Jak jsem byl opět vyhozen z AK

25. září 2015 v 19:00 | David |  Blog a já
Marně jste hledali mé články ve výpisu Autorského klubu (AK) na hlavní stránce Blog.cz? Pak věřte, že jsem byl opět vyhozen z AK. Nebylo to poprvé, stalo se tak i před více jak 4 lety, ale poté jsem se opět vrátil. Jaká byla historie mého působení v AK a co stojí za nejnovějším vyhozením? Nejen o tom si můžete přečíst v dnešním článku.


Dávná historie

V pátek, 14. srpna 2009, byl Krutomluvem - tehdejším správcem AK - vydán článek s názvem Čtrnáctí příchozí. Jako v ostatních článcích tohoto typu, i v tomto byly vyhodnocovány přihlášky blogerů do AK. Byl jsem přijat bez problémů, jen mi bylo vytknuto (?), že jsem příležitostný psavec, což byla tehdy celkem pravda. Napsal jsem o tom nenápadný článek, kterému se dnes můžu jen smát: Další úspěch.

Na začátku roku 2011 nastal zlom, vedení AK opustili správci z řad blogerů a vedení se ujímá Standa, správce Blog.cz, což bezpochyby považuji za největší chybu v dějinách AK. Jak se vedení AK může chytit někdo, kdo má k tomuto projektu od začátku silný odpor? Na uvítanou udělal mezi členy pořádnou čistku, zůstali jen ti "nejlepší". Mezi vyhozenými jsem byl i já, stalo se tak v úterý, 1. března 2011. Vysvětlení Standy si můžete přečíst v článku Konec v AK = konec blogu?!

Kdo by to jen čekal, do AK jsem se opět vrátil. V červnu 2011 Standa napsal v AK článek, ve kterém dal šanci neprávem vyloučeným členům: Rehabilitace: šance pro neprávem vyloučené členy. I u mě Standa obrátil a jinými slovy napsal, že vlastně do AK patřím, zpět jsem vrátil v krásné datum: úterý, 22. 11. 11. Podrobněji si o tom můžete přečíst v mém článku 22.11.11. - Velký návrat do Autorského klubu.


Nedávná historie

Ale jak dobře víte, nic netrvá věčně. Ráno (úterý, 1. září 2015) po vydání článku Opatření proti reklamám na blogu zjišťuji, že nejenže zmizel můj článek z výpisů článků AK na hlavní stránce Blog.cz, ale byl jsem dokonce rovnou vyhozen z AK. Ještě ten večer jsem Standovi napsal e-mail. Naši konverzaci podrobně popíšu i s komentáři v následujících odstavcích.

V první e-mailu jsem se ptal, proč jsem byl z AK vyhozen, že si nebudu hrát na hloupého a tuším, že je to díky výše uvedenému článku. Dodal jsem, že podmínky AK jsem neporušil a nebyl objektivní (opakuji objektivní) důvod mě z AK vyloučit a požádal jsem o zpětné navrácení. Nabídl jsem, že jsem ochoten článek smazat na závěr napsal výtku, proč mi nebylo napsáno něco typu "tento článek tady nechci, smažte to, nebo vás smažu z AK".

Následovala odpověď od Standy. Problémem byl článek, který naváděl čtenáře instalaci doplňku pro blokování reklamy. Pokud myslel právě článek z 31. 8. 2015, určitě to není pravda. Můj článek byl o malém opatření na konci článku, které reklamu rozhodně neblokuje, jen ji odděluje od zbytku článku, toť vše. Standa dále napsal, že za situace, kdy je provoz Blog.cz nákladný a plně hrazen z reklamy, není možné, aby byl na titulní stránce Blog.cz propagován takový článek. Abych tomu rozuměl, blogery v psaní článků neomezují a Blog.cz si vyhrazuje propagovat to, co uzná za vhodné. Dobře, to bych chápal, tak proč nebyl odstraněn jediný "špatný" článek a nezůstal jsem dále v AK? To nevím. Standa kritizuje dlouhodobou neochotu blogerů za služby Blog.cz platit. Prý kdyby to udělali všichni jako já, Blog.cz se může rovnou zavřít. Nebál se i přehánět. Když dnes píšu o tomto, příště můžu psát o tom, jak podvádět v anketách, jak někomu hacknout blog a nebo jak stahovat nelegální porno obsah. Takových blogů bylo v minulosti již několik, proto je údajně potřeba to co nejdříve zarazit. Tohle říct bezproblémovému blogerovi, který zde je více jak 7 let, opravdu zamrzí.

Odpověděl jsem trochu podrobněji. Rozhodl jsem se nebojovat, ale vše vyřešit ke smíru. Napsal jsem, že jsem rozhodl nepokračovat ve zmíněném opatření. Chtěl jsem tím mj. dokázat, že nejen toto opatření je pouze kosmetická změna. I kdyby nikdo nedělal nic "špatného" proti reklamám, příjmy z reklam podle mě porostou velmi nepatrně. Jednoduše kdo nechce, na reklamu neklikne. No nemám pravdu? Pamatujete si, jak nás Standa nabádal ke klikání na reklamy? Jde mu jen o vlastní požitek, nehledí na to, že cílový server z toho bude mít velké houno. K blogu jako placená služba jsem uvedl, proč ne, že bych se tomuto modelu nebránil, pokud by byl nabídnut solidní poměr cena/kvalita. Myslím si, že i kdyby "prémioví členové" tvořili 5 - 10 % komunity, Standa by mohl být rád, když mu jde o každou kačku. Asi bylo hloupé se ptát, jaké jsou náklady na provoz Blog.cz nebo jaký je alespoň ideální stav (např. kdyby klikalo na reklamy tolik a tolik lidí, bylo by to OK). Asi mi nebudete věřit, ale nabídl jsem Standovi pomoc. Kdyby se tento projekt opravdu rozjel, že bych se do něj zkusil zapojit, pokud by se mi líbil, případně bych o něm napsal recenzi atd. Neopomenul jsem opět zmínit žádost o návrat o AK.

Na mou slohovku mi bylo odpovězeno následující: "návrat do AK v tomto případě bohužel nebude možný." Nic víc, nic míň. Tím naše konverzace končí. Je třeba ještě něco dodávat?

Budoucnost

Jak to vidím do budoucna? Kvůli jednomu člověku by byla velká škoda to vzdát. Myslím si, že se svým blogem mám dost co nabídnout. Většinu mých návštěvníků tvoří ti z vyhledávačů. Právě článkem o reklamách z konce srpna jsem chtěl vyhovět poptávce, na denním žebříčku totiž skoro vždy vede článek Jak se zbavit otravných reklam. Nicméně mě mrzí, že u nejnovějších článků není tolik komentářů od členů AK, kteří ke mně chodili skrz titulku na hlavní stránce Blog.cz. Teď to bude boj za každého věrného čtenáře. Mám tolik nápadů na články, že v pohodě mohu přesáhnout můj dávný měsíční průměr (5 článků/měsíc), ale jde o čas. Právě končím na brigádě, ale příští týden mi začíná poslední ročník vysokoškolského studia, tak kdo ví, jak to tady bude dále vypadat, budu se snažit alespoň o nějakou pravidelnost.

Názor na dění v blogosvětě

Standa mi napsal, že blog AK je ukončen, avšak stále přechovává své členy. Jak tak delší dobu pozoruji vývoj počtu členů, celkově to spíše klesá, ale občas se tam někdo vrátí. Podle Standy není možné, abych byl opět přidán i já. Jestli to považujete za férové nebo ne, posuďte sami. Myslím si, že v jakém stavu se nachází AK, se za chvilku bude nacházet celý Blog.cz. Standa se už dávno začal orientovat na "perspektivnější" servery Krásná.cz a Fanda.cz. Největší vinu za současný stav přičítám právě jemu. Nějaké výčitky, že blogeři si blokují reklamy, neklikají na ně, nechtějí za svůj blog platit atd., ty "chyby" jsou důsledkem právě jeho přístupu. Dokážu si představit, jak by to tady mohlo dokonale fungovat. I když jsem se v e-mailové komunikaci snažil o nějaký kompromis a nabídl pomoc, absolutní neochota Standy to celé zbořila. A to nejde jen o mě, se stejnou neochotou řeší všechny problémy v blogosvětě. Především si myslím, že Blog.cz chybí pořádná konkurence, která by to změnila. Blogspot a ostatní za pořádnou konkurenci opravdu nepovažuji.

Dávám Blog.cz rok, maximálně dva.

---

P. S. V dnešní anketě můžete hlasovat o tom, zda považujete Standovo rozhodnutí vyhodit mě z AK za správné. Budu rád, když své odpovědi uvedete a zdůvodníte v komentářích. Určitě se nebudu zlobit, i kdybyste zvolili ANO. Pak mě zajímá, zda bych měl mít možnost být vrácen mezi členy? Pokud ano, za jakých podmínek (pokud vůbec)? Jak vidíte budoucnost blogosvěta? Kde vidíte problém způsobující současný stav? Pište za sebe bez ohledu na mě a ostatní. Předem děkuji za vaše případné reakce, mějte se pěkně! :-)

---

TIP NA ČLÁNEK

 


Anketa

Myslíte si, že Standovo rozhodnutí vyhodit mě z AK bylo správné?

Ano
Nevím
Ne

Komentáře

1 Anonym Anonym | Web | 25. září 2015 v 22:44 | Reagovat

Je jasné, že se blog musí nějak živit, ale těch reklam je už strašně moc. Na konci článku jedna, na konci komentářů další a pak na PC vlevo a na mobilu připnutá dolů. Ty připnuté jsou ale peklo.
Nabádání na kliky na reklamy je blbost. To by bylo hrubé porušování podmínek Seznam.cz reklam.

Jinak jsem si ten "závadný" článek prolítnul. Nic závadného jsem na něm nenašel. Jen jsem se dozvěděl, že by se článek měl oddělovat od reklamy. To by bylo suprový, mohlo by to být ještě automatizované.
Standovo rozhodnutí bylo velmi přehnané. Zajímalo by mě, co ho k tomu tak radikálnímu řešení vedlo.

2 Nekra Nekra | 26. září 2015 v 6:56 | Reagovat

Ano, svěřit vedení projektu někomu, kdo k němu nemá kladný přístup, je cesta do pekel.

Snad jediný, s čím nesouhlasím, je to, jak jsi se Standy doprošoval. Jasně, byla to tvoje volba, ale myslím si, že jsi se mohl zachovat mnohem hrději. Zajímavě píšící autor si čtenáře vždycky najde, myslím, že víc tím ztratil (již delší dobu se rozpadající) AK. Navíc nejsi nový, někteří čtenáři tě(resp. tvůj blog) už znají, tak nějakou čtenářskou základnu jistě vybudovanou máš. Nechápu, že na smírnou reakci máš ještě pořád nervy. :o

Ani se nedivím, že za to, jak to tu Standa vede, nechtějí blogeři (a blogerky) platit. I když ne na všech ostatních blozích se platí, takže si myslím, že když to zvládají jinde, měl by to zvládnout i blog.cz.

Ohledně klikání na reklamy to považuju za úplnou blbost. Rozumný správce stránek si nechá platit už za "pronájem" části stránky, kde bude reklama umístěna - ne až za nějaké pofidérní a nejisté kliknutí. To není chyba blogerů, to je chyba uzavření nevýhodné smlouvy s umisťovači reklam :p.

Tu poznámku, že z klikání na reklamy bude mít server ***, nechápu. Copak příjmy z reklam nejdou blogu.cz (Nově, nebo tak, pod co to spadá)? Divím se, protože s tím jak jsi to napsal bych to chápal jako "příjmy z kliknutí na reklamy jdou do Standovy kapsy" - což mi teda přijde divné, že by z toho měl osobní prospěch a vůbec by ty prachy nešly na provoz blogu. To by bylo horší, než jsem si myslel - ale přijde mi to divný.
Jak jsi to myslel? Pochopil jsem to špatně? A jestli to je přeci jen pravda - jak jsi to zjistil?

Taky souhlasím s tím, že blog pod současným vedením upadá. S tou (ne)konkurencí, no nevím. Četl jsem už o vlnách blogerů kteří přeblogovali jinam, taky už mám blog jinde a i když blogeři a blogerky neodchází jenom na blogspot (i když ten je možná nejznámější a největší - když budu počítat blogovací platformy bez blogu.cz), tak prostě odcházejí.
Jinými slovy, myslím si, že k úpadku zdejším vedením (a následném odchodu části blogujících jinam) něco co nazýváš "pořádnou konkurencí" vlastně ani není třeba.
Jak se říká, "mezi slepými jednooký králem" a i když tím nechci urážet platformy s lepším přístupem (což je kdejaký neprotiblogerský přístup), blogu.cz se tu někdo zřejmě snaží vypíchat všechny oči.
Když si vedení nedělá hlavu s odchodem blogerů a blogerek, nevěřím, že by si hlavu dělalo i kdyby blog.cz měl to, co nazýváš "opravdovou konkurencí". Ten výraz jsem pochopil jako "jiná blogovací doména, která je natolik známá a má dost uživatelů, aby byla těmito vlastnostmi srovnatelná s  blog.cz" - tak snad jsem to neinterpretoval špatně.

Do AK určitě patříš, autorsky píšeš. Co se týče toho, co bylo v poslední době vydáváno za Autorský klub (neb jsem názoru, že název klubu by měl odrážet plně jeho zaměření), tedy "klub autorsky a zajímavě tvořících blogerů a blogerek", tak tam si myslím, že patříš taky - píšeš čtivě, na různorodá témata. A některá mi přijdou fakt zajímavá (nebudu lhát, že všechna, protože naše záliby se neshodují úplně ve všech oblastech).
Osobně se domnívám, že AK bude brzo buď úplně zrušen, nebo pod jeho názvem Standa upraví jeho členstvo "k obrazu svému" - což si myslím, že by bylo něco úplně jiného.

Ani jsem předtím neuvažoval o tom, jak vypadá dvouroční úpadek (přestože kořeny sahají hloub). To jsem na blogu.cz začínal a vypadalo to, že AK funguje a na Srdci to taky nevypadalo na odrazování blogujících vedením. A po necelých dvou letech je přijímání do AK zastaveno, rubriky zavřeny... Zájem o členství ze mne sice vyprchal hodně rychle (ještě před dosažením povinného stáří blogu), ale z obecnějšího pohledu skutečně ohrožuje úpadek AK i celou zdejší blogovací službu.

Hodně štěstí a ať autorské blogy vydrží, byla by škoda, kdyby fajn autory odradil přístup jednoho člověka (Standy) od blogování.

3 Barča Barča | Web | 26. září 2015 v 15:08 | Reagovat

Tak z vyhozením rozhodně nesouhlasím. Píšeš kvalitní a zajímavé články, takže nevidím důvod, proč bys tam neměl být a to, že Standovi vadí jeden článek o reklamách a ty mu ještě napíšeš, že ho klidně smažeš.. a ani to nepřijme. Nechápu jeho jednání.

Já jsem taky byla asi rok členem AK a pak přišel Standa a byla jsem out. Když jsem mu napsala, proč mě vyhodil,  tak mi přišla odpověď, že to je kvůli rubrice Kobra 11.

Rubriku jsem smazala a asi tak po roce jsem poslala znovu přihlášku. Čekala jsem dalších půl roku na odpověď a nic. Napsala jsem mu, jak to tedy vypadá. A přišla mi něco jako ve smyslu, že na na můj věk nemá blog úroveň, tak proto mě nevezme... takže asi tak k jeho jednání. Ať si políbí zadní část těla. :-!

4 lady Lianna Ellusive lady Lianna Ellusive | Web | 26. září 2015 v 17:03 | Reagovat

Nova přešla přes čáru, když začala cpát reklamy úplně nahoru, místo okrajů stránky. K tomu nemám co říct a považuju Novu za mrtvé řešení - mě už nijak nezajímá. Já jsem na Wordpressu. Přidali mi tam do nastavení na blog fonty, které umí úplně česky, takže jsem maximálně spokojená :-) .

5 Cervenej_cudlik Cervenej_cudlik | E-mail | Web | 27. září 2015 v 21:26 | Reagovat

Nic si z toho nedělej, celej AK půjde stejně brzy k šípku a tvůj blog se neztratí ani když nebude na titulce ;-)

6 Mike Mike | Web | 27. září 2015 v 22:55 | Reagovat

Tohle už opravdu přesahuje všechny meze... Blogu.cz by se měl věnovat někdo, koho to aspoň trochu zajímá. Nechápu, že tomu tak není...

Standa mi celkově přijde jako velmi kontraproduktivní krok a jeho způsob komunikace je mi čím dál tím protivnější. Asi se opět vrhnu na zálohování blogu, protože když vidím tenhle postoj, sráží to mé naděje na dlouhodobé udržení blogu hodně dolů.

7 Lia Lia | Web | 29. září 2015 v 7:11 | Reagovat

Já AK popravdě moc nerozumim, takže jméno Standa mi opravdu nic neříká, takže posuzují pouze z tvé výpovědi, zda se to dá takto nazvat. Tvuj blog znám už déle, narazila jsem na něj, myslím, že před půl rokem, občas sem zajdu, prectu, nekomentuju.. Zde se pozastavit musím. Navštívila jsem některé z tech AK blogu, ano, musi s tímto být velká drina se tam udržet. Je asi jasné z čeho se blog.cz živí, pokud má takové autor výhody. Reklamy jsou tedy všude, avšak nesouhlasim s tím,jak se zachoval Standa. Mohl upozornit, ne okamžitě vyhodit a ještě hnusne napsat, že návrat není možný. Smutné, co se vše najde. Tobě přeji pevný nervy, s blogem se nevzdavej, preju hodně štěstí do budoucna a tesim se na další články.

8 David David | E-mail | Web | 29. září 2015 v 20:56 | Reagovat

[1]: Já myslím, že Standa to napsal tak šikovně, aby nic neporušil. Nevím přesně, jak to znělo, ale bylo to něco ve stylu "a na závěr článku: klikejte reklamy", tzn. žádné nucení, zcela dobrovolná činnost, ale víme, jak by si to ideálně představoval...

---

[2]: Vvynechal jsi klíčové slovo a možná proto to nechápeš. Psal jsem, že CÍLOVÝ server z toho nebude nic mít. Cílový server = na něj vede reklama. Samozřejmě příjmy z reklam jdou Nově, která je dává (?) do Blog.cz. ;-)

Myslím, že Standa v AK nebude dělat menší či větší změny, spíše jednoho dne si řekne "tak to zruším, bez AK se Blog.cz nepo***."

Jinak díky. :-)

---

[3]: Za Kobru 11? Vždyť tam jsi psala plně autorské a velmi zajímavé články, pokud si dobře pamatuju... To teda čumím.

A děkuji. :-)

---

[4]: Nova přešla přes čáru už dávno, do Blog.cz se vůbec neměla míchat.

---

[5]: Uvidíme, podle návštěvnosti to zatím vypadá stejně dobře jako dřív. :-)

---

[6]: Bohužel takový je život. Plno lidí dělá svou práci jen kvůli penězům, i když k ní mají silný odpor...

---

[7]: Neznáš jméno Standa? Tak to jsi velmi šťastný člověk a lepší, když ani nebudeš zjišťovat, kdo to je. :-) :-D

Jinak děkuji. :-)

---

JEŠTĚ JEDNOU DĚKUJI VŠEM ZA VAŠE KOMENTÁŘE, MOC MĚ POTĚŠILY. :-)

9 Nekra Nekra | 30. září 2015 v 21:08 | Reagovat

[8]:: Takže to vysvětlení je složitější?
Pokud blog.cz má příjmy už z pronájmu prostoru (=umístění reklamy na blogy), bez toho, aby na ně někdo klikal, proč Standa chce, aby blogeři klikali na reklamy? Protože když se na ně nebude klikat, tak tam do budoucna nebudou třetí strany reklamy umisťovat a tím blog.cz (potažmo Nova) přijde o příjmy?
Nevěřím totiž tomu, že by Standovi šlo o blaho třetích stran - určitě to nějak souvisí s příjmama pro blog.cz, bť možná ne v té nejjednodušší a nejpřímější podobě (že peníze dostává až za klinutí na reklamy, ne za pouhé umístění).

10 Egoped Egoped | E-mail | Web | 1. října 2015 v 11:41 | Reagovat

[9]: Proč Standa chce, aby blogeři klikali na reklamy? Nejspíš to bude mít to nejjednodušší vysvětlení - protože to jsou PPC reklamy, kde se platí za proklik a ne za zobrazení.

Rozumný správce stránek si možná nechá platit už za pouhé zobrazení reklamy, ale rozumný inzerent si zase spočítá, který způsob reklamy se vyplatí jemu :)

11 David David | E-mail | Web | 1. října 2015 v 12:33 | Reagovat

[9]: Potvrzuji komentář Egopeda, Blog.cz dostává příjmy z reklam za klikání, tedy pokud nedošlo k nějaké změně.

12 Nekra Nekra | 1. října 2015 v 18:24 | Reagovat

Takže je to, jak jsem si zprvu myslel, že je to za proklik.

[10]:: To je pravda s tím rozumným inzerentem. Pak se nabízí otázka, proč inzerenti jsou víc ve výhodě, že se to řídí podle nich a ne podle provozovatele (že oni jsou ti, kdo si diktují, že to bude podle nich). Znám dvoje stránky (blog je jedněmi z nich), kde si inzerenti "prosadili", že se platí až za proklik.

13 David David | E-mail | Web | 1. října 2015 v 20:20 | Reagovat

[12]: Logicky provozovatel webu potřebuje inzerenta. Kdyby se provozovatel nechtěl přizpůsobit, tak inzerent nebude mít zájem. A co je lepší: mít něco málo nebo nic? :-)

14 Nekra Nekra | 9. října 2015 v 16:44 | Reagovat

[13]:: Tak inzerent taky potřebuje někoho, kdo mu tu reklamu zveřejní, bez provozovatelů reklamních ploch by byl "nahranej".

Ale jo, je lepší mít něco málo než nic.

15 Vikomt Vikomt | E-mail | Web | 9. října 2015 v 23:51 | Reagovat

O_O Tahle cenzura se mi nelíbí. Celá tahle blbost nedává smysl. Odmítnout kompromis?! WTF?! Děsně mě vytáčí, že jsi to napsal tak klidně/slušně. :D

16 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 10. října 2015 v 17:27 | Reagovat

Že bych nějakou stovku (nemyslím nutně jen jednu samozřejmě) ročně klidně zaplatila už jsem prohlásila dávno a trvám na tom pořád. Ale teď mám spíš chuť napsat návod na stahování nelegálního porna :D Ale jinak kdyby bylo nejhůř, blogspot už mám. Sice je zaměřený jinak, než blog, ale to by se dalo změnit, adresa samotná zase tak úzká není.

A vlastně se ti divím, že jsi mu vůbec psal, já nejdřív zkoušela taky slušně. Dotazy proč nefunguje tohle a tamto... a většinou se ani neobtěžovali odpovědět, přestože to bylo v dobách, kdy s tím nikdo další problém neměl, tak žádná dotazová vlna nepřicházela. Teď už jsem schopná s ním komunikovat jen ohledně dotazů na trpaslíky a mimozemšťany (což občas dělám :D)

17 iva iva | E-mail | Web | 6. listopadu 2015 v 11:55 | Reagovat

Ahoj Davide, ráda bych Tě oslovila s nabídkou spolupráce. Prosím, ozvi se mi na mail. Děkuji, Iva B.

18 Miloš Miloš | Web | 5. ledna 2016 v 0:15 | Reagovat

Já článek čtu až teď, protože jsi zmizel z titulní stránky.

Nedivím se, že upozorňování na možnost vypnout reklamu provozovatele naštve, když z ní žije. Na druhé straně úplně stačilo tě požádat, abys článek na blogu nevystavoval, nebo upravil, aby nebyl chápán jako návod.

Úpadek AK je velmi smutný. Protože se zastavilo přijímání nových členů, jejich počet stále klesá a až bude pod určitou hranicí, zanikne jako některé politické strany, o kterých se říkalo, že všichni jejich členové se vejdou do výtahu. Zatím se to projevuje tak, že čím dál víc na titulní stránce vyčnívají články některých členů (naneštěstí publikujících velmi často, dokonce i dennodenně), kteří ideu zvýrazňovat kvalitnější tvorbu úplně diskreditují.

Co mně ale nejvíc schází, je, že se v AK ukončily všechny rubriky AK, protože na Blog.cz patřily k tomu nejzajímavějšímu. Robka a další blogerky si je přitom spravovaly samy, Standu nijak nezatěžovaly, tys hodně dlouho držel fotografickou rubriku, ještěže alespoň Robka hudební rubriku dál provozuje na svém blogu.

Já bych byl také proto, aby se něco platilo, 100 Kč za rok by nikoho nezabilo a při velké komunitě by to třeba i mohlo nahradit příjmy z reklamy.

19 Kačka Kačka | 11. ledna 2016 v 23:32 | Reagovat

Standa je krypl. Už jsem o jeho výlevech četla i na dalších blozích...

20 Moje jméno není důležité Moje jméno není důležité | E-mail | 5. února 2016 v 16:40 | Reagovat

Jak vidím, nejsem sama, kdo nemá ráda Standu. Navrhuji stávku nebo petici nebo něco na ten způsob. Prostě se ho  nějak zbavit. :-!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama