Budoucnost blogosvěta

20. února 2015 v 21:00 | David |  Názory
Dnes si zahraju na blogo-meteorologa. Nejenže se vyjádřím k aktuální situaci ve vybraných částech blogosvěta, ale taky uvedu předpověď, jak by se to tady mohlo do budoucna vyvíjet. Tento článek v žádném případě nepojednává o blogu blogosvet.blog.cz, nýbrž obecně o prostředí na doméně Blog.cz.


Již delší dobu pozoruji, že blogosvět není to, co býval. Pokud to tak bude pokračovat dále, obávám se, že za chvilku budeme moct na zdejší blogování jen vzpomínat, což by jistě byla velká škoda. Článek rozděluji na tři hlavní části, kterým se chci podrobněji věnovat...

Autorský klub (AK)

Velmi mě zarazilo, že byl na přelomu roku 2014 a 2015 pozastaven provoz blogu AK bez uvedení jediného oficiálního vyjádření ze strany vedení Blog.cz, resp. Standy. Jak jsem se dozvěděl, bylo to především z důvodu přechodu k nejmenovaným "konkurenčním" webům, stejně tak kvůli opadajícímu zájmu ze strany správců rubrik. Na přechodu jinam bych neviděl nic špatného, ovšem druhý důvod mi nepřijde dostatečně pádný. Nemyslím si, že by aktivita správců byla špatná a pokud ano, určitě jsme zažili mnohem horší chvilky. Když se tak dívám, např. od 11. do 16. prosince 2014 vyšel každý den jeden článek, což myslím není špatná aktivita. Jenže jednoho dne došlo k ukončení podávání přihlášek do AK, následně se přestali přijímat noví členové, poté nastalo zmíněné pozastavení. Myslím si, že hlavní důvodem byl spíše nedostatečný zájem ze Standovy strany.

I kdyby to bylo s AK tak špatné, Standa je šéf a měl nastalou situaci patřičně řešit. Jak ale dobře vím, jeho vztah k AK nebyl nikdy nijak slavný. Ať je chyba kdekoliv (malá aktivita čtenářů nebo správců atd.), teď je to pouze a jen na Standovi, jestli bude blog AK obnoven, třeba s nějakou novou vizí (kéž by). Můj tip je takový, že blog AK se zruší s odůvodněním, že o něj nebyl zájem (teď je to asi jen čekání, než tento stav bude zcela pravdivý)...

Ostatní (oblíbení) blogeři, Srdce blogu

Díky pozastavení činnosti AK došlo k poměrně velkému úbytku článků v mé RSS čtečce. A co ostatní blogeři, resp. mí oblíbenci? Jejich aktivita bohužel pomalu a jistě chřadne, už nepíšou tolik co dříve. Výjimka potvrzující pravidlo je bezpochyby Kája, ta si stále drží svou hranici 10 článků/měsíc bez větších odchylek v kvalitě, za což u mě má stále velký obdiv. Ostatní oblíbence nechci určitě nějak kritizovat, jsem rád za jakýkoliv jejich vydaný článek, tzn. raději jeden za měsíc než vůbec žádný.

V krátkosti bych se vyjádřil ještě k Srdci blogu. Tam se aktivita oproti dřívějšku výrazně neliší, ale je zřetelné nové cílení, blog se více zaměřuje na vlogování, Krásnou atd. Myslím si, že vlogování je v současnosti největší konkurencí (strašákem) pro Blog.cz.

Nemám detailně prozkoumanou situaci na ostatní blozích, ale všechno souvisí se vším, takže si myslím, že ani u ostatních nebude výraznější rozdíl. Bohužel pokud nenastane nějaký výrazný průlom, tak to tady bude dále upadat jako nyní...

Můj blog

Zdá se mi, že aktivita na mém blogu (v komentářích) taktéž nějak upadá. Možná je to i tím, že celkem dost komentujících byli mí oblíbenci, kteří pravidelně psali články jako já, ale jelikož jejich aktivita poklesla, projevuje se to i u mě. Jsem však rád a zdá se mi, že naopak čím dál více nabírají na popularitě mé "radící" články, např. Jak se brigádničí v Kauflandu, Jak se zbavit otravných reklam atd.

Byť vydávání mých článků je někdy dost nepravidelné (třeba jako nyní) a ohlasy jsou všelijaké, určitě se nemusíte bát, že bych uvažoval o konci tohoto blogu. V potaz přichází maximálně snížení frekvence vydávání článků, ale zatím se snažím držet svého standardu 5 článků/měsíc. Rostoucí úspěch "radících" článků mi naznačuje, že bych se asi měl více zaměřit na tuto skupinu, což do budoucna asi opravdu udělám. Nebo si myslíte, že dělám něco špatně, uvítali byste na tomto blogu nějaké zlepšení?

---

Na závěr bych dodal, že byť to v blogosvětě není, co to bývalo, přeji si, aby se situace zlepšila a vrátila (nebo alespoň co nejvíce přiblížila) do starých kolejí. Vykolejit vlak je hrozně jednoduché, ale vrátit ho zpět (nakolejit) je mnohem těžší. S tím vším souvisí následující: ať si říkáte, co chcete, stejně si myslím, že lze něco provozovat srdcem, ale ne pro peníze, taková činnost pravděpodobně nesmí být ta hlavní "práce" (i kdyby byla, dá se to vyřešit). Peníze jsou bezpochyby největším společným jmenovatelem všech problémů nejen v blogosvětě. Tak kdo ví, jak to dopadne. Co si o tom všem myslíte vy? Hlasujte v anketě a piště komentáře, předem díky! :-)

---

TIP NA ČLÁNEK

 


Anketa

Jak vidíte budoucnost blogosvěta obecně (v rámci domény Blog.cz)?

Pozitivně
Negativně
Nedokážu posoudit

Komentáře

1 Mike Mike | Web | 20. února 2015 v 21:42 | Reagovat

Je to špatné, ale pořád ještě může být hůře. Zatím tu máme ohledně AK ještě malou špetičku naděje, ve vlozích bych neviděl velkého strašáka, spíše je to prostě jen o tom zaměření na krásnou.cz (a na rovinu, je to celkem logické, většina lidí, co píše blogy jsou holky/dívky/ženy). Aktuálně se chystám k velké archivaci blogu - chci si vyscreenovat všechny články i s komentáři a uložit je na disk, případně je můžu i nahrát do nějaké internetové galerie. Ale chci mít ty články někde uložené. Všechny. Docela se totiž o existenci blogu bojím. Ale odcházet nehodlám, chci si stále udržovat aktivitu cca 4 články měsíčně a postupně se zlepšovat. Vážně doufám, že se najde nějaký rozumný člověk/skupina lidí, kteří mají nějakou moc a udrží blog.cz při životě.

2 kitt kitt | 20. února 2015 v 22:00 | Reagovat

Ahoj, podle mě na tom blog.cz je celkem dobře a bude i nadále, minimálné tak v dalších 2 až 5 letech. I když největší boom už má za sebou (nebo aspoň tak to vidím já). Měla jsem blog před nějakými 5 lety a přestože si sotva pamatuju heslo, rušit ho nehodlám, naopak mám v plánu založit nový, přičemž jsou/budou oba na blog.cz (i když mám ze studijních důvodů i jeden
Google blog).
Co se týká konkurence, vlogy sleduju často, ale stejně tak si nenechám ujít články na oblíbeném blogu, takže doufám, že se blogování udrží ještě dlouho.

3 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 20. února 2015 v 22:06 | Reagovat

[1]: Souhlasím, také plánuji kompletní zálohu. Jistota je jistota, když si vzpomenu na náhlé ukončení sblog.cz, začínám mít obavy i zde.

Bez blogu AK je ten blogosvět o dost smutnější. Titulka teď taky vypadá úděsně - dokolečka PR články, případně "článek" o jedné fotce, zaspamovaná titulka... Není tam co číst, chce to čerstvou krev a nějaké vedení.

Vlogy mají pro zdejší "růžové blogerky" výhodu, není tam tolik vidět, že nezvládají češtinu. :D

4 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 20. února 2015 v 22:21 | Reagovat

Jsem zmatená z té věty o srdci a penězích.

Jakože by měl provozovat blog.cz nějakej srdcař?:)

5 Illuminati Illuminati | Web | 20. února 2015 v 22:39 | Reagovat

wow
    such budoucnost
much svět
                      very názor

6 Miloš Miloš | Web | 20. února 2015 v 23:41 | Reagovat

Myslím, že k ukončení AK je využívána salámová metoda.
1. Nejdříve se ukončila možnost se do něj hlásit a protože pro neaktivitu každý měsíc pár blogů vypadne, počet členů se neustále snižuje.
2. Rubriky byly ukončeny, na stránku není možné psát komentáře a není důvod na ni vůbec chodit.
3. Po nějakém čase může S. R. říct, vždyť návštěvnost klubové stránky je 0, členové nemají o AK zájem, odchází jinam, přestávají blogovat, AK ztratil smysl na existenci, a proto jsem ho dnes zrušil. Místo toho tu budou vlogy a Krásná.

7 David David | E-mail | Web | 21. února 2015 v 0:08 | Reagovat

[1]: Screenovat? Nebude lepší si je zkopírovat do Wordu? Nebo si každou stránku uložit v originální podobě na disk? V tomto případě stačí zmáčknout Ctrl + S a uložit jako "Webový archiv (jediný soubor). :-)

[2]: Spíše 2 roky. :-?

[3]: A jak plánuješ tu zálohu provést? :-)

[4]: Přesně tak, aby to ten člověk měl jako "vedlejšák" a dělal to hlavně srdcem bez nároku (nebo s min. požadavkem) na honorář. Najít takového člověka by však byl nadlidský výkon. :-?

[5]: Já much nerozumět czech. :-x

[6]: Souhlasím, takhle nějak to vidím já. :-)

---

Jinak díky moc za vaše komentáře, velmi jste mě potěšili! :-)

8 King Rucola King Rucola | E-mail | Web | 21. února 2015 v 6:28 | Reagovat

[7]: David, napísal si výborný článok, len si si neuvedomil, že ho bude čitať aj taký hňup, ako som ja. Skutočne to stačí, nakáblovať externý disk a urobiť Ctrl plus S? Bude to fungovať? Prosím Ťa, ak treba nejaký podrobnejší popis, bol by som rád, trebárs aj na e-mail adresu. Ďakujem.

Na oplátku, lebo viem, že Teba zaujímajú vlaky: Včera ráno sa u nás udiala na trati vlaková nehoda, viď aj napr, www.blickamabend.ch

Našťastie nie príliš tragické nešťastie, ale aj tak dosť. Zaujímavá zhoda: Obaja rušňovodiči boli v doprovode inštruktorov! Moje osobné podozrenie - pretože sa hovorí, že bol prehliadnutý semafor na červenú - asi nejaký z tých inštruktorov bola práve dôležitejši než sračka, podával výklad, že si nestihli ten signál uvedomiť. (Vôbec, že sa to stal pri paralernej jazde vlakových súprav je už blbá náhoda, nie?)

9 King Rucola King Rucola | E-mail | Web | 21. února 2015 v 6:38 | Reagovat

Dodatok: Mne chýbajú veškeré základné znalosti použvania a upravovania počitaču, napr. Word (ani nemám!) a vôbec celej "IT" obsluhy. Ako sám kôl v plote, nemám koho sa spýtať. Ja som len dlhodobý ale veľmi jednoduchý "user", tak sa prosím Ťa z môjho dotazu "neu..r"!

Preto, asi kvôli jednoduchosti, obľubujem tento blog...bola by ho škoda, nie?

Pekný víkend želám.

10 Mike Mike | Web | 21. února 2015 v 10:46 | Reagovat

[7]: Tak o téhle funkci jsem nevěděl. A funguje to tak, že i kdyby se daná stránka smazala, tak odkaz na ni bude pořád funkční? Tj, kdyby blog.cz opravdu přestal existovat a všechny blogy také, článek bude pořád k nahlédnutí?

11 :-) :-) | 21. února 2015 v 10:51 | Reagovat

Malý zájem Standy? Asi jo. Není to totiž původně jeho projekt, ale projekt Krutomluva, který velmi brzo po tom, co klub založil, z blog.cz odešel. Pod taktovkou Standy se klub stal záležitostí pro blogové snoby. Škoda. Možná že i dobře, že upadl.

12 LiPo LiPo | Web | 21. února 2015 v 11:01 | Reagovat

[7]: Já tomu [5]: rozumím takhle:
such budoucnost = budoucnost nemokrých stavů
much svět = svět, jenž obývají mouchy
very názor = názor dívky slující jménem Věra, která záhadným způsobem ztratila háček a velké písmeno na začátku
Aneb: Nesnáším nesmyslné míchání češtiny a angličtiny. :-D

Jinak co se týče blogosvěta, sám jsem se divil, s jakou noblesní nenápadností byla "odejita" činnost AK. Už jsem se sám chystal, že o tom něco napíšu - vida - předběhl jsi mě.
Ale nemyslím si, že blog spěje do záhuby. Pořád tu máme Srdce blogu, potom titulní stránku s výběrem (většinou) kvalitních článků, téma  týdne, občas nějaké soutěže (ačkoli v poslední době na nepříliš dobré úrovni) a samozřejmě také určitou hrstku stabilních blogerů a blogerek. Kája je jedna z nich, ty jsi další. :-)

13 TlusŤjoch TlusŤjoch | E-mail | Web | 21. února 2015 v 11:07 | Reagovat

[4]:
Prachatej srdcař.

14 David David | E-mail | Web | 21. února 2015 v 23:47 | Reagovat

[8]:[9]: Ano, stačí navštívit vybraný článek, zmáčknout Ctrl + S, uložit jako webový archiv (jediný soubor). Takový soubor si můžeš kdekoliv přesunout a kdekoliv bys ho měl moct i otevřít. A určitě se nezlobím, každý je dobrý na něco jiného že. :-)

O švýcarské nehodě jsem četl, díky za podrobné info. Jestli se zajímáš o dění na české železnici, tak o Vánocích se stala v Poříčanech velmi podobná nehoda - boční srážka rychlíku a osobáku (ten se rozjel proti STŮJ). :-x

[10]: Ano, bude kdykoliv k nahlédnutí v offline verzi. Tzn. třeba dnes si uložíš článek, zítra k němu přibude komentář a pozítří se zruší Blog.cz. Ten komentář navíc neuvidíš, jedině že by sis ho znova uložil (po zveřejnění nového komentáře). :-)

[11]: "Možná že i dobře, že upadl." - to si nemyslím, ale vsadím se, že něco takového si říká i Standa. :-x

[12]: Díky za vysvětlení a pochvalu. :-)

[13]: True story.

15 King Rucola King Rucola | E-mail | Web | 22. února 2015 v 6:07 | Reagovat

[14]: Vrelo sa dakuje, rozumej: Nedela pokazena, jeden ide skusat. (To nevesti nic dobreho, sem tam som uz nejaky ten pocitac pochoval!) Dam vediet o vysledku, peknu nedelu zelam... :-)

16 :-) :-) | 22. února 2015 v 13:27 | Reagovat

[14]: Jako aby bylo jasno, já se Standou basu nedržím. Tento člověk je mi velmi nesympatický.
Nicméně, co brání blogerům založit si jiný Autorský klub? :-)

17 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 22. února 2015 v 19:13 | Reagovat

[7]: Ručně na novou platformu. Mám svou doménu, takže mi nedělá problém založit si subdoménu, kam si dám libovolný systém. Má to spoustu výhod - v případě problémů budu moci ihned přemístit do nového sídla, nepřijdu o obsah.

[16]: Třeba titulní strana. :-|

18 David David | E-mail | Web | 22. února 2015 v 22:34 | Reagovat

[15]: Držím palce! :-)

[16]: To nemá smysl, jeden z důvodů třeba jak píše Vikomt v komentáři č. 17. ;-)

[17]: O záloze zatím neuvažuji, tak špatné to s Blog.cz myslím ještě není. :-?

19 Choi Mari Choi Mari | Web | 23. února 2015 v 13:10 | Reagovat

Moje oblíbené blogy taky jeden po druhém nějak odchází. Asi tak 30 ze 40 blogů, které sleduji, začali psát méně a méně a některé byly pak i úplně zrušeny. Jiné jsou ponechány, protože bloger se domnívá, že by se jednoho dne mohl vrátit. Hodně z nich přestalo psát kvůli škole, že je to přestalo bavit, minimální odezva (to hlavně blogy zaměřené na povídky) nebo prostě nějak neví, o čem psát.

O svém blogu můžu tvrdit, že jen tak neskončí. Držím se na 5 až 15 článcích měsíčně a ještě toho mám hodně na mysli. Ta odezva je taky...no lepší o tom nemluvit. Mám dojem, že si celý ten blog píšu hlavně sama pro sebe, ale baví mě to a to je hlavní.

20 Kerria Kerria | Web | 23. února 2015 v 14:03 | Reagovat

Já si nemyslím, že by blogosvět nějak moc upadal. Vedení blog.cz se prostě jen rozhodlo více zaměřit na určitou skupinu blogerů (přesněji blogerek), jejichž blogy jsou zřejmě pro provozovatele výnosnější než ty ostatní.

AK se bohužel potýká s úbytkem zájmu o dění už několik let. Většině současných členů jde jen o to, dostat se do výpisu na titulce a z toho jediného důvodu jim také vadí případné definitivní ukončení AK. Když bylo na podzim oznámeno pozastavení přihlášek, mihla se tam i zmínka, že jednou z možností budoucnosti AK je jeho ukončení. Nikdo se však nechytl "za nos" a neudělal nic pro jeho eventuální záchranu. Všichni jen seděli, čekali, jak se to vyvine a utěšovali se navzájem, že jsou pro provozovatele natolik důležití, že klub nezruší ;-)

[18]: ([17]:) Založit klub je možné i jinde než na blog.cz. Jsou domény, kde je možné výpis na titulce nahradit podobným výpisem přímo na blogu. Viz např. http://zenskyklub.blogspot.cz/
Hlavní problém je, najít lidi, kteří by byli ochotní ho ve svém volnu vést a donutit členy k nějaké aktivitě i na klubovém blogu. Proto vlastně skončil současný AK.

21 D@ve D@ve | E-mail | Web | 23. února 2015 v 14:19 | Reagovat

Wow, pět článků za měsíc, já dávám v průměru tři... S Blog.cz to jde dlouhodobě z kopce a moc si nedělám iluze, že by se to mohlo zlepšit. Naštěstí ale jsou ještě i blogeři, kteří se dají číst.

22 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 23. února 2015 v 19:55 | Reagovat

[20]: Vždy mě baví tvá nenávist vůči AK, ale měla bys zvážit, že v něm jsou i lidi, kteří si to členství zaslouží. Jde o motivaci a ocenění dobře odvedené práce. Mě vždy nehorázně vytáčelo, že autoři AK rubrik z toho neměli vůbec nic - až na dobrý pocit. Celková podpora AK stála za starou bačkoru. Jak je vidět, Standa usoudil, že na blog.cz již nejde o blogování, proto jsou nám vnucovány vlogy. Mně osobně připadá nepochopitelné, že blog.cz podporuje YT - však na blog jdou nahrát jen fotky, ne?

Ano, nechci v budoucnu místo titulky AK sledovat vlogy na přípravu smažené vaty. Ani rady, jak přijít o nevím co. Nebo reklamu na kosmetické výrobky... :-!

Zajímavé je teď sledovat titulku. Nenažranci, kterým šlo jen o sebepropagaci, začínají řvát. Docela se bavím. :D

Jinak oficiálně nebylo ukončeno nic. Já oficiální vyjádření nečetl - a to pravidelně sleduji titulku, AK i ♥.

Vše dokonale vystihnul Miloš [6]: .

23 Kerria Kerria | Web | 23. února 2015 v 22:14 | Reagovat

[22]: To není nenávist, to je názor a vzhledem k tomu, že už na blog.cz nepůsobím a tím pádem ani nejsem v AK, tak je zcela prostý emocí. Na blog.cz se pohybuju podstatně déle než ty a co se týče AK pamatuju vážně lepší časy, kdy členové o klub měli zájem, diskutovalo se tam o všem možném a zapojit se do nějakého klubového projektu bylo prestižní záležitostí - nebylo nutné si vypomáhat nečleny.
Svého času jsem pro klub udělala hodně. Netvrdím, že to bylo něco významného, ale aspoň jsem se místo planého tlachání snažila. Kolik dalších členů může říct to samé? Kolik z nich přispívalo do klubových rubrik? Máš pravdu, že správci z toho neměli nic a často ani ten dobrý pocit - spíš naopak. Jaký asi tak může mít pocit člověk, který se snaží pro druhé něco udělat a odezva téměř nulová? Myslíš, že za takových podmínek Standu vůbec těšilo ten klub spravovat? Já se vážně nedivím, že AK skončil tak jak skončil. A není to jen Standovou vinou!

24 necroparanoia necroparanoia | E-mail | Web | 24. února 2015 v 18:47 | Reagovat

Pořád doufám, že s AK se bude něco dít, ale už mi naděje opadává. Byl to tak trochu můj cíl, jednou se možná vyrovnat blogerům z AK, a motivace proč se zlepšovat. Ale když vidím, co se děje, už bych se tam ani nějak nehrnula.

25 Miloš Miloš | Web | 25. února 2015 v 17:58 | Reagovat

[23]: Nemyslím si, že by klubová stránka upadala. Že hodně členů AK je pasivních a zajímá je jen prezentace na titulní stránce, je pravda, ale rubriky fungovaly pěkně - Forum Musicum, Gurmánka, Uhodnete blogera? Designerský pranýř, i rozhovory nabraly dech.
S. R. s tím neměl žádnou práci, správci se rubriky starali sami, proto je zcela nepochopitelné, proč je S. R. zařízl.
Stejně jako Vikomt, David, určitě také TlusŤjoch, Čerf, Robka, Venca, Bloud, ... bych si přál, aby AK fungoval a byl zárukou kvality, aby se nabírali noví, zajímaví členové, aby Lupa odhalila ty, kteří tam nepatří.

Abych to shrnul, většinou je to Standovou vinou, jeho destruktivními kroky, možná ale za tím vězí TV Nova a Standa se musí podřizovat jejím zájmům.

26 Kerr Kerr | Web | 27. února 2015 v 22:16 | Reagovat

Ačkoliv jsem nebyla v AK, celkem mě mrzí, že to tak nějak skončilo.. Ráda jsem si četla články, byl to takový středobod celého blogu. Doufejme, že se to obnoví a bude to fungovat :) Bohužel jsem poslední půl rok fungovala na blogu bez toho, abych se zajímala o ty známější blogy, nebo spíše o blogové stálice? Každopádně si myslím, že na scénu teď přicházejí zase jiné blogy, ale hlavní je, že je z čeho vybírat a každý si přijde na své :) Nemyslím si, že vlogy jsou konkurence blogu. Však na to je tady Youtube, ne? Já jsem ráda, když nějaká bloggerka začne natáčet videa. Je to hezké propojit to :) Nebraňte se tomu tolik.

27 David David | E-mail | Web | 27. února 2015 v 22:46 | Reagovat

[26]: Nemyslím si, že vlogy jsou špatné, naopak rád sleduju některé vlogery (včetně tebe), ale mám pocit, že Standovo optimum by mělo vypadat asi tak, že každý bude mít blog a na něm publikovat své vlogy z YT (prostě něco jako ty) a to je ten problém...

28 Kika Kika | E-mail | Web | 2. března 2015 v 20:00 | Reagovat

Souhlas, dost mě to mrzí, ale AK pravděpodobně zanikne, ale nemyslím, že vlogování úplně vytlačí blogování. Je spousta lidí, co píše protože rádo píše ale míň rádo mluví :-)

29 Nekra Nekra | Web | 26. dubna 2015 v 20:21 | Reagovat

Vliv peněz sice může dělat někde problémy, ale bez peněz se v dnešní době snad ani žít nedá, řešení "zrušit peníze" považuji za velmi nepravděpodobné.

Co se týče vlogů, na videa sice moc nekoukám, ale za jejich největší problém považuji to, že nejsou nahrávána přímo na blogy, ale na vnější stránky yuotube.
Krásnou rád nemám, ale když někoho ty módní blogy baví, ať se na to klidně dívá. Oni/ony mi taky nekecají do toho, na jaký blogy mám chodit a kam ne :p.
S některými blogy tam sice nějaký ten překryv bude, ale se mnou jsou disjunktní, takže můžeme žít bez toho, abychom se vzájemně otravovali :p.

Co se týče zániku blogu, doufám sice, že k tomu nedojde, ale jako námět to je dost aktuální, protože to může být ve stylu "Autorským klubem to začíná, blogem.cz to končí". A to jsem si fakt dosud myslel, že když v AK nejsem, tak se mne to vlastně vůbec netýká.
I když je to od tebe dobré popíchnutí, aby se o dění začali více zajímat i lidi s blogem mimo AK námětem, že může jít o ono pomyslné ukrajování salámu a časem spláchnou do hajzlu celý blog.cz.

Pokud by to bylo myšleno jako strategický tah, tak to považuji za dost chytré, přestože si myslím, že jsi to nepsal s úmyslem nějaké vychytralé strategie.

Abych se přiznal, můj názor na AK je poměrně rozporuplný. Na jednu stranu mi na byť jen zájem o vstup připadá dost odrazující, na druhé straně některé klubové rubriky se mi i líbily, z hlediska "číst a nebýt uvnitř" dost zajímavé. Není to osobně proti tobě, i když jako člena AK tě to pochopitelně může mrzet/urazit :(.

Jestli děláš něco špatně, to ti nepovím, protože tvůj blog nesleduji pravidelně. Na blogy v AK se dostanu když mne něco zaujme na titulce, nebo když cíleně vyhledávám nějaké téma vyhledavačem, na které se zaměřují spíše členové.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama