Závěr roku 2015

31. prosince 2015 v 20:00 | David |  Deník
Již za čtyři hodiny odbije půlnoc a s ní uvítáme nový rok 2016. Než se tak stane, rád bych vám napsal o tom, jak jsem trávil poslední týdny a stručně shrnul celý rok 2015.


Dvojitý Štědrý den

Štědrodenní články mají na blogu svou tradici, nerad bych ji porušil. Letos vám to servíruji s týdenním zpožděním. Průběh letošního Štědrého dne se nijak výrazně nelišil od těch předchozích, nejmenší (resp. skoro žádná) odchylka byla v počasí: jasno a slunečno, teploty kolem 10°C, jednoduše řečeno krásné Velikonoce. Stejné počasí panovalo loni i předloni, rok 2012 si již nepamatuji. Myslíte, že se ještě někdy dočkáme Štědrého dne na sněhu?

Cestu jsme zahájili na mé poměry celkem brzo - asi v 9 hodin - objížděním hřbitovů a známých. Po příjezdu domů jsme si dali hrachovou polévku, místo krutonků netradičně s Bake Rolls (nebyl to vůbec špatný nápad). Poté jsem ještě rozeslal vánoční + novoroční přání, zabalit poslední dárky a pomalu se připravoval se na večer. Večeřet jsme začali krátce po 17. hodině. Letos jsem si zahrál na Ježíška já (šel jsem zazvonit).

Dárků byla opravdu hromada. U rozbalování nás bylo pět, navíc byla naše fenka Jenny, která s námi oslavila své první Vánoce. Hned na začátku pro ní taťka vytáhl její hlavní dárek, a to nový pelíšek, který si velmi rychle oblíbila. Myslím si, že každý dostal hromadu dárků a rozhodně si nemohl stěžovat. Pod stromečkem jsem našel novou hru (tančící podložku), oblečení mé oblíbené značky piva Radegast (čepice, šála, ponožky), tradiční oblečení (trička, mikina, trenky, ponožky), kosmetiku (sprchový gel, deodorant, antiperspirant), ubrousky na brýle, doplňky stravy, gumovací propisku a to bylo asi vše.

Adventní věnec na bytě, který jste mohli vidět v listopadových ZF.

Ani letos jsme neporušili tradiční oslavu Vánoc na bytě (dříve na koleji), oproti předchozím rokům o dost dříve: v sobotu, 12. prosince. Sešli jsme se v hojném počtu sedmi lidí. Udělali jsme si krásný večer včetně štědrovečerní večeře. V pokoji jsme měli zhasnuto, po celou dobu nám svítil náš obří umělý stromeček a hromada svíček. Co se týče dárků, letos jsme zvolili tento model: každý nakoupí dárek v max. hodnotě 50 Kč, dárky se budou potom losovat. A já si vylosoval obří čokoládu Milku. Po večeři jsme konverzovali, jedli cukroví, zapálili si prskavky atd. Nikdo mě neposlechl, abychom šli s prskavkami ven. Důsledek? Zasmrádlý pokoj a propálený ubrus! :-D

Shrnutí roku 2015

Původně jsem plánoval unudit vás sáhodlouhými odstavci o tom, jaký byl můj rok 2015, ale nakonec jsem si řekl NE! :-D Svůj rok 2015 shrnu následujícími odkazy, které obsahuji důležité či jinak zajímavé události roku, dále články, které vás zaujaly atd.

Leden

Únor

Březen

Duben

Květen

Červen

Červenec

Srpen

Září

Říjen

Listopad

Prosinec

Novoroční předsevzetí? To ode mě nečekejte. Člověk si ho dá, ale buď ho hned první den poruší, nebo je pak hrozně zklamaný, když nevyjde. Základem je zdraví, to ostatní je už nepodstatné. :-) Hlavní je, aby se člověk díval na svět pozitivně a s úsměvem, ať se děje co se děje, stejně taky aby se nedíval do minulosti, protože ta už jiná nebude. ;-)

---

P. S. Jak jste prožili vánoční svátky? Jak hodnotíte nadílku od Ježíška? Co vás nejvíce potěšilo? Jaký byl váš rok 2015? Máte nějaké předsevzetí do příštího roku? Uvítám jakýkoliv ohlas k tématu, klidně si odkazy na stejně tematicky zaměřené články, rád si je přečtu. Předem děkuji za vaše případné reakce, užijte si silvestrovské oslavy a ať je váš příští rok plný zdraví a radosti. :-)
 


Anketa

Jak bys ohodnotil/a svou nadílku od Ježíška (jako ve škole)?

Výborně
Chvalitebně
Dobře
Dostatečně
Nedostatečně

Komentáře

1 Barča Barča | Web | 2. ledna 2016 v 20:03 | Reagovat

Já měla 3 Ježíšky - 24. prvního u mamky a druhého u táty a 25. u babičky. Bylo mi naježeno štědře. Největší radost jsem měla ze zrcadlovky a dresu české hokejové reprezentace s Jardou na zádech :-)

Novoroční předsevzetí si nedávám. Jak se znám, tak bych to stejně nedodržela. :-D

2 Nekra Nekra | 2. ledna 2016 v 22:03 | Reagovat

Štědrý den na sněhu - nevím. Mám trochu dojem, že se sníh časově "posouvá" za Vánoce (tady u nás sněžilo zatím jen jeden den v lednu), takže teoreticky by ten rok mohl obkroužit a přes jaro, léto a podzim se zase vrátit na Vánoce. Jen si netrofám odhadnout, kolik let mu tohle otočení bude trvat, tedy zda se toho naše generace ještě dožije.

I když ty teplý Vánoce (na blátě) měly taky jednu výhodu. Mohl jsem se jakožto začátečník zúčastnit škrábání a kuchání ryb - při velké zimě by to bylo zbytečné zdržování. Stálo to i za to, že jsme měli v rybí polívce místo osmažený housky petržel ;p.

3 chci zajímavé fotografie chci zajímavé fotografie | 11. ledna 2016 v 23:36 | Reagovat

A co fotky v lednu???

4 David David | E-mail | Web | 12. ledna 2016 v 18:13 | Reagovat

[3]: Fotky za prosinec budou, neboj. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama