Zajímavé fotografie: Duben 2015

7. května 2015 v 21:30 | David |  Zajímavé fotografie
Vítejte u 37. dílu mého fotoseriálu. Jeho cílem je sesbírat všechny zajímavé fotografie, které jsem pořídil svým mobilem za uplynulý měsíc, a ty následně vložit do článku v časovém sledu, jak šly v daném měsíci za sebou (první fotografie je nejstarší, poslední nejnovější). Ke každé fotografii uvedu nějaký komentář. Nejde tak o kvalitu fotografií, ale spíše o to, co je na nich zajímavého. Na konci článku můžete hlasovat v anketě, aneb která fotografie se vám líbí nejvíce. V komentářích se můžete hlouběji vyjádřit - zkritizovat či pochválit. :-)Řekl bych, že průměrný počet vydaných fotografií v této rubrice je pět na jeden článek. Takže dnes to bude lehce podprůměrné, uvidíte celkem ČTYŘI "kousky". Na jednu stranu jsem toho za duben moc nevyfotil, na druhou i kdybych z toho zbytku něco vybral, nebylo by na tom extra nic zajímavého (na pohled nebo myšlenkou), proto jsem přistoupil k metodě méně je někdy více. Díky tomu budete mít o něco snazší rozhodování, komu/čemu dát svůj hlas. Tak pojďme tedy na TO. :-)

1.) Sněhulák Možná se budete divit, kde jsem v dubnu ke sněhulákovi přišel, ale asi si ještě pamatujete letošní dost zvláštní zimu, která se protáhla někdy do začátku dubna. Když jsem skoro v půlce dubna vyrazil s kamarády na chatu v horách, mohli jsme si místy užít posledních zbytků sněhu pro sezónu 2014/2015. Přímo u chaty (asi 700 m.n.m.) bylo sněhu tak akorát na tohoto sněhuláčka. Když jsme se jeden den vydali na výlet k jednomu vrcholu (zhruba o 250 m výše), místy jsme se ve sněhu úplně bořili. Cestou dolů jsme se krásně vyblbli na relativně dobře upravené sjezdovce. :-D

2.) Eskalátory: Tohle je typ fotografie, u které nejde vyloženě o kvalitu (ta je tady navíc dost žalostná), ale především o její myšlenku. Nacházíme se ve vestibulu olomouckého hlavního nádraží, kde momentálně probíhá rozsáhlá rekonstrukce celého nádraží, která by měla být dokončena až příští léto. V dubnu došlo ke zprovoznění eskalátorů, které tady nikdy nebyly. Má to ale jeden velký háček: chybí tady běžné schody, které by dokázaly spolu s eskalátory pojmout velký objem cestujících při přepravních špičkách. Navíc když se jeden eskalátor porouchá, je na něj zakázán vstup (ono se to opravdu hlídá). Tím chci říct, že ne vždy je cesta k novějšímu a modernějšímu ta nejlepší...

3.) Jenny: Začátkem dubna, přesněji v den mých narozenin, přibyl do naší rodiny nový přírůstek - malá fenka Jenny. Fotka je pořízena ke konci dubna, kdy se u nás konala Doberská pouť. Bohužel díky tomu, že netrávím většinu času v rodném bydlišti, s Jenny tolik nejsem. Pak kdo ví, jestli mě nemá spíše za cizího člověka. Ale i tak musím za sebe (a ostatní členové rodiny mi to mohou potvrdit) napsat, že je velmi roztomilá, hravá, mazlivá (prostě jako každé štěně). Ještě moc neslyší na své jméno a vykonává potřebu tam, kde nemá, ale věřím, že se to časem bude jen zlepšovat. :-)

4.) Automat: A na závěr pro pobavení ukázka mé šikovnosti, i když pro tentokrát jsem v tom z 99 % nevině. Jednou ve škole jsem dostal chuť na něco sladkého a už jsem neměl čas letět někam do obchodu. Jedinou možností tedy bylo využít automatu u menzy. Zcela nahoře byly tyčinky plněné krémem, které zbožňuji. Vložím peníze, navolím kód, sáček padá a ouha - během pádu se zasekne o sklo! Zajímavé, že peníze mi to vrátilo. Všiml jsi mě jeden student, který mi pomáhal. Zkoušeli jsme třepat, shodit to dalšími produkty (tím samým i o patro níž), ale nic z toho nezabralo. Peníze mi byly vráceny a já si musel koupit něco, na co jsem vůbec neměl chuť. Gratuluju tomu, komu se podařilo je sundat.

---

P. S. Ostatní díly fotoseriálu si můžete připomenout kliknutím na fialovou ikonku pod perexem (úvodem). Minule u vás vyhrála fotografie č. 3 (Nutrie), která od vás získala 10 hlasů z celkového počtu 27.

---

TIP NA ČLÁNEK

 


Anketa

Zajímavé fotografie - duben 2015: Která fotografie se vám líbí nejvíce?

1.) Sněhulák
2.) Eskalátory
3.) Jenny
4.) Automat

Komentáře

1 Sever-rat Sever-rat | E-mail | Web | 8. května 2015 v 8:12 | Reagovat

Automat je skvělý. Naštěstí se mi to ještě nestalo...

2 Nekra Nekra | Web | 8. května 2015 v 11:02 | Reagovat

Zahlasováno. Kvůli formulování otázky jsem hlasoval pro sněhuláka, kdyby byla otázka na nejzajímavější fotku, hlasoval bych pro automat.
Překvapilo mne, že sněhulák je docela ostrý, i když to bylo foceno mobilem. Typicky si představím, že fotky z mobilu jsou malé a "hnusné", i když lidé disponují modernějšími mobily než já :).
Fotku automatu jsem nějak nepochopil, vidím tam vlající pytlíky, ale to zaseknutý jídlo ne, pořád si totiž myslím, že je to foceno zvnějšku (jak bys dostal mobil do automatu, abys to vyfotil zevnitř?).
No, eskalátory pro mne obecně nejsou nic nového, i když hlídání přístupu na nefunkční, hlavně když nejsou schody, je určitě opruz. No a na psy nejsem.
Toť poznámky k mému zahlasování :).

3 Andrea Andrea | Web | 8. května 2015 v 19:13 | Reagovat

Poprvé jsem u zajímavých fotek hlasovala, juchú :-D . Jinak ten automat teda to by mě teda pěkně s prominutím nasralo. Šťastnej člověk ten, který je dostal.

4 TlusŤjoch TlusŤjoch | E-mail | Web | 8. května 2015 v 20:51 | Reagovat

Psík vede.

5 David David | E-mail | Web | 8. května 2015 v 22:32 | Reagovat

[2]: Možná je otázka špatně zformulovaná, ale je zcela na tobě, jestli zahlasuješ pro to nej z pohledu kvality fotografie, nebo kvůli myšlence (raději bych byl za to druhé).
Jinak můj chytrý mobil fotí o dost lépe, než ten minulý (tady je článek s posledními fotkami ze starého mobilu a první z nového, další články jen z nového: http://david-r92.blog.cz/1301/zajimave-fotografie-prosinec-2012). Všechny fotografie projdou menší grafickou úpravou, proto některé vypadají hodně dobře, jiné nepotřebují téměř žádnou úpravu. ;-)
Ad automat: však v těch pytlících jsou ony tyčinky, které jsem chtěl, je to samozřejmě foceno zvenku. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama