Číselné řady

22. srpna 2015 v 21:00 | David |  Pro nudu
Letní prázdniny se pomalu a jistě chýlí ke konci, již za 10 dní začne žákům na základních a středních školách nový školní rok. Chápu, že zmíněná skupina by mě za tuhle informaci nejraději upálila, ale co se dá dělat, nic netrvá věčně. Přináším vám další (v pořadí již devátou) možnost protažení si mozkových závitů, kterou lze brát nejen jako přípravu na blížící se školu, ale taktéž pro vyplnění volného času plného nudy (proto se také rubrika jmenuje Pro nudu). Dnes to nebude nic extra náročného, takže pokud vás tímto zcela neuspokojím, doporučuji vám si projít i ostatní hlavolamy a rébusy na tomto blogu (viz související články), tedy pokud jste je dosud neřešili.


Zadání

Číselné řady lze jednoznačně považovat jako klasiku mezi rébusy. Proto dnes není potřeba složitého představování a můžeme rovnou přejít na zadání, které vás určitě v ničem nepřekvapí. Na následujícím obrázku vidíte pět řádků čísel, každý řádek představuje jednu číselnou řadu. Vašim úkolem je u každé číselné řady přijít na to, které číslo logicky patří místo červeného otazníku. Řešením tedy bude pět čísel, které mi pošlete přes formulář/komentář. Nic víc, nic míň.


Řešení

Vaše řešení mi posílejte nejlépe do formuláře ZDE. Uveďte do něj pět výsledných čísel (podle pořadí jednotlivých číselných řad) a e-mail, na který vám mám odpovědět, zda je vaše řešení správné či nikoliv. Dále můžete připsat svou přezdívku, blog (pokud ho máte), jak obtížné to pro vás bylo (časově, na přemýšlení) atd. Pokusím se vám odpovědět co nejdříve, stihnout bych to měl nejpozději do jednoho dne. Odpovědět můžete i vložením klasického komentáře, ovšem i v tomto případě musíte uvést e-mail, na který vám mám odpovědět, neboť takový komentář nemůžu z pochopitelných důvodů zveřejnit. Na vaše případná řešení se budu těšit! :-)

SOUTĚŽ

Stejně jako u minulých rébusů/hlavolamů z rubriky, tak i dnes platí, že kdo jako první pošle správné řešení (nezáleží na tom, jestli přes formulář či komentář) a bude mít vlastní blog, který uvede, vyhraje časově neomezenou propagaci v tomto článku! :-) Výsledek soutěže se dozvíte prostřednictvím editace tohoto článku. Pokud chcete vyhrát, pospěšte si, výherci některých minulých soutěží poslali svá správná řešení nejpozději do několika desítek minut od publikace článku. Např. minule odpovědělo správně hned pět blogerů, přičemž vítěze a druhé místo dělilo zhruba 10 minut!

EDIT 24. 8. 2015, 7:55
Opět vás bylo více (konkrétně 4), ale vítěz může být pouze jeden. Výhercem tohoto rébusu se stává...

Mike


---

P. S. V anketě můžete hlasovat (pokud jste tak ještě neučinili), zda máte rádi hlavolamy. Pokud ano, které to jsou? Uvítali byste přímo je nebo nějaké jiné zde na blogu? UPOZORNĚNÍ: Komentáře jsou moderované, aby nedošlo k prozrazení výsledku dnešního rébusu. Komentáře s řešením nebudou publikovány. Jakékoliv jiné komentáře k tématu s radostí vítám a samozřejmě budou co nejdříve zveřejněny. Děkuji za pochopení a za vaše případné reakce, přeji vám pěkný zbytek letních prázdnin! :-)

---

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Sudoku

TIP NA ČLÁNEK

 


Anketa

Máte rádi hlavolamy?

Ano
Ne

Komentáře

1 Eileen Abigail Smith Eileen Abigail Smith | E-mail | Web | 23. srpna 2015 v 11:50 | Reagovat

Je to lehké, ale posílat výsledky teď už nejspíš nemá smysl, protože výherce už je jistě známý :D

2 Nekra Nekra | 24. srpna 2015 v 8:15 | Reagovat

Posílání výsledků přeci slouží i k jejich zkontrolování :). Takže z hlediska zkontrolování správnosti to posílání pořád smysl má, i když už je stupínek vítěze obsazený.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama