DVAcetDVA

4. dubna 2014 v 13:30 | David |  Blog a já
Už od raného dětství byl "paťulínek" (pardon) můj nejoblíbenější den. Důvod byl jednoduchý, pátek byl posledním dnem školního týdne a po něm nastal víkend. Dnes už to tak neprožívám, i když stále jsem rád za to, když přijde konec týdne a nějaká pauza. Jenže na vysoké škole (VŠ) nemusí víkend znamenat odpočinek, naopak dohánění restů, které jsem neudělal přes týden. Na VŠ je ten režim úplně jiný ve srovnání se střední školou, to se prostě musí zažít. Mezi studenty je asi nejoblíbenější středa (ne proto, že ho je tam třeba), ale hlavně kvůli tomu, že v tyto dny se konají různé párty nejen v tanečních klubech, ale i na kolejích atd.


☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

A proč tento článek?

Pokud vás nenapadá žádná souvislost s nadpisem, tak v době publikace článku je to přesně 22 let, co jsem přišel na tento svět. Proto ta analogie, že pátek je nejoblíbenější den v týdnu. Narodil jsem se však v sobotu, kdy navíc nebylo tak krásné počasí, jako dnes. Ale letí to jako voda, o tom není pochyb. Moc dobře si pamatuju, když mi bylo kolem 12 let a přemýšlel jsem, jaký budu v 18 letech dospělák, ale ani ve 22 letech si tam moc nepřipadám, prostě člověk dospívá tak nějak postupně. Přece jen když sleduji mladší kamarády a kamarádky, vidím tam nějaké rozdíly v tom, jaký jsem byl a jaký už nejsem, ale to by bylo na samostatný článek. :-D U 12 let ještě zůstaneme. Ten rok (2004) jsme 1. 5. vstoupili do Evropské unie a moc dobře vím, že v mých 18 letech jsme měli začít platit eurem. Uběhly další čtyři roky a euro v nedohlednu. Mě to vůbec nevadí, změna by mi asi vadila, protože jsem zvyklý na naše ceny, u eura bych musel vše přepočítávat jinak a asi by dlouho trvalo, než bych si zvykl. Takže budu raději, když Česko zůstane u naší Koruny české. Jak to vidíte vy? :-)

Oslava?

Do svých 19 let jsem byl zvyklý na to, že narozeniny slavím s rodinou. Věděl jsem, že plno vrstevníků to slaví s kamarády, tak občas mi to bylo líto, jenže do střední jsem neměl tolik (hlavně těch dobrých) kamarádů a také jsem byl o dost více anti společenský, nebo jak to nazvat, než dnes. Změnilo se to právě na VŠ, kdy hned první narozeniny jsem slavil na koleji u kamarádky, která se příští semestr mimo jiné stala naší spolubydlící. Měli to pro mě krásně připraveno, bylo to super, ale dopadlo to celkem drsně. Jak, to bych nerad popisoval, ale když vám řeknu, že kýbl byl ten večer můj nejlepší kamarád, tak vám to bude asi jasné. Každopádně za to může několik speciální drinků, jejichž složení bylo velmi extrémní, nechutné atd., přesto jsem to vypil a ostatní mě celkem obdivovali, jak dlouho jsem vydržel. Na jednu stranu mi bylo líto, že půlku večera jsem strávil mimo ostatní, na druhou stranu sranda musí být, ale nic se nesmí přehánět. :-)

Loňská oslava se konala u nás na koleji a taky byla moc pěkná. Zásadní rozdíl byl v tom, že jsem se hlídal, co piju a nepiju, abych nedopadl blbě, a kupodivu jsem takhle nedopadl. Vlastně od těch 19. narozenin se celkově na jakékoliv párty dost hlídám, abych nedopadl špatně. Ono po těch narozeninách jsem měl "blicí události" asi ještě jednou nebo dvakrát, tak komu by se chtělo furt zvracet. Zase někteří říkají, že člověk se vyblije a může začít znova, ale já říkám "Ne, děkuji". :-D Takže obecná zásada je nemíchat, pokud člověk vypije více jednoho druhu, teoreticky by se nemělo nic stát, ale jakmile se to začne míchat, riziko je větší a větší (navíc podle toho, oč jde).

Stejně jako předloni, i loni si připravili na stěnu krásný, vlastnoručně vyrobený, nápis. Kdo najde dvě úmyslné pravopisné chyby (resp. je to jedna chyba - nějaká změna), dostane malé bezvýznamné plus. :-P

Loni se konala oslava o 18 dní později, oproti mému dni narození (jak to bylo předloni už nevím, ale asi to bylo 4. 4.). Letos oslavu zatím nějak neplánuji. Zaprvé příští pátek mám důležitou zkoušku ze statistiky, kterou musím zvládnout, jestli chci jít v červnu ke státnicím. Po ní chci do konce dubna dokončit bakalářku. Už jsem za polovinou, ale není to opravdu tak snadné, jak to může vypadat. Sice ji musím odevzdat do konce května, ale v květnu máme zkouškové období, to si chci nechat na případnou opravu bakalářky a taky se budu muset učit na červnové státnice, pokud vše vyjde. A to není jen tohle, těch povinností je tam mnohem více, i když nejsou tak velké. Dobře, není to nepřekonatelný problém, jeden večer by se obětovat dal. Jenže spíše co mě nejvíce odrazuje je skutečnost, že zatímco loni a předloni jsme se sešli v hojném počtu, tak letos by to asi nebylo slavné, protože za tu dobu se vyvinuly "velmi křehké vztahy": Ta nemá rádu tu, ten nemá rád toho atd. Navíc pokud nepůjde ta, nepůjde ten a sesype se to jako domeček z karet. Toto mě celkem štve (obecně na akcích). Nechci po někom, aby všichni měli rádi všechny jak nevím co, sám taky nemám rád všechny, ale nestavím na tom základy akce, spíše se snažím vždycky přizpůsobit. Ale to těm lidem těžko vysvětlíte. A za třetí: Co je zajímavého na tom slavit, že jsem zase o rok starší? Nevím, u "21" mi to tak nepřišlo, ale "22" mi už přijde jako velké číslo, už mi táhne na 30, hrůza. :-D

Vítězka soutěže o nejlepší nástěnku

Když už tady jakoby slavíme moje narozeniny, proč ještě neoslavit něco jiného, třeba nějaké vítězství? Tipujete správně, právě přichází moment, kdy vyhlásím vítězku fotografické soutěže o nejlepší nástěnku. Pojďme se tedy podívat na to, kdo vyhrál.

Bylo to napínavé, ale nebudu to dlouze protahovat. Výsledky jsou následující:


Vítězce soutěže, Pufflie, srdečně blahopřeji! :-) Pojďme si ještě jednou vychutnat její vítěznou nástěnku v plném znění. :-)

"Tak toto je moje nástěnka. Možná trošku přeplněná, uznávám. Ale každá z těch věciček má svůj důvod, proč tam je. Dokonce má každá z těch věcí své logické uspořádání. Nejlepší je, že nejspíš ty nejmenší věci, mají ten největší význam (např malý útržek z šatů, ve kterých jsem poprvé hrála v opravdickém divadle, papírová růžička k výročí a tak dále...) Občas se objeví nová věcička, kterou tam nutně potřebuji umístit... A to pak předělávám celou nástěnku... :D :-)"

Vy ostatní nemusíte zoufat. Máme tu dělené druhé místo (Kája + Sussanah), třetí Taychi a doslova o pár hlasů čtvrtá Any. Jak vidíte, má to jedno pozitivum - nikdo neskončil pátý - tedy poslední, i když to tak nevypadá. :-D A pokud jo, nevěste hlavu, všechny máte krásné nástěnky, každá byla něčím originální či zajímavá a holt každý má jiný vkus. Věřte, že kdyby měl každý možnost dát třeba dva hlasy, vypadaly by výsledky mnohem jinak - více těsněji, tak to nemusíte vůbec brát nějak tragicky vy, co jste nevyhráli. Přesto vám moc děkuji za účast, máte můj odbiv. :-)

Vítězce ještě jednou gratuluji a nechť očekává e-mailovou komunikaci, ve které se domluvíme na provedení vítězné ceny - 3týdenní propagaci... :-) Napíšu dnes zhruba v odpoledních nebo večerních hodinách.

☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺


P. S. Pro dnešní článek jsem si dovolil "oprášit" starou anketu používanou v mnoha narozeninových článcích. Je zcela nová a měl by se tam opravdu najít každý (minule tam bylo omezení pro osoby 0 - 6 a 100 - 120 let). Jestli to někomu nestačí, tak si trhněte! :-D Hlasování je zcela anonymní, pro tentokrát nemusíte uvádět v komentářích svůj věk (ale můžete), protože přece jen ženy mají jakýsi zvyk tajit svůj věk, přitom ve většině případů (aspoň co znám já) vypadají na míň. Ale já to budu respektovat, můžete třeba napsat, jak slavíte své narozeniny vy - jestli jen s rodinou, nebo i s kamarády, případně to více rozepsat (průběh, pikantní zážitky atd.). Za vaše ohlasy vám předem děkuji, mějte se krásně! :-)

P. P. S. Na narozeniny můžu dostat různé dárky, ale zrovna dnes dopoledne jsem byl na preventivní prohlídce u zubařky. Už předem jsem si říkal, jestli nedostanu dáreček v podobě provrtaného zubu. Jak to dopadlo? Naštěstí dobře, jako většinou, jen si trochu pohrála se zubním kamenem, jinak to byla klasická krátká návštěva, která trvá v průměru 5 minut. :-)

P. P. P. S. V průběhu psaní článku mě napadlo něco zajímavého, možná jste si všimli něčeho zvláštního. K narozeninám patří svíčky, ale svíčky se mi nechtěly kreslit, proto jsem napsal 22 smajlíků, mají tady funkci oddělovačů. Jsem zvědavý, jak to půjde pak na blogu vidět, tady v editoru skoro vůbec. :-D

☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺


TIPY NA ČLÁNKY

=> Potřebujete poradit s cestou vlakem nebo hledáte zajímavé tipy? Pak určitě neváhejte navštívit tento článek. :-)

=> Ano, skutečně to byl apríl! Gratuluji všem, kteří se nechali nachytat (myslel jsem, že vás tolik nebude). :-D
 


Komentáře

1 Mike Mike | Web | 4. dubna 2014 v 19:04 | Reagovat

Tak to tedy KráZné naroSky, "Dájo". :-D

A teď tak nějak útržkovitě.....euro je hnus, lobuji za Korunu českou (ne za tu politickou stranu, samozřejmě). ;-)
Ve 22 ti na 30 skutečně táhne, ale technicky vzato ti na 30 táhne od narození, až do onoho "osudného dne". Stejně tak dobře můžeš říct, že ti táhne na 60, 80 nebo 120. :D
Smajlíci jsou vidět, neboj. :-P
A samozřejmě nesmím zapomenout na nástěnky - vítězce i poraženým blahopřeji. :-D

2 Annika Annika | Web | 4. dubna 2014 v 22:53 | Reagovat

Tak tedy vše nejlepší vinšuji! Hodně štěstí a zdraví, a nějakou tu hodnou a hezkou přítelkyni, než se doopravdy dáš na tu "čtyřprocentní cestu" :D

3 Kája Kája | E-mail | Web | 5. dubna 2014 v 7:52 | Reagovat

Hm, postupně se člověk přizná ke všemu, tu první oslavu jsi už několikrát naznačil, ale nic jsi k ní neřekl... Kdo ví, co se ještě později dozvíme :D :D :D

4 David David | E-mail | Web | 5. dubna 2014 v 13:33 | Reagovat

[1]:[2]: Díky. :-)

[3]: Jo já vím, takhle veřejně to píšu poprvé, stejně to už ví tolik lidí... :D

5 Kája Kája | E-mail | Web | 5. dubna 2014 v 18:58 | Reagovat

[4]: Tak ono ani nebylo těžké si to domyslet.

6 Any Any | E-mail | Web | 5. dubna 2014 v 20:29 | Reagovat

Za ten paťulínek máš (bez)významné minus. 8-)

7 Tea Tea | Web | 5. dubna 2014 v 22:49 | Reagovat

Tak dodatečně hezké narozeniny :)
Jinak skončit u ,,zvracení", moc dobře znám, taky jsem do mých 18. narozenin nebyla zvyklá slavit nějak extra narozky, ale na 18. jsem cítila, že si je chci maximálně užít a celonoční akce na nejznámější ,,Stodolní" tady v Ostravě mi to zajistila, i se záchodovým prkýnkem, ano důvod byl moc míchání :D Od té doby se tak snažím více méně hlídat a nepřehánět to, minulý rok jsem moc neoslavovala, udělala jsem experiment, kdy jsem skryla své narozeniny a vzpomnělo si asi pět lidí, s kterýma jsem si připila darovaným fernetem, dali jsme si vodní dýmku a jela jsem domů, takže spíš nic oficiálního :) Tento rok mě čeká dvacítka a budu naprosto šťastná za oslavu se svými přáteli tam, kde se cítím být nejvíc šťastná a to na koncertech, takže určitě bude koncertová akce :)

8 David David | E-mail | Web | 6. dubna 2014 v 9:36 | Reagovat

[6]: Už to tak neříkám dlouho. :-P

[7]: Díky. :-)
Jinak další Ostravačka, to bydlíme kousek od sebe, i když po většinu roku jsem v Pardubicích... ;-)

9 Any Any | E-mail | Web | 6. dubna 2014 v 11:17 | Reagovat

[8]: Že bych tě pozitivně ovlivnila? :-P

10 David David | E-mail | Web | 6. dubna 2014 v 14:11 | Reagovat

[9]: Neboj, není to díky tobě. :-P

11 Cervenej_cudlik Cervenej_cudlik | E-mail | Web | 7. dubna 2014 v 10:12 | Reagovat

Moc si na ten věk nestěžuj, já jsem o rok starší, letos mi bude už 23 a to už si teprve připadám staře :-D  :-D  :-D  navíc z toho má člověk akorát depresy, že tak nějak pořád něco nestíhá.

Tak trošku opožděně, ale přece, přeji všechno nejlepší :-)

PS: s tím pitím mi mluvíš z duše, akorát já už jsem na to přišla trochu dřív a hlídám se dlouho, jo a a oslavu s kamarády? Tu jsem neměla bohužel nikdy, takže oslavy s rodinou jsou pro mě úplně normální, jinak doufám, že letos i přes učení nějakou oslavu stihneš ať už s rodinou, či s kamarády :-)

12 David David | E-mail | Web | 7. dubna 2014 v 18:09 | Reagovat

[11]: S rodinou jsem oslavu už měl. Otázka, jestli to vyjde i s kamarády, teď toho je celkem dost (ve škole)...
Jinak díky. :-)

13 Anonym Sam Anonym Sam | E-mail | Web | 10. dubna 2014 v 11:08 | Reagovat

Ahoj...
Chcem ti len tak informačne napísať, že Akční blog je od piatka 4.4. späť, a v plnej sile vydáva už aj pravidelné rubriky, novinky zo sveta blogov, rozhovory a všetko, čo na Akčním blogu má byť :)

ĎAKUJEM TI ZA POZORNOSŤ, AJ ZA NÁVŠTEVU AKČNÍHO BLOGU!
www.akcni-blog.blog.cz :)

14 Barča Barča | Web | 11. dubna 2014 v 16:44 | Reagovat

Tu chibu sem fůbec nenažla :P
Přeju ti všechno nejlepší a ať se ti daří! :-)

Jinak co se týče volných víkendů... tak já přesto, že jsem "jenom" na střední, tak víkend v tom pravém slova smyslu jsem neviděla už pěkně dlouhou dobu.. naposledy o velkých prázdninách...a ani tam ne (brigáda).. Takže ti rozumím.. Už to chci mít za sebou, abych si mohla o víkendu odpočinout a ne dělat do školy.. [:tired:]

15 David David | E-mail | Web | 11. dubna 2014 v 21:48 | Reagovat

[13]: JJ díky za info, zrovna na mé narozky. :-D

[14]: Díky a držím palce u maturity. :-)

16 El El | 2. února 2015 v 1:26 | Reagovat

Jo už mám čas chcípnout......třeba na rakovinu,děkuji za připomenutí:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama