90 000 návštěv + návrhy na soutěž o *100 000*

26. října 2014 v 21:00 | David |  Blog a já
Za 80 000 návštěv na tomto blogu jsem poděkoval symbolicky větičkou ve volitelném horním boxu (bez článku). Jak vidíte, o aktuálním milníku se opět zmiňuji klasickým článkem, a to hlavně kvůli tomu, že se pomalu a jistě blíží velmi významná hranice 100 000 návštěv. Dnešním článkem vám chci navíc dát prostor vyjádřit své názory, aneb jak byste si takovou jubilejní soutěž představovali - od jejího průběhu až po ceny pro vítěze... :-)Stalo se tak právě včera, co blog překonal další milník, tentokrát 90 000 návštěv. Jak můžete vidět na obrázku výše, bohužel jsem nestihl zachytit to krásné kulaté číslo, ale to ničemu určitě nevadí. Nejdříve se s vámi podělím o pár statistických údajů, pak přejdu k plánované soutěži o jubilejní 100 000. milník.

Statistiky

Nemám přesné časové rozestupy (pouze měsíční), ale i tak si troufám tvrdit, že aktuální milník byl dosažen nejrychleji ze všech. Na dosažení úplně prvního (10 000.) jsem čekal dva a čtvrt roku, od minulého k aktuálnímu pouze dva měsíce. Jak vidíte, z grafu se rýsuje krásná parabola. Pokud to stejně příznivě bude pokračovat dále, jubilejního 100 000. návštěvníka bych se mohl dočkat ještě do konce tohoto roku, ač jsem v předchozím statistickém článku předpokládal spíše začátek toho příštího. To se však ještě uvidí, jaký je váš tip? :-)


Ze statistik vyplývá, že mnoho návštěvníků hledá užitečné informace. Část z nich se nebojí zeptat, já se jim snažím maximálně pomoct. Když se průběžně dívám na statistiku Blog.cz "nejčtenější články" (za předchozí den), v poslední době jednoznačně vede článek Jak se zbavit otravných reklam (např. včera tento článek četlo 46 návštěvníků z celkových 120). V žebříčku se často objevují nejnovější nebo tzv. "sezónní články". Třeba aktuálně hledáte užitečné informace pro vaše stužkovací večírky (3.12. 2010 >>> Stužkovák). Pokud vás zajímá, který článek patří mezi nejdiskutovanější na tomto blogu, je to zamyšlení nad tím, proč sebevrazi skáčou pod vlak.

Samozřejmě, že prioritní jsou pro mě komentáře, ale v poslední době jsem rád, že se tady hojně vyskytují právě ti "hledači" užitečných informací a já jim případně pomáhám (to už však spadá pod komentáře). Věřím tomu, že tady nemusí najít vše potřebné, ale i sebemenší pomoc z mé strany a jejich (i kdyby malá) radost mě těší, i když ne všichni ji vyjádří (všichni taky určitě spokojení nebudou). Takže za vaše návštěvy a komentáře vám moc děkuji. :-)

Soutěž

Jsem hodně soutěživý typ, proto jsem pro vás již od 10 000. milníku pořádal soutěže. Bylo to velmi jednoduché. Vaším úkolem bylo zachytit právě onen milník na TOPlistu (počítadle návštěvnosti). U první soutěže byla výhrou propagace blogu vítěze na tomto blogu, a to na týden, s dalšími soutěžemi to bylo o další týden více. Soutěž se zasekla na 40 000. milníku, kdy se výherce nenašel (nepřihlásil) - viz článek. Pak jsem již neměl moc motivace a chuť pořádat další soutěže.

Jenže 100 000 je tak významný milník, že si soutěž určitě zaslouží. Jestli ji udělám ve stejném duchu (jako u prvních třech milníků) nebo v jiném, nejen proto píšu tento článek, abyste mi napsali, především co by mělo být cenou pro vítěze, což mi vrtá hlavou nejvíce, aby to bylo pro vás co nejzajímavější. Základní otázka je, jestli byste vůbec o takovou soutěž měli zájem. Třeba když jsem v prosinci 2012 pořádal ježíškovskou soutěž, moc velký ohlas neměla. To mohlo být třeba tím, že cena pro vítěze nebyla moc lákavá (opět propagace). Drobných soutěží tu bylo více, účast různá.

Tak jako tak se dnes ode mě určitě nedozvíte, jak bude soutěž o 100 000. návštěvníka probíhat, jaké budou ceny pro vítěze atd., nicméně jak už víte, můžete mě inspirovat. Definitivně se to dozvíte až při jejím vyhlášení, což bude buď na konci tohoto roku nebo na začátku toho dalšího (snad)... :-)

---

P. S. V anketě můžete hlasovat, zda se zúčastníte soutěže o 100 000. návštěvníka na tomto blogu. V komentářích můžete uvést vaši odpověď s uvedením vysvětlení, proč jste zvolili právě tuto možnost (co to ovlivnilo/ovlivňuje apod.), u možnosti "určitě ano" se zmiňovat nemusíte. Také můžete napsat váš odhad, kdy podle vás 100 000. milník padne. Předem díky za vaše ohlasy, mějte se fanfárově! :-D

---

TIP NA ČLÁNEK

 


Anketa

Zúčastníte se soutěže o 100 000. návštěvníka mého blogu?

Určitě ano
Spíše ano
Spíše ne
Určitě ne

Komentáře

1 Miloš Miloš | Web | 27. října 2014 v 10:28 | Reagovat

Jako cenu pro vítěze bych si představoval poukaz na cestu kolem světa.

2 David David | E-mail | Web | 27. října 2014 v 23:54 | Reagovat

[1]: Skromné přání, pouvažuji nad tím. :-)

3 Kika Kika | E-mail | Web | 30. října 2014 v 15:50 | Reagovat

Gratulace! Můj tip je, že ten stotisící padne do konce roku ;)

Co se týče účasti - jsem taky hodně soutěživý a hravý člověk a tak bych se asi zúčastnila, záleží na průběhu soutěže :-) Co se týče propagace jako ceny - záleží na druhu, protože lidi na ikonky stejně moc neklikají, to já už bych byla raději kdybys mi jako výherci třeba napsal článek na téma, které si já určím (nebo něco takového)..

4 Em Age Em Age | Web | 2. listopadu 2014 v 10:40 | Reagovat

Gratuluju moc! Tvůj blog má velkou, zaslouženou návštěvnost! :-)

5 Nettie Nettie | E-mail | Web | 2. listopadu 2014 v 11:35 | Reagovat

Respekt! :-) Souhlasím s [3]: Kika, na ikonky moc lidí nekliká,a le článek je moc dobrý nápad.
V jakém duchu? Tak to ti kamaráde neporadím :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama