Tajemná šifra

26. července 2015 v 20:00 | David |  Pro nudu
Oživování rubriky Pro nudu pokračuje dále, dnes jsem si pro vás připravil již 8. rébus. Předpokládám, že jich ještě pár vydám a pak tomu dám nějakou pauzu, dokud všechno nevyluštíte a dokud to neomrzí, až poté bych to doplnil něčím novým. Přímý podíl na osudu této rubriky můžete mít i vy - čtenáři. Stačí se ozvat do komentářů (viz konec tohoto článku).


Úkol

Vždycky jsem začínal představením daného rébusu a teprve poté jsem zadával úkol. Dneska to bude jinak. Jak nadpis napovídá, bude to tajemná šifra, ovšem ne tajná (nic, co bych sám vymyslel). Prvním úkolem pro vás bude vůbec přijít na to, o jakou šifru jde. Věřte, že když splníte první úkol, ten druhý bude už hračka. Jediné, co mohu prozradit je, že z následující šifry vám vyjde jedna věta. Není to jen tak obyčejná věta, nýbrž jedno známé přísloví. Vše, co potřebujete, máte na následujícím obrázku:


Jak mnozí víte, hraji Geocaching, díky němuž jsem poznal spoustu pro mě neznámých šifer. Zrovna tato mi dala dost zabrat. Nebýt kamarádky zálesačky, která se na to podívala a hned věděla, oč jde, tak bych nad první fází (zjišťování typu šifry) strávil víc, než nad samotným luštěním (v onom případě byl text proklatě dlouhý). Pokud jste do zálesáků či podobných oddílů chodili, tato šifra by vás nemusela překvapit. Pokud ne a znáte někoho takového, zkuste se ho zeptat. I když ani tato pomoc nezabere, zbývá ještě nám velmi známý strýček Google. Ten ví vše a určitě poradí, stačí jen správně hledat. Přeji hodně zdaru! :-)

Řešení

Vaše řešení mi posílejte do formuláře ZDE. Uveďte do něj výslednou větu (přísloví) a e-mail, na který vám mám odpovědět. Dále můžete připsat svou přezdívku, blog, jak obtížné to pro vás bylo (hledání šifry, luštění - časově, na přemýšlení) atd. Pokusím se vám odpovědět co nejdříve (nejpozději snad do jednoho dne). Odpovědět je možné i přes komentář, ovšem i v tomto případě musíte uvést e-mail, na který mám poslat odpověď, neboť takový komentář nemůžu z pochopitelných důvodů zveřejnit. Na vaše případná řešení se budu těšit! :-)

SOUTĚŽ

Stejně jako minule, tak i dnes kdo jako první pošle správné řešení (nezáleží, jestli přes formulář či komentář) a bude mít vlastní blog, který uvede, vyhraje časově neomezenou propagaci v tomto článku! :-) Výsledek soutěže se dozvíte prostřednictvím editace tohoto článku. Pokud chcete vyhrát, pospěšte si, výherci některých minulých soutěží poslali svá správná řešení nejpozději do několika hodin od publikace článku!

Minule se v komentářích objevila otázka od Hatera (opravdu se tak jmenuje):
"
Propagaci na blogu, který navštěvuje 1000 lidí týdně?"

Odpovím znova, pokud to hater Hater a ostatní nečetli: Ano, je to to nejlepší, co mohu nabídnout. Oproti jiným blogům není návštěvnost mého blogu nejhorší. Navíc, když už někdo dělá takovou propagaci, tak většinou na časově omezenou dobu. I kdyby to bylo slabé, tak určitě lepší než nic, ale je fakt, že některým bych se nezavděčil, i kdybych jim jako výhru nabídl ohnuté jablíčko šest.


EDIT 30. 7. 2015, 19:20
Vůbec jsem to nečekal, ale během prvních 24 hodin od publikace článku mi přišlo přesně 5 správných odpovědí! Mezi výhercem a druhým místem byl rozdíl zhruba 10 minut! Vítězkou soutěže se stává...

Karry

(zatím nemá blog)

---

P. S. V anketě můžete hlasovat (pokud jste tak ještě neučinili), zda máte rádi hlavolamy. Pokud ano, které to jsou? Uvítali byste přímo je nebo nějaké jiné zde na blogu? UPOZORNĚNÍ: Komentáře jsou moderované, aby nedošlo k prozrazení výsledku dnešní šifry. Komentáře s řešením nebudou publikovány. Jakékoliv jiné komentáře k tématu s radostí vítám a samozřejmě budou co nejdříve zveřejněny. Děkuji za pochopení a za vaše případné reakce, přeji vám pěkné letní dny! :-)

---

Další hlavolamy a šifry na mém blogu:

Sudoku
 


Anketa

Máte rádi hlavolamy?

Ano
Ne

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 26. července 2015 v 20:51 | Reagovat

Zajímavý článek :)

2 userka userka | E-mail | Web | 26. července 2015 v 20:55 | Reagovat

Tak zrovna tuhle šifru taky znám, ale poprvý mi dala pěkně zabrat. Taky hraju geocaching ;)

3 Nekra Nekra | 28. července 2015 v 15:47 | Reagovat

Neomrzí! Logický úlohy mne neomrzí! Jediný, co mi na to nesedí, je ten název "hlavolamy", považuji to spíš za logické úlohy, "hlavolamy" jsou pro mne spíš taková ta dřevěná nebo kovová hejblátka, kdy se má nějaká část dostat ven, respektive dovnitř, nebo skládačka. :D Logický úlohy mám radši než hlavolamy, z pohledu zadání super.

4 David David | E-mail | Web | 30. července 2015 v 18:45 | Reagovat

[1]: Četla jsi ho? Asi ne že? :-D

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama