Navigační úloha

31. října 2015 v 22:00 | David |  Pro nudu
Je to už více jak dva měsíce, co se v této rubrice objevila poslední úloha (Číselné řady), dnes se bude jednat o jubilejní 10. hlavolam. Připravil jsem si pro vás jednu netradiční úlohu z oblasti navigace. Ať už se v terénu pohybujete s pomocí GPS přístrojem nebo se navigujete "po staru", právě vás tato úloha jistě nezaskočí.


Úkol

Vašim úkolem bude plnit pokyny zadání a dospět tak k finálnímu řešení. Jednotlivé kroky nepřeskakujte, nevynechávejte, dejte si co nejvíce záležet, aby vám vyšlo správné řešení. Jediné, co mohu napovědět, je to, že tato úloha byla vytvořena s pomocí serveru Mapy.cz.

Zadání:
  • Začínáme v bodě A = N 50°1.980', E 15°45.405'. Jak si můžete všimnout, nacházíme se před hlavním nádražím v Pardubicích.
  • Odlétáme směr bod B. Ten objevíme tak, že z bodu A poletíme 1 703 metrů v azimutu 69°.
  • V bodě B náš vyhlídkový let ani zdaleka nekončí. Nyní překonáme vzdálenost 1 265 metrů v azimutu 326°.
  • Aktuálně jsme dosáhli bodu C, z něj pokračujeme 3 355 metrů v azimutu 210°.
  • Bod D je v naší cestě předposlední. Do cílového bodu E se dostaneme tak, když urazíme vzdálenost 3 055 metrů v azimutu 46°.
  • Konečně jsme dorazili do cíle naší menší letecké prohlídky města Pardubic - bodu E. Na závěr je vašim úkolem zjistit, co se v tomto bodě nachází. Věřím, že to pro vás nebude těžké. Toť vše.

Řešení

Vaše řešení mi posílejte nejlépe do formuláře zde. Uveďte do něj název hledaného objektu a e-mail, na který vám mám odpovědět, zda je vaše řešení správné. Dále můžete připsat svou přezdívku, blog (pokud ho máte), jak obtížné to pro vás bylo (časově, na přemýšlení) atd. Pokusím se vám odpovědět co nejdříve, stihnout bych to měl nejpozději do jednoho dne. Odpovědět můžete i vložením klasického komentáře, ovšem i v tomto případě musíte uvést e-mail, na který vám mám odpovědět, neboť takový komentář nemůžu z pochopitelných důvodů zveřejnit. Na vaše řešení se budu těšit! :-)

Soutěž

Stejně jako u minulých hlavolamů z rubriky, tak i dnes platí, že kdo jako první pošle správné řešení (nezáleží na tom, jestli přes formulář či komentář) a bude mít vlastní blog, který uvede, vyhraje časově neomezenou propagaci v tomto článku! :-) Výsledek soutěže se dozvíte prostřednictvím editace tohoto článku. Pokud chcete vyhrát, pospěšte si, výherci některých minulých soutěží poslali svá správná řešení i do několika desítek minut od publikace článku.

EDIT 10. 11. 2015, 23:25
Vítězem soutěže se stává...

Nekra


---

P. S. V anketě můžete hlasovat (pokud jste tak ještě neučinili), zda máte rádi hlavolamy. Pokud ano, které to jsou? Uvítali byste přímo je nebo nějaké jiné zde na blogu? Upozornění: Komentáře jsou moderované, aby nedošlo k prozrazení výsledku dnešního hlavolamu. Komentáře s řešením nebudou publikovány. Jakékoliv jiné komentáře k tématu s radostí vítám a samozřejmě budou co nejdříve zveřejněny. Děkuji za pochopení a za vaše případné reakce, přeji vám pěkný zbytek večera. :-)

---

OSTATNÍ RÉBUSY

Sudoku

TIP NA ČLÁNEK

 


Anketa

Máte rádi hlavolamy?

Ano
Ne

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama