Kris Kros

23. června 2015 v 20:00 | David |  Pro nudu
Ani v červnu vás neochudím o další hlavolam v rámci oprašování rubriky Pro nudu. Pokud ještě chodíte do školy, pravděpodobně máte uzavírání známek již za sebou. I tak neškodí si během volna/prázdnin občas méně či více protáhnout mozkové závity. Minulé stereogramy mnoho úspěšných řešitelů nepřinesly, věřím však, že dnes to bude podstatně lepší, zvládnout by to měl opravdu každý. :-)


Představení

Kris Kros snad všichni dobře znáte. Jedná se o specifickou formu křížovky. Existuje více provedení kris krosů, ale všechno se jmenuje stejně. První druh je na principu slavných Scrabble (tady nevidím zásadní rozdíl). Zatímco u "scrabblových" druhů si taháte písmenka a vymýšlíte slova, ve druhém provedení máte slova či čísla předem daná, jen je doplňujete logicky do křížovky tak, aby vám vyšla tajenka. Připravil jsem si pro vás právě druhé provedení, verze s čísly.

Úkol

Doplňte čísla do políček logicky tak, aby vám vyšla tajenka (žlutá políčka). Čísla se píšou a čtou zleva doprava a shora dolů. Hlavolam má pouze jedno řešení. I když vám může někde sedět více čísel, ještě to neznamená, že vám vyjde i zbytek křížovky. Aby to nebyl klasický standard, tak u výsledného 9místného čísla proveďte ciferaci. Finální číslo mi napište.

Tip: Pro plnou velikost klikněte na obrázek. Doporučuji si ho zkopírovat, vložit a vyplnit v Malování či jiném grafickém programu. Pokud nejste členem ekologického hnutí, můžete si to vytisknout. Jako poslední alternativu jsem chtěl nabídnout Excel, ve kterém byl kris kros vytvořen, ale z bezpečnostních důvodů jsem od toho ustoupil.


Řešení

Vaše řešení mi posílejte do formuláře ZDE. Uveďte do něj především finální zciferované číslo a e-mail, na který vám mám odpovědět. Dále můžete připsat svou přezdívku, blog, jak obtížné to pro vás bylo (časově, na přemýšlení) atd. Pokusím se vám odpovědět co nejdříve (nejpozději snad do jednoho dne). Odpovědět je možné i přes komentáře, ovšem i v tomto případě musíte uvést e-mail, na který mám poslat odpověď, neboť takový komentář nemůžu z pochopitelných důvodů zveřejnit. Tak ať se daří, budu se na vaše případná řešení těšit! :-)

Minule v komentářích zazněla připomínka kvůli nesprávné formulaci zasílání řešení. Svou chybu jsem jednoznačně uznal, snad je to nyní už jasnější. :-)

SOUTĚŽ

Navíc, kdo jako první pošle správné řešení (nezáleží, jestli přes formulář či komentáře) a bude mít vlastní blog, který uvede, opět vyhraje časově neomezenou propagaci v tomto článku! :-) Výsledek soutěže se dozvíte prostřednictvím editace tohoto článku. Pokud chcete vyhrát, pospěšte si, výherci minulých soutěžích poslali svá správná řešení nejpozději do několika hodin od publikace článku!

Edit 27. 6. 2015, 13:25
Vítězem soutěže se stává...

Nekra


---

P. S. V anketě můžete hlasovat (pokud jste tak ještě neučinili), zda máte rádi hlavolamy. Pokud ano, které to jsou? Uvítali byste je nebo nějaké jiné zde na blogu? UPOZORNĚNÍ: Komentáře jsou moderované, aby nedošlo k prozrazení výsledku dnešního hlavolamu. Komentáře s řešením nebudou publikovány. Jakékoliv jiné komentáře k tématu s radostí vítám. Děkuji za pochopení a za vaše případné reakce, mějte se pěkně! :-)

---

Další hlavolamy z mé dílny

 


Anketa

Máte rádi hlavolamy?

Ano
Ne

Komentáře

1 Hater Hater | E-mail | Web | 24. června 2015 v 1:11 | Reagovat

Propagaci na blogu, který navštěvuje 1000 lidí týdně?

2 David David | E-mail | Web | 26. června 2015 v 13:42 | Reagovat

[1]: Milý hatere, ano, to je to nejlepší, co mohu nabídnout. Oproti jiným blogům to není nejhorší skóre. ;-)

3 Nekra Nekra | Web | 27. června 2015 v 11:57 | Reagovat

[2]:: A co je to "nejhorší skóre"?
Myslíš tím, že někde jsou úlohy "jen tak", bez "ceny" za (nejrychlejší) vyluštění?
Ono pod tím "nejhorším skóre" bych očekával spíš něco tak hrozného, že by řešitelé byli vděčni, kdyby za to nic nedostali (dostali nic; dementní dvojitej zápor v češtině) než aby obdrželi, co autor nabízí. Akorát mne nenapadají dost děsuplné věci, kterými by se autor úspěšným luštitelům mstil. A ještě potěš koště, pokud by to dělal v dobré víře.

4 David David | E-mail | Web | 27. června 2015 v 13:23 | Reagovat

[3]: Nejhorším skórem jsem myslel situaci, kdy blog za týden navštíví 7 lidí, z toho v 7 případech se jedná o autora blogu.

Když už někdo někoho propaguje za výhru v soutěži, většinou to je na časově omezenou dobu, vítěz každého z mých nových hlavolamů tam zůstane navždy. ;-)

Ale zajímalo by mě, co si návštěvníci představují jako ideální výhru. Nový ohnutný iPhone 6? :-?

5 Nekra Nekra | Web | 27. června 2015 v 16:13 | Reagovat

Wow, to se divím, že jsem byl první :p.
Rozhodně mne nenapadlo "skóre" počítat jako tu návštěvnost, vyložil jsem si to jako "závadnou" odměnu.

Tak 7 návštěv za týden jen od autora je blbý, to jo.

Jo a Díky, protože i když typicky mám obavu z přehnané návštěvnosti (včetně obavy, ža pak už nepůjde o přemýšlející jednotlivce, ale o davovou sugesci), tak to zrovna (ó prozřetenosti) vyšlo na období, kdy mi moc nepřibývají komentáře. Co na tom, že si jeden návštěvník přečte 3 články, když neokomentuje ani jeden.

To asi záleží jací návštěvníci. Ne, nebudu o sobě prohlašovat, že jsem "každý normálně uvažující" jedinec, ale aby jedna fyzická osoba píšící blog odměňovala návštěvníky iphonem považuju jasně za nesmysl.
A když už hříčka nějakou výhru má (protože to taky není samozřejmost), tak těžko bude ideální pro všechny.

Jako príma digitálně přenosný věci (pro odměňování netřeba platit poštovné :) ) považuju logické úlohy a básničky, dále povídky a komiksy (dost se mi líbí ty ze Sims). Čemu jsem nepřišel na chuť jsou takový ty diplomy, což jsou obrázky s nápisem "Diplom pro ___ za ___". Ani nějaký oddělovače, tlačítka nebo jiný grafický obrázky nepatří mezi mé oblíbené - možná to vypadá hezky, ale stejně si pro používání sesmolím něco vlastního.

Takže neboj, návštěvníky lze potěšit i bez finanční investice nad rámec používání PC a internetu, pouze s investicí času. Přeju ti, ať ti sem chodí takoví, co to chápou a nevyžadují iphone :D.
A docela jsem zvědavej, co si jako ideální výhru představují ostatní.

6 David David | E-mail | Web | 27. června 2015 v 16:33 | Reagovat

[5]: Tak to byla hlavně reakce na hatera Hatera. Moje návštěvnost mu asi přijde k smíchu, ale ani on neměl 1000 navštěvníků první týden po založení jeho webu že...

S iPhonem jsem to přehnal, ale někdy mi přijde, že lidi jsou strašně moc nároční a máločím je uspokojíš...

Jinak díky a jsem rád, že výhra potěšila. :-)

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama