě prochází menší krizí, kterou však, jak já doufám, s novými přívalem redaktorů zažehnáme. Pokud by Vás cokoli zajímalo, než se rozhodnete, napište mi, prosím. Budu vděčná za každý e-mail, který mi pošlete, opravdu. Moc Vám děkuji. Přeji pěkný den :-)

52 patusa45 patusa45 | E-mail | 2. května 2014 v 20:37 | Reagovat

no... podle těch fotek co jsou na tvém blogu atd. bych pod vlak (kdybych chtěl spáchat sebevraždu)asi skočíl . Je to snad rychlé ;-)  a bezbolestné :-| . Já osobně bych asi spáchat sebevraždu nemohl - řešil bych to jinak :-)  :-)  :-)

53 Marta Marta | E-mail | 4. května 2014 v 20:45 | Reagovat

Skacou pod vlak proto ze uz nechteji opravdu zit,maji nejvetsi jistotu ze to nepreziji a smrt bude rychla. Clovek ktrey chce zemrit nepremysli nad tim jestli bude mit vlak spozdeni, nebo jak ho lidi uvidi po smrti, proste uz nechce  zit, nechce  se uz trapit, kdyz zemrit tak okamzite, nic mezi tim neexistuje. Chteji rychlou bezbolestnou smrt... :-(

54 Myšlady de pendragon Myšlady de pendragon | Web | 19. května 2014 v 15:36 | Reagovat

Ahoj, máš zajímaý článek, ze žárovky mne dost trne.
Já sama bych asi raději volila jiný způsob sebevraždy, skákat pod vlak je dost neempatické vůči ostatním lidem, co jednou ve vlaku, obzvláště pak strojvedoucí.
Jinak máš pak tělo domasakrovaný, no jak v žárovce. Jak tam plandají kusy masa...no hnus.

55 manka manka | E-mail | 23. května 2014 v 17:49 | Reagovat

Když se zdá život horší než smrt, tak je hrdinství ho žít a dožít,  ne z něho dezertovat.  Sebevraždou ubližuje svým bližním, je to sobectví. Možná někdy i luxus,který si nemůžeme dovolit.

56 allyovis allyovis | E-mail | 16. července 2014 v 21:46 | Reagovat

Až si projdete peklem opravdové těžké deprese, tak možná pochopíte

57 al al | E-mail | 27. srpna 2014 v 22:22 | Reagovat

tak ponuknem pohlad samovraha.
preco skok pod vlak? je to istota!
mam za sebou 3 vazne pokusy o samovrazdu ked som skoncil v nemocnici po otrave.
kazdy samovrah chce umriet lebo uz nechce trpiet!!! preto by nam (samovrahom) vyhovovala rychla a bezbolestna smrt. stat nam ale potrebne lieky nepreda. lieky vhodne na samovrazdu su iba na predpis a tazko sa zhanaju. strelne zbrane su tiez prisne kontrolovane a samovrah nema chut sa pol roka ucit vyhlasky aby dostal zbrojny preukaz. takze som sa ako samovrah par krat pokusil otravit liekmi ktore som zohnal a rozne som kombinoval s alkoholom a nakoniec som sa vzdy zobudil na pohotovosti. ludske telo strasne vela zvladne. to si bezny clovek neuvedomuje ale da sa prezit aj ked prehltnete otravu na hmyz a cistiace prostriedky. snazil som sa vzdy nevracat ale postupne som sa dostal do bezvedomia a telo vracalo v bezvedomy. sacok na hlavu som nepouzil takze nedoslo ku zaduseniu zvratkami.
skratka chcel by som umriet rychlo, bezbolestne a najlepsie v spanku. zial nikto mi nepomoze lebo politici sa tematu euthanazie obavaju ako obvinenia s nacizmu.
takze co mi ostava ked sa nedokazem otravit a chcem to mat rychlo zasebou?
iba skok pod vlak. viem ze to bude par sekund priserne boliet ale dufam ze telo vyprodukuje chemikalie ktore co najrychlejsie navodia bezvedomie ak nebude lebka s mozgom poskodena pri naraze. moja osobna vizia je ohnut hlavu cez kolajnicu aby o hlavu nepomliazdila zhrnacia lista ktoru ma dnes kazda lokomotiva. (to je ten kus kovu pre prednymi kolesami) v optimalnom pripade prijde ku utatiu hlavy. posledne vedome pocity. nedostatok krve do mozgu a do 5 sekund blackout a vypnutie zmyslov (bolesti) vedomia.
tolko pohlad buduceho skokana :)

58 al al | E-mail | 27. srpna 2014 v 22:32 | Reagovat

este ku tej sebeckosti alebo neohladuplnosti. ludia bez vlastnej skusenosti nepochopia. zainteresovani vedia. v zivote ma kazdy iba pouzival ako nastroj bez ohladu na moje emocie. nikto nemyslel na mna. :) tak preco by som mal brat nejake ohlady??? sebeckost? kazdy je sebec a ak ma mat clovek na nieco v zivote pravo tak je to pravo aspon umriet ako si zela. ano bolo by pekne umriet pokojne a v jednom kuse. snad sa mi to postasti.

59 David David | E-mail | Web | 28. srpna 2014 v 22:28 | Reagovat

[57]:[58]: Já jen doufám, že si ten skok pod vlak rozmyslíš - přijde něco, co ti pomůže rozhodnout se - neskočit...

60 Angel Angel | E-mail | Web | 6. září 2014 v 1:37 | Reagovat

Ti, co se rozhodnou zabít tím, že skočí pod vlak nebo pod metro, jsou opravdu na facku. Je to asi ten nejlepší způsob, jak naštvat co nejvíc lidí a strojvedoucímu zničit život. Nehledě na to, že když chci skutečně spáchat sebevraždu, tak to udělám tak, aby nebyla téměř žádná šance, že se mi to nepovede a neskončím jen zraněná/zmrzačená.
Nehody jsou kapitola o sobě, lidi si nějak nedokážou připustit, že se jim opravdu něco může stát, dokud se něco nestane. Pak už je ale většinou pozdě, že.

61 trouba trouba | 25. září 2014 v 2:25 | Reagovat

k těm sebevrahům, sorry, ale netušíš co prožívaji, vsadim se, že si to neumíš představit ani z desetiny. Nevědí co maji dělat a jsou zoufalí, tak si lehnou na koleje, no a co, školáci, těm to nevadí, pracující, ty to nasere, ale normální zaměstnavatel to pochopí, ti ostatní co spěchaji maji smůlu, ok. Ale ten člověk co pod ten vlak lehl je už spokojenej, protože to tak chtěl... a opět řikám, troufám si říct, že nemáš ani šajna co ti lidi cítí.

62 trouba trouba | 25. září 2014 v 3:04 | Reagovat

ještě jedna věc, těm machrům co tu píšou jak by ze života neutíkali, těm vzkazuju jenom jediný...hovno, kdyby jste byli v prdeli, brali byste to první co by vám přišlo pod ruku

jinak k příspěvku uživatelky, co tak odsuzuje destruktivní metody ,,cervenej cudlik": víš myslím, že chápu tvojí myšlenku a ti lidi by si zasloužili důstojnější smrt, ALE řezání taky dost a dost bolí a chce to nepochybně dost odhodlání skoro stejně jak u ostatních metod ;) a prášky (jakože pořádný prášky) normální člověk jentak nesežene, jed možná, ale to je možná ještě zoufalejší umírání než ujetá hlava vlakem, takže tvoje řešení padá....
jedinej rozumnej argument co tu uvádíte je ten strojvedoucí....

63 vali vali | E-mail | 20. listopadu 2014 v 15:30 | Reagovat

jsem starobní důchodce 60 let. Okradla mne sestra podvodem o veliké částky-běží soudy,dále zaměstnavatel v likvidaci, též hodně dluží, přišla jsem o byt, auto a vztahy.Nyní ze mne dělají podvodníka, protože nejsem schopna hradit závazky-
soudy jsou jedna velká fraška, lži, svědci
falešní, přemýšlím také o vlaku. Nevím jak dál ani 3 psyschologocé, psychiatr, kamrádi ani kněz nepomohli.

64 pů | 26. listopadu 2014 v 13:28 | Reagovat

[55]:Nikdy neříkej nikdy...sytý hladovému nevěří.Takových hrdinů je spousta,ale jen do té doby než sami stanou na místě těch opovrhovaných ubožáků.
http://sagan.blog.cz/0902/neinteligentni-design

65 Nekra Nekra | Web | 2. května 2015 v 0:37 | Reagovat

Uznávám sice právo na sebevraždu, ale kyž už se chtěj zabít, tak by měli tak, aby tím neotravovali ostatní lidi (jako třeba tím přerušením dopravy).
Vlak je zjevně dost účinej, že s tím sebevrazi otravujou ostatní.
Takhle kdyby měli nějakou superhlubokou opuštěnou rokli, kde by tím neohrožovali, nezdržovali a neotravovali ostatní.
Jinak co se týká MHD, tak to taky moc není pravda, i když se to možná změnilo od doby napsání článku. Pod metro lidi skáčou, už jsem párkrát viděl, že byla kvůli tomu přerušená doprava a mám dojem, že to bylo převáýně na Céčku.
I kyž jich nebude tolik co pod vlakama, protože vlaky jsou republikově dostupnější.

66 zamestnanecCD zamestnanecCD | 19. ledna 2016 v 18:29 | Reagovat

Jo, zajimavy clanek...osobne povazuji ukonceni zivota skokem pod vlak za naprosty nesmysl...protoze lidi si bohuzel neuvedomi ze tim ublizi nejen prislusnikum rodiny, ale take cestujicim kteri spechaji a diky tomu se nedostnou na misto vcas a my strojvedouci jsme taky lidi a kazdej se s tim nejak smiruje, ze nekoho zabil i kdyz ne svoji vinou ... sam musim rct ze toto mam za sebou 2x a pred 3 jsem zastavil...neni to nc prijemneho...uz to ze vlastne jedineho co muzete udelat je jen to ze zacnete houkat, hodte to do rychlobrzdy a pak uz jen cekate co bude :-( ... takze kdyz sebevrazda tak at radsi spolikaj prasky :-) a ten problem se vzdy da vyresit...pod vlak bych vazne nebyl schopen skocit ... protoze vim jake je to z pohledu strojvedouciho...obecne bych sebevrazdu asi nezvladl...zivot je jen jeden ;-)  :-D

67 Ell Ell | Web | 1. března 2016 v 21:36 | Reagovat

Sice je tento článek asi dva roky starý a v té smršti komentářů se jeden další ztratí, ale mylím si, že těch sebevražd za poslední dva roky spíš přibylo než ubylo. Ale abych začala nějak systematicky. To leháni pod vlak je teď dost populární hra puberťáků. A kdo je z těch kolejí má pak sbírat po částech.Ten případ s tou rukou na jednotce mi připoměl nehodu kamionu a chodce tuším. V noci ho ten kamion srazil. Přišlo se na to až v Českých Budějovicích, kde našli na kapotě zuby a zjišťovali, jak se tam dostaly. Fotku "jak se mění žárovka v pendolínu" jsem už viděla, když jsem si jí osobně "objednala" u velitele, ať mi ji pošle, abych si začla zvykat. Ale poslal mi i horší :/ :-? Už jsem se taky párkrát připravovala na to, že budu poskytovat první pomoc nějakýmu chlápkovi, který přebíhal přes koleje na nástupiště těsně před vlakem. Odhadla jsem, že mezi chlapem a vlakem byla mezera 25 cm. To je tak, když je někdo líný chodit podchody. Ze sluchátek v uších mám respekt od té doby, co ve vedlejší vesnici, srazil vlak cyklistu se sluchátky v uších. Přišel o obě nohy. Mrzí mě, že jsi byl svědkem něčeho takového, to je velký nápor na psychiku. Já tvrdím, že největší chudáci jsou drsžní hasiči. Ono seškrabovat ty lidi z kolejí nemůže být nic hezkého. Já si myslím, že si lidé ty vlaky vybírají asi kvůli té jistotě. Přece jen přežít máraz v tak vysoké rychlosti je sis nemožné.

68 David David | E-mail | Web | 2. března 2016 v 20:31 | Reagovat

[67]: Díky za komentář, určitě se tady neztratí, cením si každého. :-) Případ s kamionem: to se stává často i na železnici, že vlak srazí člověka a strojvedoucí to nepostřehne, zjistí se to třeba o 100 km dále. :-O

69 jirka jirka | E-mail | 30. března 2016 v 23:14 | Reagovat

Uvazuju o tom uz hodne dlouho....a zatim vlak vyhrava nad mostem.... :,-(

70 Josífek :) Josífek :) | 1. dubna 2016 v 17:15 | Reagovat

[69]: Jj, u mě taky vyhrává, ale nad lékama (prášky na spaní) :-D

71 Petra Petra | E-mail | 14. června 2016 v 16:39 | Reagovat

Trpím dlouholetými těžkými depresemi už roky, pravidelně se léčím, nicméně to utrpení v když přijde deprese je něco tak strašného, že ono opravdu nejde na nic myslet než na vysvobození a tou je smrt, depresi muže onemocnet každý z vás, i ti, co se tu zvástáte, že byste si na život nikdy nesáhli....kdo nezažil, nepochopí..mám za sebou nekolik pokusu, ale lehcimi metodami, proto jsem pred 2 lety dala jako variantu vlak, ptž je to rychle hlavně jistě, i přesto, že jsem žena ( a nejsem zase tak osklivá:) je mi jedno, jak bude vypadat mé telo po smrti...behem mesicu jsem ale prehodnotila na skok z výšky, momentálně u me vítezí Macocha ( 140 m  ) , zatím ještě bojuji, ale nikdy nevím, kdy přijde taková ataka, kdy už opravdu nebudu mít síly jít dál......jediné co mě tu drží jsou škola, přátelé, moje rodina, přítel, silné pouto s terapeutkou a doktorkou, kteří mě drží. Až toto nebude, není proč bojovat...

72 antipsychotic psychoman antipsychotic psychoman | 24. srpna 2016 v 14:38 | Reagovat

loni v létě jsem  skočil z 3.patra a zabodl do hrudi nůž-romantická sebevražda.už v pravěku lidi a zvířata páchali sebevraždu i když tak to řešilo pouze setina procenta živočichů.Plánuju to znova ale minimálně 7.patro,protože nemůžu moc hýbat levou rukou,mám před sebou  operaci levé nohy a kýlu.Kdyby to šlo,vrátil bych čas a řešil to jinak :-xbohužel už jsem zmrzačený a smrt je pro mne jediné východisko :-(

73 GROWEY GROWEY | E-mail | 4. července 2017 v 0:08 | Reagovat

Zajimavé, takže si mám lehnout k doktorovi, který mě řekne..."Musíte eliminovat negativní emoce a myslet pozitivně". Když jsem na sezení, tak pořád mluvím a mluvím a Pan doktor mi není schopen říct ani svůj vlastní názor na tuhle věc. Tak co je lepší ? Ukončit to hned nebo se dál trápit...

74 M M | 19. října 2018 v 0:04 | Reagovat

Je to věc každýho. Kdo odsoudí někoho za to že se zabil je debil. Pokud se nezabil z nešťastný lásky a pod. Ale co když je nemocnej?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama