Hvězdičkový mor

24. dubna 2014 v 20:00 | David |  Zajímavosti
Asi není náhoda, že minulý článek dostal přednost před tímto plánovaným a kuriózně dnes mi to na něj krásně navazuje. Nevím, jestli jste si "hvězdičkového moru" všimli stejně jako já. Třeba ano, ale netušíte, o co jde...


PROČ HVĚZDIČKOVÝ MOR?

Když mi v jednom článku za měsíc jeden čtenář ohodnotí článek 0,5 *, říkám si, že je to člověk, který neumí vyjádřit svůj názor (v komentářích) nebo se tak narámně baví. Dobře, to beru, vždycky se takoví najdou, jich se nezbavíme. Ale když se tohle začne objevovat u pěti článků z pěti, říkám si, že to asi náhoda nebude. Všiml jsem si toho u svých březnových článků, kterých sice není pět, nýbrž jen čtyři, ale pořád čtyři ze čtyř nebo pět z pěti je 100 %, nebo ne? :-)

Upřímně nevadí mi, že někdo ohodnotí článek 0,5 *. Nechci po nikom, aby tady bezmyšlenkovitě házel ke každému článku 5 *. Chci, abyste se uměli vyjádřit a nedělali zbytečné naschvály. Sranda je sranda, opakovaný vtip není vtipem a nic se nesmí přehánět. Nedělá mi velký problém hvězdičkové hodnocení vypnout, ale pochybuji, že by ten "zloduch" změnil taktiku a začal psát negativní komentáře. Samozřejmě pokud někdo dá 0,5 *, do komentáře napíše kritický, ale zároveň pravdivý a pokud možno objektivní názor, samozřejmě budu za něj jenom rád. Ale když někdo napíše "máš blog o ničem" bez jakéhokoliv důvodu, tak je jasné, že takový výkřik do tmy nelze brát vážně, že ano. :-)

Pro ukázku pár hodnocení:

Někdo zloduchovi vrací úder tím, že dává 5* hodnocení, čímž se to vyrovná...

Někdy to zůstane jen u jednoho hodnocení...

A někdy se asi zloduch vrací opakovaně. Když ho to tak baví, proč ne...

YURI VRACÍ ÚDER?

Ještě větší "zábava" to začala být ve chvíli, když jsem si toho všiml na jiném blogu. Pokud se nepletu, byl to Kájin blog, nevím který článek přesně, ale někde jsem to viděl (stejný případ). Tak jsem začal vymýšlet různé teorie a řekl jsem si, že to musí být organizovaná skupina nebo jednotlivec brázdící vody Blog.cz, především asi členů Autorského klubu. Články má na titulní straně Blog.cz, takže snadný přístup a z toho plynoucí velmi jednoduchý způsob "napadání".

V době psaní článků si stále stojím za tím, že zloduchem by mohla být Yuri. Nemám pro tuto hypotézu přímé důkazy, nicméně důvody by se našly. O Yuri většina z vás určitě slyšela, jedná se o hodně kontroverzní osobu Blog.cz, která se vyznačovala "originálními" komentáři na našich blozích:

Fůj, nejhorší blog na světě!!!
P.S.: Píšu líp!!!
P.P.S.: Otřesný des!!!

Ale proč by měla vracet úder? Už je to delší dobu a platí to stále, pokud chcete navštívit její blog, vyskočí na vás toto hlášení:


I negativní reklama je reklama, to je fakt. Ale jak už jsem řekl výše, nic se nesmí přehánět. Myslím, že Standa udělal dobře, že to došlo k zablokování blogu, protože díky ní vznikaly, řekl bych úplně zbytečné, konflikty. A jestli na svém blogu publikovala cizí tvorbu, mohlo to tohle všechno jen umocnit.

Třeba to není Yuri, třeba je to úplně někdo jiný, ale podle mě se Yuri tímto mstí za tu blokaci blogu. Očividně asi si nedělá starosti s nápravou blogu, tak z nudy provádí tohle. Každopádně ať je to jak chce, netvrdím, že na to beru velký důraz a opravdu mě to tak neotravuje, i když to tak může vypadat. Věřte, kdyby mi to tak vadilo, vypnu hodnocení článků a mám svatý klid. Ale já chci vidět vaši upřímnou zpětnou vazbu! :-)

HODNOCENÍ MÉHO BLOGU

U minulého článku sice ještě žádné hodnocení není (Yuri nestíhá? :-D), ale za co jsem rád, že se tam objevily kritické, upřímné a myslím i objektivní názory. :-)

Pfff...kdybys nezdržoval s naprosto zbytečnými informacemi, možná bych to i dočetl. Člověče, ty se musíš na svou bakalářku těšit, protože takový žvanil jako ty musí mít 60 stránek jako nic a to ani nedokončí úvod. O_O
Kdyby ses radši soustředil na kvalitu a ne kvantitu. Celý příběh by šel shrnout do tří vět. :-? (a to jsem to ani nedočetl)

2.) Any
Na té mapě se přece vůbec nevyznám! :D Jinak opravdu docela vyčerpávající článek a trvalo mi, než jsem se tím prokousala - asi bych tomu víc rozuměla osobně, takže mi to možná budeš muset zopakovat až se zase po X letech uvidíme :D
(vynechána jedna věta, která se netýkala hodnocení článku)

3.) Helena
Trošku jsem se v tom ztratila. :-)
(použita pouze první věta, která obsahovala hodnocení článku)

Takže jsem byl rád, když jste se ozvali, ještě jednou vám děkuji. Kritika sice může mrzet, ale na druhou stranu si člověk uvědomí, co dělá blbě a v čem se zlepšit, takže v konečném důsledku to vnímám pozitivně. :-) A je to lepší, než bych si myslel, že je vše v pořádku na základě žádných negativních komentářů. :-)

Začal jsem o tom vážně přemýšlet a je fakt, že deníčkové články jsou hodně dlouhé a nemají velké ohlasy (mj. v počtech komentářů). Minulý článek měl pro názornost skoro 12 000 znaků včetně mezer. To je vskutku hodně, kdyby to bylo šestkrát delší, jednalo by se o doporučený rozsah bakalářské práce (70 000 znaků). :-D

Slibuji, že od teď se budu více zajímat o obsah svých článků. Budu se snažit, aby počet znaků včetně mezer nepřekročil hranici 10 000. A pokud by to bylo nevyhnutelné, rozdělil bych článek na dvě nebo více částí. Díval jsem se trochu do minulosti a jsem schopný napsat článek kolem 5 000 znaků, což bych odteď začal považovat jako moje optimum a budu se snažit, aby se články pohybovaly kolem této hranice, rozhodně kolem v rozsahu 5 000 - 10 000 znaků. Tento článek by se měl pohybovat kolem hranice 6 500 znaků. Také se více zaměřím na srozumitelnost a lepší čtenost. :-)

Další opatření zatím přijímat nebudu. Třeba mě napadlo, když se mám podle prvního komentáře zaměřit více na kvalitu, než na kvantitu, tak jestli nesnížit počet článků. Otázka, jestli by mě to více neodradilo od blogování a zda by například dva články za měsíc byly skutečně kvalitní. Na druhou stranu je fakt, že následující dny a týdny budou čím dál pernější, blížím se ke konci bakalářského studia (3. ročníku, nejnovější VŠ článek zde), tak kdo ví, jestli nebudu muset blogování omezit, ale snad ty 2 hodiny na jeden článek bych si najít mohl. :-)

Každopádně dávám vám prostor jako vždy vyjádřit se v komentářích k mým článkům (co se vám líbí a nelíbí), klidně to může být i k designu či čemukoliv jinému, budu rád za jakýkoliv ohlas. A nemusíte psát tady, klidně rovnou ke konkrétnímu článku, ve kterém se vyskytuje onen problém. Předem díky. :-)

---

P. S. Taky jste si všimli hvězdičkového moru? Ať ano či ne a znáte Yuri, myslíte si, že by mohla za tím stát nebo to považujete za můj bulvární blábol? :-D Předem děkuji za vaše ohlasy, mějte se pěkně. :-)

---

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK

>>> I já jsem si dříve dovolil napsat k Yuri pár slov... :-)

TIP NA ČLÁNEK

>>> Ne vždy vše vyjde podle vašich představ... :-/
 


Anketa

Zpozoroval/a jsi v poslední době na svém blogu "hvězdičkový mor" (viz článek)?

Ano
Ne
Nemám blog/hvězdičkové hodnocení

Komentáře

1 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 24. dubna 2014 v 20:47 | Reagovat

Mně hvězdičky zásadně nefungují a jejich barevné varianty jsou nedostačující - z estetického hlediska (žlutá hvězdička je ve skutečnosti spíš hnědá atp.). Hvězdičky tedy úspěšně ignoruji díky hláškám, podle kterých nemám údajně zapnuté cookies, nevyplnil jsem prý nějaký formulář, jehož platnost stejně vypršela - no prostě ztráta času. :D

2 christiiinka christiiinka | Web | 24. dubna 2014 v 20:51 | Reagovat

A máš ji tam znova :-D :-D.
Já dávám jen 5 hvězdiček - k článkům, které se mi vážně líbí, ale nějak nemám na to napsat plnohodnotný komentář..

3 Any Any | E-mail | Web | 24. dubna 2014 v 20:54 | Reagovat

Mně hvězdičkuješ jen ty, pokud vím :D čehož si cením! :-)

4 Annika Annika | Web | 24. dubna 2014 v 20:57 | Reagovat

"Hvězdičkového moru", jak tomu říkáš, jsem si vlastně všimla. Na pár jiných blozích včetně tvého (u sebe mám hodnocení už dlouho vypnuté - hvězdičky mě nezajímají). Nemyslím si ale, že by za tím stála Yuri. To bys mohl říct, že stojí i za všemi pětkami, co dostávají nováčci v Autorském klubu :-) Znuděných, zakomplexovaných či nenávistných lidí je hromada, Yuri bych z toho nevinila. A ono, trollení je navíc občas docela i zábava - mluvím z vlastní zkušenosti :D - tím pádem je možné, že za tím vším stojí na první pohled naprosto spořádaný a neškodný člověk, jako jsem já :D
Ale docela mě překvapilo, že Yuriin blog zmizel.

Legrační je, že i u tohohle článku aktuálně vidím jednu půlhvězdičku. Respektive, kdykoliv čtu tvůj článek, je dole v tu chvíli podezřele nízké hodnocení. Možná máš svého osobního hejtra a to, že i jiní blogeři jsou na tom podobně, je náhoda :-)

5 missneverfree missneverfree | E-mail | Web | 24. dubna 2014 v 21:13 | Reagovat

Divím se, že někdo jako ty má potřebu řešit blbé hvězdičky. :-D
Když ten chytrák nemá na to, napsat konstruktivní kritiku, tak to za to vážně nestojí, já osobně mám hvězdičky vypnuté a případné nesouhlasné hlásky ráda (no, to možná trochu kecám) vyslechnu v komentářích.
Chytil jsi to za nejlepší možný konec- sebereflexi potřebuje každý a jestli za to může ten hvězdičkovej maniak, tak nevědomky udělal dobrou věc. (tím nenarážím na kvalitu tvých článků, k tobě jsem zatím maximálně nakoukla :-D)

6 Mike Mike | Web | 24. dubna 2014 v 21:24 | Reagovat

Moc to řešíš, vážně.....

Já články z 99% nehodnotím hvězdičkami, ale komentářem Na blogu to mám zaplý jen proto, že jsem línej to měnit, a když to občas někdo použije.....proč ne.
Ale proč sakra psát o hvězdičkách celej článek? Stejně tím jen podpoříš "zloducha", nebo ještě hůře navnadíš další "zlodušátka".....mě osobně by prostě nikdy, nikdy nenapadlo tohle řešit. :-D

7 Thalia Contostavlos Thalia Contostavlos | E-mail | Web | 24. dubna 2014 v 21:34 | Reagovat

Já hvězdičkové hodnocení nevedu a vlastně mu ani nevěnuji pozornost, takže jsem si žádného moru nevšimla :) Jinak, dávám trochu za souhlas uvedeným komentářům, že článek je trošku delší a dal by se zkrátit, na druhou stranu, neměla jsem naprosto žádný problém ho dočíst :)

8 Schmetti Schmetti | E-mail | Web | 24. dubna 2014 v 22:34 | Reagovat

Myslím, že tenhle článek je taky hodně dlouhý :-D A omezit kvantitu bych brala tak, že bys měl psát méně textu, ale klidně často :-)
Popravdě si hvězdiček moc nevšímám, zkusím se teda podívat, zda mi někdo články takto hodnotí. Víc potěší komentáře, ale spousta čtenářů je líných se vyjádřit :-\
Yuri znám, taky mi psala na blog :-D Ale netuším, zda by tohle dělala.

9 David David | E-mail | Web | 25. dubna 2014 v 10:21 | Reagovat

Vy jste mi ale vtipálci - 11 lidí ohodnotilo tento článek, průměr 1 *. :-D

10 Schmetti Schmetti | E-mail | Web | 25. dubna 2014 v 11:19 | Reagovat

Normálně!!! Najednou mám na blogu půl hvězdičky!!! :D Ted jsem to objevila pod povídkou! :D

11 Verča Verča | Web | 25. dubna 2014 v 23:06 | Reagovat

Omlouvám se, jestli otravuji, ale mohl/a by jste se podívat prosím na můj blog? .. Snažím se psát a podle lidí kolem mám dobrý potenciál, jen to chce trošku popohnat :) Myslím, že názor od někoho nestranného by se hodil. Vím že tam toho moc není, teprve to připravuji :) Děkuju :)

12 Barča Barča | Web | 26. dubna 2014 v 18:59 | Reagovat

U mě na blogu lidi taky dávají hvězdičky, ale to +- odpovídá komentářům ;-)
Já občas taky "hvězdičkuju" články. Většinou to je, když se mi líbí, ale nějak nevím, co spatlat do komentáře. Ale když už, tak to rozhodně není 0,5* ;-)

13 Miloš Miloš | 27. dubna 2014 v 11:58 | Reagovat

Někdo asi k tobě zahořel nešťastnou láskou :-)

Ale všiml jsem si, že poslední dobou už nemám průměr hodnocení 5*, ale někdo ho občas těmi půlbody také stahuje dolů.
Radši nepíšu odkaz na blog, aby se nenastěhoval natrvalo :-)

Stejně ale nechápu, k čemu ty hvězdičky jsou, rating blogu ve vyhledávačích to asi nezvýší.

14 Miloš Miloš | Web | 29. dubna 2014 v 15:43 | Reagovat

Marně jsem se snažil utajit, půlbodový maniak už zavítal i ke mně a systematicky všech 10 článků, které se zobrazují po otevření blogu, ohodnotil půl bodem, možná i ty starší, ale ty už jsem neprohlížel.
Ale budu teď mít u každého nového článku jednu návštěvu jistou :-)

15 David David | E-mail | Web | 29. dubna 2014 v 17:36 | Reagovat

[14]: Vidím to i u svých oblíbených blogerů. Ne nadarmo jsem to označil jako mor. Jedinec se očividně hodně baví. :-D

16 Kira Kira | 29. dubna 2014 v 20:11 | Reagovat

[14]: Ta tvá sebechvála je odporná, Miloši. Vůbec nepočítáš s tím, že by někdo mohl vyhodnotit tvůj článek jako sračku a poctivě ti to tam bouchnout. Musím se připojit k hodnocení, hovna slova nepotřebují, stačí je hodnotit hvězdičkama. :D

17 Miloš Miloš | Web | 29. dubna 2014 v 22:32 | Reagovat

[16]: Já jsem tajně doufal, že alespoň 1 bod bych si zasloužil :-)

18 Tia Tia | Web | 3. května 2014 v 16:26 | Reagovat

Tak tam máš půlhvězdičku. Ať máš radost. :-D Můj blog je naštěstí tak malý a neznámý, že pro žádného trolla nestojí za to. 8-)

19 i r i s i r i s | Web | 9. května 2014 v 15:53 | Reagovat

Myslím, že ty hvězdičky mají být jen taková stylová blbůstka, aby naše blogy vypadaly profesionálně (některé tak vypadají i bez nich a některým to stejně nepomůže).
A Yuri? Pochybuji, že by seděla doma a "mstila" se stránce blog.cz tím, že by dávala nízké hvězdičkové hodnocení.
Kašli na nějaké hvězdičky! :-D Stejně jsou na nic.

20 Enitas Enitas | Web | 10. května 2014 v 20:34 | Reagovat

Já už si hvězdičky na blogu zrušila, nemám na ně nervy :) Z té půlhvězdičky, i kdyby byla daná právem, se člověk stejně nedozví, co napsal tak strašně špatně :)

21 mengano mengano | E-mail | Web | 12. května 2014 v 9:47 | Reagovat

Hvězdičky mám zapnuté, ale popravdě, moc pozornosti jim nevěnuji. Mne zajímají komentáře ;-)

Standa by se musel zbláznit, pod jeho články příliš hvězdiček nebývá :D

22 f f | 21. prosince 2014 v 22:06 | Reagovat

37 lidí ohodnotilo tento článe, průměr 1,5 *.

23 f f | 21. prosince 2014 v 22:06 | Reagovat

[22]: článek*

24 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 27. ledna 2015 v 16:35 | Reagovat

S Yuri jsem taky měla tu čest. Prý to byla ta sama osoba, co psala nějaký bláboly na feministky.com :D jinak, trochu si protiřečí, když na x blogů napíše "nejhorší blog na světě", nejhorší snad může nýt jen jeden :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama