Blog slaví 7. narozeniny

8. srpna 2015 v 22:51 | David |  Blog a já
V čase publikace článku je to přesně 7 let a 12 hodin, co došlo k založení tohoto blogu. Řekl jsem si, když jsem nestihl vydat článek v tradičním čase 10:51 AM, tak to udělám sice v 10:51, ale PM. :-D V čase AM jsem spal po noční, před ní jsem bohužel nestihl článek napsat, ale nemyslím si, že by to mělo vadit. :-)


Dortování


V prvé řadě nemohu opomenout mou oblíbenou tradici. Již v článku prvního výročí blogu se objevil obrázek dortu s jednou svíčkou. Každým rokem svíčky přibývaly, dorty se vzhledově méně či více měnily. Na ostatní dorty se můžete podívat kliknutím na jednotlivé odkazy v souvisejících článcích (zcela na konci tohoto článku).

Loni se objevily ohlasy, že bych mohl vytvořit dort skutečný - pečený. Chvilku jsem nad tím opravdu uvažoval, ale usoudil jsem, že na tohle prostě nemám. Přesto jsem udělal novinku, která tu ještě nebyla. Vzal jsem loňský dort a místo svíček jsem udělal číslo "7" s hořícím knotem. Dal jsem si za cíl, že pokud se tento blog dožije 10 let, upeču skutečný dort. Do té doby můžete hodnotit, který z virtuálních dortů se vám líbí nejvíce.

Výročí

Především je nutné připomenout další výročí, která se pojí s tímto magickým datem 08.08.08. Jsou to výročí veselá a smutná, očekávaná i neočekávaná. Pokud jste četli minulé narozeninové články, bude se jednat především o opakování.

  1. Dnes je to přesně sedm let od největší železniční nehody v dějinách samostatné České republiky. Stalo se tak na druhém tranzitním koridoru v železniční stanici Studénka, kde se před projíždějící vlak zřítila mostní konstrukce. Při neštěstí zahynulo 8 cestujících, 88 cestujících včetně personálu vlaku se zranilo. Vlak EC 108 "Comenius" (8 písmen) táhla lokomotiva s číslem 151.018, který měl v době nehody 8 minut zpoždění. Studénka je od Bohumína, kde trať č. 270 začíná, 8. stanice. Na víc osmiček jsem si nevzpomněl nebo nenašel. Vlakem cestovala spousta lidí na koncert Iron Maiden. Více informací se dočtete v mém článku Nehoda vlaku ve Studénce, který je třetím nejstarším článkem tohoto blogu. Těsně před tímto výročím se ve Studénce stala další železniční tragédie, o které jsem zde nedávno psal: Nehoda Pendolina ve Studénce
  2. Také je to sedm let od zahájení letních olympijských her v Pekingu. Hodně lidí tvrdí, že zahajovací ceremoniál v Pekingu byl lepší, než ten londýnský (2012). Těžko říct, není to jednoduchá otázka ani pro odborníky z "oboru". Ceremoniál není na pět minut, je to velmi složitý a dlouhý akt. Co vím s jistotou, je to, že Číňané nás oklamali falešným (televizním) ohňostrojem, ale jinak to bylo moc pěkné, snad jako na každých olympijských hrách. Čerstvou informací je, že za sedm let (v roce 2022) bude Peking pořádat další olympijské hry, tentokrát zimní.
  3. Své narozeniny dnes slaví můj strejda. Jak (ne)víte, jsem narozen 4. 4. Jednoduchými počty (překvapivě) zjistíme, že 4 + 4 = 8. Asi vás nepřekvapí, že strejda se nenarodil v roce 2008, ale mnohem dříve, avšak šlo mi především o ten osmičkový den.

Statistiky

V této části se podíváme na nejzajímavější statistiky blogu - nejdiskutovanější články a graf návštěvnosti.

Nejdříve se podíváme na TOP 3 články podle počtu komentářů. Loni byl na prvním místě článek "Nejlepší blog na světě?!", ve kterém bylo 57 komentářů, dva komentáře navíc mu stačí pouze na třetí místo. Loňské stříbro si nesl článek "Proč sebevrazi skáčou pod vlak?". 9 nových komentářů mu vyneslo pro letošek první místo. Skokanem roku je určitě článek "Inventura v Kauflandu podruhé". Loni byl s 30 komentáři až na 8. místě, letos se díky 100% navýšení komentářů dostal až na druhé místo. Loňský nositel bronzu "Genialita? Přece já a moji oslíci! :-*" byl vytlačen z TOP 3 na 4. místo - za celý rok v něm nepřibyl jediný komentář. Myslím si, že odkaz na článek není potřeba. :-D

PořadíTitulek článkuVydánoKomentářů
1.)Proč sebevrazi skáčou pod vlak?13. prosince 2013 v 20:0065
2.)Inventura v Kauflandu podruhé
22. ledna 2014 v 20:00
60
3.)Nejlepší blog na světě?!
14. října 2012 v 14:10
59

Na následujícím obrázku můžete vidět graf návštěvnosti blogu za poslední rok, tedy od začátku loňského srpna až do dnešního dne. Nejvyšší denní návštěvnost byla 11. 12, tento den blog navštívilo 238 čtenářů. Nejvyšší měsíční návštěvnost byla v lednu 2015, blog navštívilo přesně 5 400 čtenářů. Divíte se, proč je čára s 230 návštěvami (25. 1.) větší než ta s 238 (11. 12.)? Je to dáno různými měřítky grafu pro rok 2014 a 2015. Jedná se totiž o dva spojené obrázky, první je do prosince a druhý od ledna. Takto dohromady to nejde zobrazit, do nynější podoby jsem to musel spojit a upravit. Vidíte stín návštěvnosti letošního srpna (budoucnost)? Ten ukazuje právě loňskou návštěvnost a tu můžete vidět zcela vlevo. Určitě mi dáte za pravdu, že vlevo je graf menší, i když se jedná o to samé.Budoucnost

A jak to vidím do budoucna? Rozhodně neplánuji s blogováním přestat. Na konci května na mě přišla blogová krize, která způsobila menší frekvenci článků (oproti tradičním 5 za měsíc to byly jen 3 - 4). Myslím si, že krizi jsem již překonal. Nyní mám v hlavě plno nápadů na zajímavé články na dostatečnou dobu dopředu. O obsahu blogu můžete rozhodovat i vy - čtenáři. Se svými náměty se můžete podělit kdekoliv na blogu - přes komentáře tohoto článku, kontaktní formulář atd. S narozeninovými články občas přicházely změny designu. Letos však k ničemu nedošlo, průběžně během roku provádím jen drobné úpravy. Celkově se mi design líbí a v nejbližší době ho nehodlám měnit.

A nějaké přání blogu na závěr? Určitě mu přeji, ať co nejdéle vydrží a má co nejvíce spokojených čtenářů! :-)

---

P. S. Dnešní otázky pro vás: Pokud máte blog, tak jak dlouho ho máte, jak jste s ním spokojeni (návštěvnost, komentáře atd.)? Jestliže blog nemáte, mohu vědět důvod (napsat komentář může úplně kdokoliv)? Líbí se vám dort z dnešního výročí nebo nějaký jiný (starší)? Jak vidíte budoucnost blogování zde na Blog.cz nebo obecně bez ohledu na doménu? Samozřejmě uvítám jakékoliv jiné komentáře k tématu blogování. Za vaše případné reakce vám předem děkuji, užívejte si velmi parného léta! :-)

---

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


TIP NA ČLÁNKY

 


Anketa

Kolik roků/let má tvůj blog (pokud jich máš víc, počítej ten nejstarší)?

Méně než rok
1 - 2 roky
3 - 4 roky
5 let a více (rád/a se pochlubím - viz můj komentář)
Nemám blog

Komentáře

1 surpan surpan | E-mail | Web | 9. srpna 2015 v 0:47 | Reagovat

Blahopřeji. Pěkné výsledky.

2 Anchor Anchor | E-mail | Web | 9. srpna 2015 v 5:20 | Reagovat

Hodně štěstí, zdraví tobě i tvému blogu! :-) Já mám svůj (pro mě) už 2 roky a každý týden na něj přispívám občas víc jak 1 článkem, éééj! :-D Jsem v podstatě se vším spokojená, ačkoli mě občas namíchává to, že mě, kurník šopa, ještě Standa nedal na titulku a moc si to tam podle Toplistu neprošel - když už si mě zařadil na top.blog.cz, mohl by! :D :-P

Budoucnost blogování vypadá dobře, akorát nějaké ty reklamy by z blog.cz mohly třeba zmizet (i když já jsem vysmátá, protože mám Adblock), nebo může pár lidí zdrhnout jinam :-D

3 Pufflie Pufflie | E-mail | Web | 9. srpna 2015 v 10:46 | Reagovat

Moc se mi líbí tato tvá tradice s narozeninami blogu. Je úžasné, že si vždy vzpomeneš. Můj blog nebyl založen v nějaký speciální zapamatovatelný den :D Založila jsem ho v dubnu 2011, má tedy 4 roky a kousek... :D Před tím jsem však již několik let blogovala a samotný "Pufflie" blog byl až v takovém pokročilejším stádiu :)

Spokojená jsem, samozřejmě, že si někdy říkám, že bych chtěla více stálých čtenářů,ale málo jich zas úplně nemám :-)

Přeji ti, aby se tvůj blog dožil minimálně té desítky :-)

4 Nekra Nekra | 9. srpna 2015 v 15:45 | Reagovat

Tak předně gratuluju k výročí.

Když jsem v televizi slyšel o výročí té nehody, tak jsem si vzpoměnl na tvů blog a že jsi o ní nejspíš psal. A dokonce tu je od tebe i odkaz, tak se nemusím přehrabovat na konci archivu.

Dorty jsou fajn, teda skutečné dorty :). Ten tvj virtuální je hezký, ale ještě hezčí by byl, kdyby na něm byla osmička :D.
Jo a skutečný dorty nemusí být jenom pečený, jde udělat i studený zakysačkáč (pomocí zakysané smetany se pospojují piškoty, taky je možno do toho zakomponovat ovoce) a dá se chladit o ledničky, nebo chlebový dort (ideálně z velkýho kruhovýho pecnu chleba) - nahoře se dort zploští, kůrka se odřeže, střídka se překrojí, namaže se to nějakou pomazánkou a ozdobí (rajčaty, vajíčky, šunkou, salámem...).
Takže i pokud nechceš nebo se obáváš péct (třeba kvůli bezpečí baráku :)), stále se můžeš pochlubit svým dortem :D. Každý ze dvou výše uvedených studených dortů jsem už měl na některých svých narozeninách (i když ne oba najednou), a bylo to fajn.

Těch osmičky v tom výročí nehody, těch je! A to jsem si vždycky myslel, že osmička je super číslo, takový šťastný. No ona je i přes tu nehodu super, i pootočená o 90°.

K tý "úpravě" grafu mám výhrady - co je to za úpravu!? Ten kratší graf jsi měl natáhnout, aby to bylo ve stejném měřítku! To by byla úprava, ne to jen tak slepit.

Tak do ankety (s upřesňujícím dodatkem) jsem teda zahlasoval. Blog mám, asi 1 měsíc a 1 rok a necelých 8 měsíců.

Na starým blogu už spokojenost ani komentáře nějak neřeším, stejně se nepředpokládá dlouhodobé trvání :D. Na novým spokojenost, žádné velké davy, momentálně se moc nekomentuje, ale věřím, že to se zas dostane na požadované množství.

Přeju spoustu osmiček bez nehod.

5 David David | E-mail | Web | 9. srpna 2015 v 16:33 | Reagovat

[1]:[2]:[3]: Děkuji. :-)

---

[4]: Díky. :-)

Ad dortování: není to jen o pečení, ale především o mých kuchařských schopnostech. :-D

Ad graf: grafy automaticky generuje TOPlist (najdeš je přes administraci blogu, pokud jsi u TOPlistu zaregistrován). Generuje se pro každý rok zvlášť, takže jeden graf je z roku 2014 a druhý z roku 2015 (tedy jen do 8. 8.). Oba grafy jsem ořízl a spojil dohromady, takže s měřítkem se nedalo nijak hnout. Prvním možným řešení je udělat graf ručně, to by však znamenalo ručně přepsat více jak 365 hodnot. Další možností je publikovat oba obrázky zvlášť. Vždycky jsem si myslel, že měřítko je pro každý rok stejné, ale není, teď už to vím. :-D

6 Leník Leník | Web | 9. srpna 2015 v 22:41 | Reagovat

Gratuluji :-), to už je pořádné číslo! Věřím, že 10 let dáš a budu se těšit na dort :D.

Dosti komentářů u těch nejlepe komentovaných článků :-), já mám myslím max 20, možná ani ne :D.

Já blog mám, na jaře to byly 2 roky. Blogovat mě baví a nechci končit. Já jsem s blogem (blog.cz) spokojená, hlavně se mi líbí ten výběr nej (nebo podle čeho se to vybírá) článků.

7 Nekra Nekra | 9. srpna 2015 v 22:50 | Reagovat

[5]:: Tak splácat piškoty a zakysačku do formy by nemělo být náročné na kuchařské schopnosti.
Ke grafům: Ne nejsem regisrován u TOPlistu. Ale snad máš nějaký program, který umí měnit rozměr obrázků. Tak se ten nižší graf vystřihne a natáhne na výšku, aby to odpovídalo.

8 Angel Angel | E-mail | Web | 10. srpna 2015 v 3:28 | Reagovat

Všechno nejlepší! =) Doufám, že se ke skutečnému dortu někdy odhodláš =)

9 sabča sabča | Web | 10. srpna 2015 v 21:42 | Reagovat

můj až v prosinci :D

10 David David | E-mail | Web | 12. srpna 2015 v 7:21 | Reagovat

[6]:[8]: Díky. :-)

[7]: Tak určitě by to šlo, ale nebylo by to tak pěkné na oko. Kdybych si toho měřítka nevšiml já, určitě by si nevšiml kdokoliv jiný. :-D

11 Kika Kika | E-mail | Web | 15. srpna 2015 v 17:53 | Reagovat

hele jestli se dožiju 10 let tvého blogování tak přijedu ten dort ochutnat (ano, pozvala jsem se sama!)

p.s.: jsem ráda, že se Ti podařilo překonat blogerskou krizi, já s ní tak trochu pořád bojuju :-O prostě mám počkat až to přejde?

12 David David | E-mail | Web | 16. srpna 2015 v 11:45 | Reagovat

[11]: OK, pokud se tak stane, jmenuji tě prvním ochutnávačem s tím, že veškerá rizika z toho plynoucí neseš na vlastní riziko, jo? :-D

K blogerské krizi: ano, nezbývá, než jen čekat, než tě políbí múza. Věřím, že se tak stane co nejdřív, držím palce. :-)

13 Kika Kika | E-mail | Web | 16. srpna 2015 v 12:52 | Reagovat

[12]: už aby to přišlo, podaří se mi vytvořit tak 1-2 články za měsíc, a abych se přiznala docela mě to mrzí a trápí :-(

14 David David | E-mail | Web | 16. srpna 2015 v 13:29 | Reagovat

[13]: JJ určitě přijde. :-) Taky jsem v době největší krize myslel na nejhorší (že se z toho už nevyhrabu) a pak najednou stal se zázrak. To je normální skoro u každého blogera. ;-)

15 Cervenej_cudlik Cervenej_cudlik | E-mail | Web | 30. srpna 2015 v 19:54 | Reagovat

Opožděně vše nejlepší :-)  já to úplně přestala sledovat, ale koukám, jestli dobře počítám bude tomu mýmu v lednu osm - to je hrozný, jak stárnem :-D

16 David David | E-mail | Web | 1. září 2015 v 14:21 | Reagovat

[15]: Díky. :-) Ty jo, tak to ho máš ještě déle než já. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama