Zápalkové hlavolamy

19. dubna 2015 v 19:00 | David |  Pro nudu
Před publikací tohoto článku jsem přišel na jeden nelichotivý fakt. Z celkového počtu 388 článků na tomto blogu tvoří ty v rubrice Pro nudu pouze 1 %, přesněji čtyři články. První tři články jsou z roku 2008, čtvrtý z roku 2012. Proto jsem se rozhodl, že rubriku oživím novými rébusy pro zahnání nudy. :-)


Možná si říkáte, že i jeden článek v rubrice je v pořádku, ale mně se to moc nelíbí. Ve zmíněné rubrice jsou sice články čtyři, ale i tak je to velmi málo. Abych neměl pocit, že je tato rubrika zbytečná, rozhodl jsem se pro její rozšíření. Ale nebojte, nemám teď v plánu sázet jeden hlavolamový článek za druhým, nýbrž maximálně jeden za měsíc.

Dnes jsem si pro vás připravil další mnou oblíbený hlavolam, pro tentokrát zápalkový. Kdysi dávno jsem s velkou oblibou sledoval na německém satelitu televizní stanici 9live, jejíž hlavní náplní byly soutěže s různými rébusy, ty zápalkové se tam vyskytovaly relativně často. Stanice 9live už bohužel dávno neexistuje. Zajímavostí je, že cena hovoru byla 0,5 € za hovor (tehdy zhruba 12,50 Kč), nikoliv jak v českých soutěžích 70 Kč za MINUTU!

ÚKOL

Pro všechny tři hlavolamy platí stejné zadání: přemístěte JEDNU zápalku tak, aby platila rovnice. Řešením není, když zápalku položíte kolmo na znaménko "rovná se" (tedy aby vzniklo znaménko "nerovná se"), i když by to téměř ve všech případech byla pravda. Uznejte, že takové hlavolamy by byly o ničem. :-) Avšak podotýkám, že je možné pohnout s kteroukoliv zápalkou. Uvedené obtížnosti jsou pouze orientační, pro někoho může být nejtěžší hlavolam nejlehčí, což se mi občas stává při luštění sudoku...

EDIT*: Zjistil jsem zajímavou věc. Jeden hlavolam má minimálně dvě možná řešení, ale to nevadí. Důležité je, aby platila rovnost, uznám tedy kteroukoliv variantu. EDIT**: Blbost, každý hlavolam má pouze jedno jediné řešení, jen neumím počítat. :-D


Hlavolam č. 1, obtížnost: lehkáHlavolam č. 2, obtížnost: střední
Hlavolam č. 3, obtížnost: těžká
Vaše odpovědi napište do formuláře ZDE. Uveďte, odkud kam jste zápalku přemístili a jak zní výsledná rovnice (např. 10 + 10 = 20). Můžete připsat svou přezdívku, blog, jak obtížné to pro vás bylo (jestli mnou uváděné obtížnosti odpovídají skutečnosti) atd. Na uvedený e-mail vám pak odpovím co nejdříve (nejpozději do jednoho dne). Můžete využít i komentářů, ale musíte počítat s tím, že na ně nemohu odpovědět (opět je tedy podmínkou uvést e-mail). Na vaše řešení se budu těšit. :-)

SOUTĚŽ

Kdo jako první pošle správné řešení a bude mít vlastní blog, který uvede do formuláře, vyhraje časově neomezenou propagaci v tomto článku! :-) Výsledek soutěže se dozvíte prostřednictvím editace tohoto článku.

EDIT*: Necelou hodinu po zveřejnění článku máme první správnou luštitělku:

Anett


---

P. S. V anketě můžete hlasovat, zda máte rádi hlavolamy. Pokud ano, které to jsou? Uvítali byste na tomto blogu další hlavolamy? Jestli ano, tak které konkrétně? UPOZORNĚNÍ: Komentáře jsou moderované, aby nedošlo k prozrazení výsledků hlavolamů. Komentáře s řešením nebudou publikovány, pro ověření využijte již uvedený odkaz výše. Děkuji za pochopení a vaše případné reakce, mějte se pěkně. :-)

---

TIP NA ČLÁNEK


---

*) Editováno 21. 4. 2015 v 17:35
**) Editováno 30. 4. 2015 ve 12:40
 


Anketa

Máte rádi hlavolamy?

Ano
Ne

Komentáře

1 Anett Anett | E-mail | Web | 19. dubna 2015 v 19:50 | Reagovat

Poslala jsem mail s výsledkama, tak jen doufám, že to budu mít dobře! :-) Super hlavolamy. :-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama