LIDL - správná volba?

12. května 2014 v 20:00 | David |  Názory
Není to tak dávno, co jsem zde napsal článek ohledně bank. Jeho cílem bylo vám poradit, kterou banku byste si MOHLI (ale nemuseli) vybrat, pokud vám vadí přehnané bankovní poplatky. V dnešním článku zamířím do sítě obchodních řetězců, tentokrát to chci pojmout více názorově z toho pohledu, proč si tohle myslím hlavně já, ne ostatní. V žádném případě nechci nikomu nic vnucovat, především kvůli zmíněnému subjektivnímu pohledu. Budu rád, když se i vy zapojíte do diskuze! :-)


Nadpis napovídá, komu bych chtěl dát nejvíce prostoru, což si chci dobře obhájit. Samozřejmě rád se vyjádřím i k ostatním obchodníkům, proč pro mě nejsou tou nejlepší volbou. Jak u bank, i tady znova rád zopakuji: nejedná se o placený článek, to by muselo vypadat trochu jinak. :-)


Nevím jak u vás, ale u mě vede LIDL. Ještě na střední škole (více jak 3 roky zpět) jsem k tomuto obchodu měl neutrální, někdy i negativní názor, přitom sám jsem jej využíval hodně příležitostně, spíše skoro vůbec. Nejhorší, když někdo kritizuje něco, co nezkusil. S příchodem na vysokou školu jsem zpočátku svůj názor nějak radikálně nezměnil, i když jsem začal LIDL pořádně využívat. On totiž byl a stále je nejbližším obchodem od našich kolejí. Názor jsem začal měnit až postupně a dnes už je pro mě jedničkou z mnoha důvodů. Ten hlavní důvod: skvělý poměr kvality/ceny. To dokazuje toto nedávné ocenění. Já můžu jen souhlasit. Najdete tam plno kvalitních výrobků, které se skvěle umisťují v nezávislých testech dTest, přitom za rozumnou cenu - ne vysokou. Za mě třeba vedou šunky nebo párečky s vysokým obsahem masa (kolem 80 %). I když třeba výrobky o něco zdražily, tak pokud je nakupujete v akci, jedná se o velmi výhodný "kauf". A já hlavně nakupuji akční zboží. Ono v poslední době zdražilo poměrně dost výrobků nezávisle na výrobci či obchodě. LIDL má pro mě skvělý poměr ceny/kvality u pečiva, sladkostí a dalších výrobků, také dobrý přístup k zákazníkům. V LIDLu nakupuji nejčastěji a nejraději.

Co je kuriózní nejen v Lidlu? Myslíte, že když si koupíte třeba v LIDLU 0,25l energiťák za 6,90 Kč a jinde Red Bull za 25 - 30 Kč, tak že těch zhruba 20 Kč dáte za vyšší kvalitu apod.? Nikoliv, loni jsem se z Pekla na talíři dozvěděl, že kvalita je stejná, ty peníze navíc dáváte čistě za značku, dovolil bych si použít výraz "charitu". Díky komu vyletěl Felix Baumgartner do stratosféry? Díky komu jezdí jedna stáj formule 1 atd.? Je to díky vám! :-) To samé platí u některých značkových oblečení...

Abych se také vyjádřil k ostatním obchodům, které využívám, jak jsem slíbil. Další v mém hledáčku je Kaufland. O Kauflandu se hovoří jako o "ráji důchodců", což by se nejen z mých pozorování dalo považovat za pravdivé. Pokud zůstávám o víkendu na koleji, ve čtvrtek nebo v pátek jedu do Kauflandu. Velkou přednost vidím v tom, že mívají plno výrobků za opravdu nízké ceny, což se projevuje na nižší kvalitě. Není rozdíl, jestli si koupím Margotku v LIDLu nebo v Kauflandu, ale už jde vidět rozdíl v zelenině či ovoci, také v masných výrobcích. Rohlíky má Kaufland bezkonkurenčně nejhorší, sladké pečivo dobré.

Další obchodníci už jen v krátkosti. Jednou za čas využiji Tesco. To mi přijde zbytečně drahé, zvlášť v některých "sekcích" jako sladké pečivo atd. Kvalita? Jednou jsem si kupoval párky neznámého složení a bylo mi z nich blbě. Z toho plyne dobrá rada ode mě: Nekupujte zajíce v pytli, tedy když o výrobku nic nevíte, zbytečně to neriskujte. Složení výrobků si čtu celkem často. Jinak občas taky zajdu do Globusu, tam oceňuji zase vlastní pekárnu a kvalitní pečivo za příznivé ceny, tisíce ochutnávek atd. Je dobrý, ale celkem z ruky. Interspar nabízí zboží v akci, jehož cena odpovídá neakční ceně v ostatních obchodech. A o Albertu raději nemluvit, velké kauzy s nekvalitním (zkaženým) masem jistě znáte a určitě tento obchod není v tomto jediný, jen to schytal ze všech nejvíce. To bylo z menšího výběru obchodů vše.

Za mě prostě vítězí LIDL, což jsem vám snad dobře obhájil. Ještě vám povím jednu perličku, v které LIDL vyniká. Zatímco ostatní obchodníci se chlubí, když budou otevřeny všechny pokladny a vy budete čekat více jak 5 - 10 minut, tak na informacích obdržíte tašku nebo poukaz na nákup zdarma. LIDL si na nic takového nehraje. Když jsou otevřeny dvě pokladny z pěti a u těch dvou je velká fronta, otevře se třetí. Díky tomu jsem zažil za ty 3 roky opravdu výjimečně, že bych musel dlouho čekat ve frontě. Ano, LIDL je menší obchod a zákazníci nemají tak velké nákupy (ale někdy byste se divili!), ale kdybych viděl ze strany obchodníků alespoň nějakou snahu to zlepšit, ale když na to někdo s prominutím sere, jeho mínus, asi tak. :-)

---

P. S. V dnešní anketě prosím hlasujte, jak hodnotíte obchodníka LIDL vy. V komentářích se můžete více rozepsat nejen k němu, ale i k ostatním obchodníkům - nejen pozitivně, ale také negativně (to mě především zajímá). Předem děkuji za vaše ohlasy, mějte se krásně. :-)

---

TIP NA ČLÁNEK

>>> Kdo se může pochlubit tím, že na narozeniny dostal šlapku? Já teda ano. Dokonce se nechala vyfotit! :-)
 


Komentáře

1 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 12. května 2014 v 20:18 | Reagovat

Já teda nakoplý íčko moc nemusim :-D

2 Víla Víla | Web | 12. května 2014 v 20:27 | Reagovat

Já na tento obchod mám asi stejný názor jako ty. Na střední mi připadal nic moc, co jsem na vysoké, tak si dávám pozor na to, co jím a tak jsem zjistila, že jediný Lidl v mém okolí má masové výrobky, které jsou opravdu z valné většiny vážně z masa. To se o potravinách z jiných obchodů říct nedá. Hlavně mě fascinují rodiče, kteří svým dětem koupí v Tescu šunku s obsahem masa 60 % jen proto, že je levná... Ale to by bylo zase na jiný a delší článek... :)

3 agrenej agrenej | E-mail | Web | 12. května 2014 v 20:56 | Reagovat

Přiznám se, že do Lidlu moc nechodím. Je fakt, že doma se o nákup nestarám a na bytě (kde bydlím kvůli vysoké) chodím zásadně do těch obchodů, co jsou zrovna po ruce, což bývá Kauf, Tesco a Hruška.

Je fakt, že za těch několik návštěv jsem nezažil v Lidlu fronty, ale je také pravda, že jsem tam nikdy neviděl tolik lidí, jako v ostatních obchodech tohoto typu. Ale jako velké plus (a mínus zároveň) vnímám velké množství zboží značek, které jinde nenacházím. Když chci zkusit něco nového, nejjednoduší je zajít do Lidlu. Když chci něco obvyklého, musím ve většině případů jinam.

4 Viollet Viollet | E-mail | Web | 12. května 2014 v 21:08 | Reagovat

Lidl ráda nemám, margotky, energeťáky, brambůrky a podobné hovadiny nekupuju, jako vegan se tu prakticky nemám šanci nažrat. Kaufland mám na háku, ten je kajsi v rektu. Tesco mě sere, kolikrát maj bordel v cenovkách, vegan potraviny jsou předražené jak hovado a pečivo z polotovaru mě fakt nebere. A vůbec, supermarkety nepodporuju, radšej než brát tvrdé hrušky bez chuti a šmejdský chleba z číny, zajdu si do pekárny nebo na trh, kde maj ovoce a zeleninu daleko kvalitnější a levnější...

5 Monica Otmili Monica Otmili | E-mail | Web | 12. května 2014 v 21:08 | Reagovat

Já sama jsem si na LIDL udělala spíš negativní názor ovšem z naprosto zcestného důvodu - nakupovala jsem především v LIDLu slovenském u babičky, která ho má za barákem a kde je sortiment poněkud jinačí oproti našemu. Naši jezdí do LIDLu celkem často, vyhovuje jim oná přiměřená cena v poměru ke kvalitě a taky různé ty tematické týdny. Mně osobně se líbí, že nemají ani žádnou věrnostní kartičku, nesbírají se bodíky ani podobné cypoviny. Děsím se, až budu mět vlastní děti a každého toho plyšáka z plakátu budou chtít. My nakupujeme nejvíc v Bille, kterou máme nejblíž, jsem osobně spokojena se sortimentem jak potravinového, tak drogistického zboží, problém je jen trochu vyšší cena. Každé tři měsíce se sbírají bodíky na něco jiného a přítelovi malí sourozenci mají i díky naší sběratelské pomoci těch plyšáků snad sedm.
Kaufland hodnotím taky dost pozitivně, když opominu jejich Kaufland výrobky typu naprosto nepoživatelné pseudočokolády. Člověk tam sežene naprosto všecko, což mi vyhovuje. Oceňuji i dobrý sortiment exotického ovoce, obzvlášť v zimních měsících, pravidelně si kupuju mučenky. :D

Jestli bych měla najít nějaký obchod, na němž mi vyloženě něco vadí, tak je to Norma. Sice se tam údajně dají sehnat nejlevnější rohlíky v Praze, zboží tam ale mají rozházené nepřehledně, v krabicích po zemích, působí to tam na mě špinavě a sortiment je omezený.

[2]: O tom mi ani nemluv, rodiče jsou strašně zvyklí šetřit na jídle, alw na kvalitu hledí až potom...

6 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 12. května 2014 v 21:27 | Reagovat

Ani nevim, kde tu Lidl je. Tesco, Albert, to je nejblíž. Párky nekupuju tak jako tak, blbě mi je úplně po všech, sladké pečivo nekupuju tak jako tak, nekupuju nic sladkého a krom chleba ani pečivo, energiťáky jsou na blití všechny a jestli někdo potřebuje falešný pocit, že nemusí spát, ať si dá dvacet kostek cukru rovnou a má to to samý, maso mám domácí, vejce a bylinky taky a kde koupím luštěniny, brambory, čistící prostředky a sem tam jabko, tak to je mi celkem úplně jedno. Hodnotím pozitivně každej krám, kterej má normální zboží a ne miniporce v milionu obalech, a nebo krám, kterej dává zeleninu k mání volně do pytlíku a ne zabalenou v krabici o kdo ví kolik dražší právě kvůli té krabici.

7 Johnny Násilník Johnny Násilník | Web | 12. května 2014 v 21:51 | Reagovat

já mám rád Tesco, protože má nonstop a pak se tam dá dobře najíst zadarmo mezi regály - večer je ochranka slabší, a já opilej, tudíž si víc dovolim
dobře se krade v Globusu
a kdyby Němci vyhráli válku, celej svět by vypadal jako Kaufland, se všema těma kýčovitejma cedulema s akcema a obgříma cenovkama, kterejch je víc, než kde jinde, ale Kauf je nejvýhodnější na levnej chlast, cheap beer Van Pur asi za 25 a takový ty parodie na víno v plastu, taky stojí do tří pětek, to už je dneska vzácnost. a vůbec mi připadá nejlevnější, dokazujou to i hordy důchodců přebírajcíích jogurty a rodinky na nákupech
ale nejčastějc člověk nakupuje v Albertu nebo Psychobille, protože jich je nejvíc, Lidl je synonymum českýho syfláctví, nic kloudnýho jsem tam nikdy nesehanl a ty potraviny většinou ani neznám, ale je fakt, že nedávno jsem zachraňoval kámoše, kterej po 5denním frčení měl hrozunej hlad a žádnej keš a za 6 korun pokoupil nějaký polský či rakouský sušenky, kterejch se dalo dobře nažrat

8 Annika Annika | Web | 12. května 2014 v 22:03 | Reagovat

Lidl nemám žádný poblíž, takže tvé stanovisko posoudit nemohu, ale párkrát jsem v několika prodejnách tohoto řetězce byla. Dávám plus za to, že tam mají peprmintovou čokoládu Ritter :-)Ta jde celkem blbě sehnat, mi připadá.
Ale jelikož mám ráda upravenost a krásu, opravdu mi vadí, že - aspoň v pražských prodejnách - mají zboží všude ošklivě a nepřehledně nastrkané, a mě zatraceně nebaví se v tom hrabat a hledat, jaká cena na cedulce patří k čemu.
Kauflandy mám úplně z ruky, takže nemohu soudit, ale v Tescu mají zatraceně nechutné pečivo. V Bille mi to jejich taky moc nechutná. Jelikož moje lokalita je plná Albertů, nejčastěji chodím tam. A pečivo mi tam i celkem chutná. Ale možná je to tím, že jsem na něj zvyklá :D V místních prodejnách se mi navíc nikdy nestalo, že bych narazila na něco zkaženého. A zboží mají hezky srovnané... :D

9 David David | E-mail | Web | 13. května 2014 v 15:23 | Reagovat

[1]: A který obchod preferuješ? :-)

[2]: JJ, bohužel ekonomické uvažování lidí je takové, že cena má přednost před kvalitou. :-(

[3]: No právě ty neznámé značky mívají většinou kvalitnější výrobky, než ty známé (šunky, čokolády atd.). :-)

[4]: Chápu, že ty to máš složitější. Takže podle tebe žádný supermarket není výrazně nakloněn veganům? 8-O

[5]: Taky jsem rád, že LIDL nemá věrnostní karty, protože se říká, kdyby je měl, cena by šla nahora. A k té Bille: rodiče tvrdí, že je nejdražší a je mi zcela jasné proč. :-)

[6]: Kde tu = Pardubice? K těm energiťákům: občas si dám, ale spíše mi šlo o to srovnání kupovat značku vs. nekupovat značku. :-)

[7]: :D :D :D

[8]: Peprmintovou čokoládu? Hm, dal bych si, ještě jsem si ji snad nevšiml. 8-O Pečivem v Tescu myslíš co konkrétně? Třeba rohlíky mají dobré a sladké taky, jen celkem drahé... :-?

Jinak děkuji za vaše komentáře, moc jste mě potěšili. :-)

10 Kája Kája | Web | 13. května 2014 v 15:42 | Reagovat

Já nakupuju tam, kde je to zrovna po ruce. Takže potraviny Novák a spol forever! A když jsem ve FnO nebo v hudebce tak jedině Albert... Jinak velké nákupy zásob jednou za týden podniká taťka v Kauflandu, jednoduše proto, že je nejblíž. Už párkrát říkal, že ho to tam štve, ale ví, kde co je, takže jinam začne jezdit asi až ho celý přestaví. :D

11 Any Any | E-mail | Web | 13. května 2014 v 18:20 | Reagovat

LIDL mám ráda; právě pro poměr kvality a ceny. Taky je tam úplně jiné zboží než v jiných řetězcích, LIDL má nějaké vlastní značky které odebírá - což pro některé lidi může být na obtíž, ale pro mě je to naopak, ráda vyzkouším něco nového, navíc z LIDLu je to vždycky dobré... :-)

12 Any Any | E-mail | Web | 13. května 2014 v 18:23 | Reagovat

[8]: Přesně, s tou čokoládou... Nemůžu ji skoro nikde sehnat, a přitom mátovou mám tak ráda. :-( :D

13 David David | E-mail | Web | 13. května 2014 v 19:23 | Reagovat

[10]: Tak takové ty večerky jsou taky možnost, ale spíše to beru jako nouzovku. Jinak zvyk je železná košile že. :D

[11]: JJ souhlas! :-)

14 KareL KareL | 13. května 2014 v 20:20 | Reagovat

Ano, koupils párečky v Lidlu s 80% masa. Ale ty jsou německý A v německu se do procent započítávaj i kůže a další sajrajt co se u nás nesmí do celkových procent započítávat. Proto je blbost mít párek s 80% masa. Je tam 55% stejně jako v tom českym. ;-)
Ovšem Lidl je dobrej obchod, taky tam nakupuju, ale jak co. Jinak spíš v Žabce.

15 Annika Annika | Web | 13. května 2014 v 21:00 | Reagovat

[9]: Je strašně dobrá, jestli ji někdy v regálu uvidíš, doporučuju! :-) A ohledně pečiva: jelikož rohlíky naše rodina nakupuje, tak zrovna je posoudit nemohu, ale chleba a bagety mi nepřipadají nic moc a jako největší otřes mi přijde takové to sladké a slané pečivo (různé croissanty, taštičky s náplní apod.) Ale ne všechno, mám vytipováno pár druhů, co mi chutná :-)
Žel není to tak dávno, kdy se v místním Tescu šíleně rozmohly octomilky. Od té doby tam už tuplem nenakupuji. Všechno sladké pečivo bylo tou nechutnou drobotinou úplně oblezlé a strašně dlouho trvalo, než se těch potvor zbavili.
V té samé prodejně mě navíc už dvakrát praštil přes nos mohutný zápach zkaženého masa. A obecně: maso z Tesca taky nevypadá moc dobře. Má pořád takovou lehce nahnilou barvu...

16 Annika Annika | Web | 13. května 2014 v 21:01 | Reagovat

[15]: ve větě s rohlíkama má být NEkupuje

17 David David | E-mail | Web | 13. května 2014 v 22:14 | Reagovat

[14]: No o tom jsem už něco slyšel... Ale víš co je zajímavé? Ty z Lidlu mi přijdou chutnější, takže věřím, že více masa budou mít tak jako tak a kvalita bude určitě vyšší, než u českých. :-)

18 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 13. května 2014 v 23:08 | Reagovat

[9]: teď momentálně vietnamce padesát metrů od nás :D ale přiznám se, že do Lidlu chodim na Milky v akci :D

19 Lukáš Lukáš | Web | 14. května 2014 v 9:15 | Reagovat

[7]: já zase mám rád "zboží v akci" s tím, že je jedno v jakém obchodě se zrovna prodává, vybírám si ze všech dostupných obchodů a beru vždy jen to kde je ta která věc zrovna pro mě nejvýhodnější :)

20 Rainne Rainne | Web | 14. května 2014 v 13:35 | Reagovat

Nejprve musím pochválit velmi trefný článek a musím říct, že zastávám stejný názor jako ty. V dobách na střední škole jsem věděla, že tento řetězec obchodů existuje, ale jelikož jsem ho měla od intru hodně daleko, vůbec jsem v něm nenakupovala a chodila do nejbližších obchodů od intru, což bylo např. Tesco. U mě doma ve městě žádný takovýto obchod nemáme třeba vůbec. Nejbližší je cca 20 km. Teď na vysoké chodím nejčastěji do LIDLu. Nejen kvůlu akcím, ale tento protože tento obchod nabízí jiné (značky) potraviny než ostatní obchodníci. O ceně ani nemluvím, protože nakupoval v LIDLu se opravdu vyplatí, poměr cena/kvalita super. Jinak musím ještě podotknout, že jsi v článku mohl zmínit např. i spotřební zboží, které také LIDL nabízí. Ze zkušenosti mohu mluvit např o oblečení, které je poměrem cena/kvalita také na parádní úrovni. Pěkný článek :)

21 David David | E-mail | Web | 14. května 2014 v 13:51 | Reagovat

[20]: Díky za pochvalu. :-) Jinak s tím oblečením máš pravdu, slyšel jsem o tom, ale byly to zkušenosti ostatních, ne moje, ale je fakt, že z tam těch košů jsem někdy nějakou blbůstku koupil, např. tyhle lepící papírky: http://nd06.jxs.cz/531/717/a0c9e46ad9_91392408_o2.jpg. :-D

22 Kája Kája | 14. května 2014 v 14:36 | Reagovat

[13]: Ty večerko, pořádný nesupermarketová samoobsluha! A víš, co tam seženeš dobrot? Třeba takové berušky jsem ještě nikde jinde neviděla... :D

23 Rainne Rainne | Web | 14. května 2014 v 15:26 | Reagovat

[21]: Zkušenosti s oblečením mám a zatím jen dobré. Kamarád si v LIDLu kupoval cyklistický dres a nějakou sportovní bundu na kolo a jejich kvalitu si nemůže vynachválit. Prý za ty peníze je to paráda. Známá si také chválila kosmetiku a nějaké krémy značky Cién, či jak se to píše. Jinak z oddělení papírnictví a školních potřeb jsem vyzkoušela poznámkové bloky ;)

24 David David | E-mail | Web | 14. května 2014 v 16:41 | Reagovat

[23]: Já jsem zase od jednoho známého slyšel, že hlavně výrobky Cien nejsou vůbec dobré, např. že deodorant zanechává stopy na oblečení a nelze to vyprat. Ale sám nemám s tímhle zkušenost...

25 Rainne Rainne | Web | 14. května 2014 v 16:49 | Reagovat

[24]: Jasně, záleží na člověku. Každému sedne něco jiného a názory se mohou lišit :)

26 Mike Mike | Web | 14. května 2014 v 19:48 | Reagovat

Tááááákže.....

LIDL - Je k nám nejblíže (1 bod), mají tam i kvalitní věci, vyráběné nejen pro Česko, ale i zahraničí. Jinak by to byly samé, (jak by řekl pekelník Vaněk) "šmakulády" (3 body). S cenami se to dá..... (1 bod) A co je dobře promyšlené, jsou speciální týdny (řecký, asijský.....), to se pak dá vyzkoušet věcí..... (2 body) ZÁVĚR: 7 bodů

PENNY - Je dost blízko (1 bod), s kvalitou to už trochu habruje (1, 5 bodu), ale ceny tomu vlastně odpovídají, a nenajdete tam vyloženě předražené věci (2 body). Máme PENNY kartu, takže ještě nějaké ty slevy no..... (1 bod). ZÁVĚR: 5,5 bodu

TESCO - Dostupné, ale stejně daleko, předaleko od nás (bez bodu), kvalita tedy nic moc (1 bod), ceny také neosloví (0,5 bodu), ale třeba na nakoupení Vánočních dárků apod. ideální (2 body). ZÁVĚR: 3,5 bodu

BILLA - Docela daleko, leč dostupné poměrně lehce (0,5 bodu). Kvalita je skutečně nižší, ale postačující (1 bod). Ceny tedy příliš neosloví (0,5 bodu), a s "pana šéfkuchaře" Guiseppeho je mi na zvracení (-2 body) Ale pro děti pár těch akcí s plyšáky.....vymysleli to fikaně (1 bod) ZÁVĚR: 1 bod

COOP: Blízko, doslova v každé vesnici (1 bod). Kvalita? no pardon.....ceny? no pardon.....(oboje bez bodu). A ty letáky? kterej všeuměl to tak "vyfešákoval"? (-1 bod) ZÁVĚR: 0 bodů

S ničím dalším tak nějak nemám zkušenosti..... :-D

27 David David | E-mail | Web | 15. května 2014 v 0:20 | Reagovat

[26]: Díky moc za podrobné a skvělé hodnocení. :-)

28 Jindra Jindra | 16. května 2014 v 15:38 | Reagovat

Billu a Globus vidím jako ty lepší a Lídl a především Kaufland jako horší. Ale je to asi subjektivní, netroufám si srovnávat nějaké parametry.

29 Andrea Andrea | Web | 17. května 2014 v 17:31 | Reagovat

Já osobně tedy v LIDLU nenakupuji, ale příležitostně tam zajdu a nemám si na co stěžovat :). Navíc jejich oblečení je kolikrát mnohem lepší než "značkové" ve známých obchodech. Levné a hezké, no co si víc přát? :)

dTest mi chodí pravidelně do schránky, jsem na něm už závislá, a od toho se také odvíjí, kde nakupuji.

Tesco nenavštěvuji, to jsem zavrhla bezpodmínečně, Kaufland skoro taky ne, ale Globus je vynikající pro velké nákupy na týden. Oceňuji jejich pekárnu a taky masné výrobky, no neznám lepší paštiku, než tu jejich telecí!

Za mě tedy Lidl (i když v něm často nenakupuji) a Globus na velké nákupy. :)

30 Mikayla Mikayla | Web | 17. května 2014 v 17:44 | Reagovat

Dřív jsem taky využívala LIDL, ale od té doby co nedaleko od Lidlu stojí Kauflaund nakupuji jenom tam jelikož si můřu vybrat z větší nabídky a i zde odpovídá cena kvalitě

31 David David | E-mail | Web | 17. května 2014 v 18:42 | Reagovat

[28]:[29]:[30]: Díky za názor. :-)

32 Tesco pôžička Tesco pôžička | Web | 17. července 2014 v 19:44 | Reagovat

ja preferujem najviac tesco tým polskym potravinam v lidlu moc neverím

33 Ivet Ivet | Web | 8. srpna 2014 v 3:32 | Reagovat

Dva měsíce jsem tam byla na brigádě asi sedm let zpátky, tehdy jsem ten obchod moc nemusela, ale spíš šlo o nedostatek informací. Do té doby mě moc nebral, hlavně jsem ho neměla nikde poblíž. Teď si do Lidla klidně zajedu kvůli zelenině, pečivu, mléčným výrobkům, elektronice (na většinu mají záruku 3 roky). Máme od nich i prkýnko na WC. :-D  Kvalitní bavlněný oblečení (s tím zkoušením už je to horší), kosmetika. I ty kytky vydrží 3x dýl než z květinářství. U kosmetiky bych se pozastavila. Jejich krém za 59,- Kč převálcoval krémy 10x dražší, jejich šampon za 32,- drogérkový 20x dražší. Akorát je třeba si dát pozor na ty levnější cukrovinky, co poslendí dobou dováží z Polska, ale ty já stejně nekupuju. :-)

34 David David | E-mail | Web | 8. srpna 2014 v 11:51 | Reagovat

[33]: Jaké cukrovinky myslíš? :-)

35 ivana liberec ivana liberec | 24. srpna 2014 v 10:40 | Reagovat

Tesco a Kaufland jsou nejhorší :-!  :-!  :-!

36 Angel Angel | E-mail | Web | 6. září 2014 v 2:13 | Reagovat

V Lidlu zrovna dvakrát ráda nenakupuju. Přijde mi, že tam mají hroznej bordel, v regálech rozházené věci atp. Jsem si sice vědoma toho, že to dělají zákazníci, ale holt mě tohle dost odrazuje, takže tam jdu jenom, když opravdu musím. Jinak obvykle nakupuju v Ternu a tam jsem za ty roky žádný problém neměla.

37 David David | E-mail | Web | 6. září 2014 v 12:35 | Reagovat

[36]: Toho jsem si nikdy nevšiml, podle mě je to maličkost, jsou i mnohem horší věci. :D

38 Rosalie Rosalie | 4. prosince 2014 v 22:51 | Reagovat

Lidl je skurvená nacistická firma zkuste tam jít pracovat a uvidíte že tam vydržíte týden a budete si chtít hodit mašli. je to tzv.: koncentrační tábor. nedodržují zákoník práce, to jim vůbec nic neříká... a to je základ, který nedodržují a kde jsou ostatní věci... Kury jedny

39 nelka nelka | 8. dubna 2016 v 13:08 | Reagovat

co to j za blbost. vegan se naji uplne vsude. ZELENINA  ryze, lusteniny a ovoce maji fakt vsude. pokud chces ale jist nezdrave zpracovane veci typu sojove parecky a jogurticky tak pak asi ne. [4]:

40 WTF WTF | 7. září 2016 v 23:09 | Reagovat

[38]: Přesně. Valí lidem přesčasy, nenechají je ani najíst a zajít na záchod... Ne že by jiné supermarkety byly o moc lepší, ale Lidl ještě navíc smrdí a prodává hnijící ovoce a zeleninu. Prostě hnus!

41 Kamil S. Kamil S. | E-mail | 31. července 2017 v 9:24 | Reagovat

S názory na Lidl souhlasím, kvalita/cena je velmi příjemná, akorát mivadí pár maličkostí - u některých věcí na obalu nenajdu úplně všechny informace (nedávno jsem kupoval jahody, a na obale nebyla žádná informace o váze, na ceduli jsem se dozvěděl, že jde cca o 500 g, ale často se stává, že produkty nejsou na správném místě, takže jsem nevěděla zda ceduli věřit), další věcí je, že mi domů ne a ne přijít leták, takže musím využívat internet a stránky jako https://www.letakomat.cz/lidl/, což mi tak úplně nevadí, ale mám radši tištěnou podobu.

42 David David | E-mail | Web | 31. července 2017 v 9:38 | Reagovat

[41]: Co se týče doručování letáků, určitě LIDL napište přes kontaktní adresu Vaši adresu a oni zjistí, jestli tam vůbec někdo doručuje. Tak jako tak to musí nějak vyřešit. :-)

43 Mirka5 Mirka5 | 27. března 2018 v 18:33 | Reagovat

Do Lidlu chodím nakupovat ráda a často a teď, co mi skončila mateřská, uvažuji o tom, že bych tam šla i pracovat. Zrovna jsem si četla tento článek - https://www.vimvic.cz/clanek/hodnoceni-firem-na-vimvic-kdo-vede-a-na-cem-by-mely-firmy-zapracovat - a coby zaměstnavatel mají dost dobré hodnocení. Nevíte, jestli berou i na zkrácený úvazek?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama