Přehled navazujícího magisterského studia

28. července 2016 v 23:00 | David |  Deník
Tímto článkem dělám definitivní tečku nejen za mým navazujícím magisterským studiem, ale také celkově vysokoškolským studiem. Spolu s předchozím článkem Přehled bakalářského studia si tak můžete udělat komplexní přehled. I když se studium oficiálně označovalo jako magisterské, nedosáhl jsem titulu Mgr., nýbrž Ing. Více v celém článku.Stejně jako v bakalářském studiu jsem studoval obor "Technologie a řízení dopravy" (kdybych byl přehnaný puntičkář, doplnil bych, že v bakalářském byl u názvu oboru ještě malý dodatek za pomlčkou: Technologie a řízení dopravních systémů), zkráceně TŘD.

Do následujícího výběru jsem vložil celkem 17 článků. Myslím si, že takový přehled je více než dostačující. Doporučuji se zaměřit především na tučně zvýrazněné články, kde se dozvíte ty nejpodstatnější informace (shrnutí semestrů, státnice atd.). Ostatní články považuji za doplňující, které se studiem méně či více souvisejí.

Mimo níže uvedené články můžu ještě doporučit rubriku Zajímavé fotografie, kde najdete plno fotek z mého vysokoškolského studia. V případě navazujícího magisterského studia se zaměřte na články od září 2014 (zde se nachází jedna velice zajímavá fotka ze začátku bydlení na bytě) až do prosince 2015, kdy mi zrovna vrcholil předposlední semestr mého studia a zároveň došlo k ukončení této rubriky.

Přeji vám příjemné počtení (pokoukání). :-)

1. ROČNÍK
2. ROČNÍK
Slovo závěrem, budoucnost


Těch PĚT let na vysoké škole mi uteklo jako voda. Za tu dobu jsem se dozvěděl plno užitečných informací, poznal spoustu fajnovych lidí, zažil s nimi mnoho skvělých zážitků atd. Když jsem se před studiem rozhodoval, jestli půjdu do Žiliny nebo Pardubic, bál jsem se, ať svého konečného rozhodnutí později nelituju. Obavy se naštěstí nenaplnily, studia v žádném případě nelituju. A jestli vám můžu dát jednu malou, ale velice důležitou radu, tak si zapamatujte rčení "když se chce, všechno jde!" Můžete být na matematiku, fyziku a další předměty totální nuly, ale když se budete snažit (bojovat) co nejvíce to půjde, nemůže se stát, že byste neudělali matematiku, fyziku nebo kterýkoliv jiný předmět na světě! Osobně jsem toho dobrým příkladem, když jsem v bakalářském studiu dělal jeden předmět napotřetí. I když to byla zoufalá situace, nevzdal jsem se a nakonec vše stihl bez zbytečného prodlužování studia. V magisterském studiu se mě opakování předmětů naštěstí vyhnulo.

Možná si říkáte "má po škole, ale co bude dělat dále?" Pokud vás to opravdu zajímá, tak od pondělí, 1. srpna 2016, začínám pracovat u společnosti SŽDC jako signalista. Tím se mi otevírá nová kapitola života. Co všechno předcházelo podpisu smlouvy (a že toho nebylo zrovna málo), jaké byly první dojmy z nástupu do práce atd., o tom všem mám v plánu napsat v jednom z příštích článků. ;-)

---

P. S. A co vy?
  1. Stejně jako já jste absolventi. Pak mě zajímá, jak na vysokou školu vzpomínáte, jak se vám dařilo atd. Můžete doplnit školu a obor.
  2. Nebo můžete být právě studující vysokoškoláci. V tom případě můžete napsat, jak hodnotíte dosavadní průběh studia. Také můžete doplnit název školy a obor.
  3. Ve třetím případě se můžete na vysokou školu teprve chystat (letos nebo za několik let). Potom můžete napsat, na kterou školu/y a obor/y se chystáte
  4. Posledním možným případem je to, že jste na vysoké škole nikdy nestudovali, příp. to vůbec neplánujete. V tom případě mě určitě zajímá důvod. Nebylo to třeba tím, že jste si málo věřili?
Tak jsem si vás krásně rozdělil do čtyř skupin a nyní můžete v případě zájmu reagovat v komentářích níže. Samozřejmě se nemusíte striktně držet otázek a bez problémů zmínit cokoliv z problematiky vysokých škol obecně. Diskutovat by se o tom dalo dlouhé týdny. Předem děkuji za vaše případné ohlasy, mějte se krásně! :-)

---

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK

 


Komentáře

1 Eliška Eliška | 2. srpna 2016 v 20:58 | Reagovat

Gratuluji vážně moc, docela ti závidím, že už máš studium za sebou. I když člověk se vzdělává celý život :)Jen bych se chtěla zeptat, co přináší práce signalisty? :) a samozřejmě přeji hodně štěstí do další etapy života :) ;-)

2 David David | E-mail | Web | 4. srpna 2016 v 22:13 | Reagovat

[1]: V prvé řadě díky. :-)

Zjednodušeně řečeno signalista spolupracuje spolu s výpravčím na přípravě vlakové cesty - zjišťuje volnost koleje, přestavuje výhybky, výkolejky, návěstidla. Dále třeba spolupracuje na organizaci posunu atd. Možná to zní jednoduše, ale je to dost náročná a hlavně velmi zodpovědná pozice. ;-)

Tobě tež ať se daří. :-)

3 Jindra Jindra | 11. srpna 2016 v 11:53 | Reagovat

Tak hlavně, ať se ti ty vlaky nikdy nescuknou :)
Jinak titul závidím. Dnes jsem četl, že ve Vietnamu je hodně málo úspěšných absolventů VŠ, protože tam je na každou jednu zkoušku jen jeden pokus! Třeba ve třeťáku když se nezvládne jedniná zkouška, tak celé studium končí. Hustec.

4 Městoběžník Městoběžník | 24. srpna 2016 v 20:40 | Reagovat

[3]: Uh, tak to je něco tedy! I když nás bylo na oboru celkem málo, takže se často vypsal jen jeden termín a obvykle jsme to také na ten 1. pokus všichni zvládli, tak ve Vietnamu to bude daleko tvrdší.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama