Blog slaví 8. narozeniny

8. srpna 2016 v 10:51 | David |  Blog a já
V čase publikace tohoto článku je to přesně 8 let, co došlo k založení tohoto blogu. Jelikož byl blog založen 08. 08. 08, považuji toto výročí za mnohem krásnější, než kulaté 10leté výročí, které se bude konat až za dva roky. Důvod je prostý, letos těch osmiček bude o něco více, například u tradičního výčtu výročí jsem zjistil nové osmičkové informace.


DortováníU každého výročí nesmí chybět dort. Zatímco do 6. výročí jsem používal k vyjádření stáří klasické tyčkové svíčky, loni jsem vůbec poprvé použil číselnou svíčku (7). Jelikož se mi to zalíbilo, rozhodl jsem se to tento typ nechat i letos. Už loni jsem si dal za cíl, že pokud se tento blog dožije 10. výročí, upeču mu skutečný dort. Tento cíl stále platí. Nicméně předem nečekejte, že to bude vysoce umělecké jako např. od Červenejho čudlíka. :-D Pokud vás zajímá, jak vypadaly předchozí dorty, můžete si je prohlédnout v souvisejících článcích (na konci článku).

Výročí


K datu založení blogu 08. 08. 08 se vážou min. dvě významná výročí. Znáte je již z předchozích článků, letos jsem je doplnil o další zajímavá osmičková data.
  1. Je to přesně 8 let od největší železniční nehody v dějinách samostatné České republiky. Stalo se tak na druhém tranzitním koridoru v železniční stanici Studénka (8 písmen), ve které se před projíždějící vlak zřítila mostní konstrukce silnice II/464. Při neštěstí zahynulo 8 cestujících, 88 cestujících včetně personálu vlaku se zranilo. Vlak EC 108 "Comenius" (8 písmen) táhla lokomotiva s číslem 151.018, který měl v době nehody 8 minut zpoždění. Studénka je od Bohumína, kde trať č. 270 začíná, 8. stanice. V závěrečné zprávě Drážní inspekce se jako čas nehody uvádí 10:30:27, avšak osobně bych se přiklonil k času 10:30:08, kdy došlo k přerušení trakčního vedení díky padajícímu mostu. Mohl bych uvést i další osmičkové údaje, které by však nebyly tak zajímavé (obsazení kolejového obvodu, výhybky atd.). Vlakem cestovala spousta lidí mířící na koncert Iron Maiden. Více informací se dočtete v mém článku Nehoda vlaku ve Studénce, který je třetím nejstarším článkem tohoto blogu. Loni v červenci, 17 dní před tímto výročím, došlo k další mimořádné události, více se dozvíte v článku Nehoda Pendolina ve Studénce.
  2. Stejně tak je to 8 let od zahájení letních olympijských her v Pekingu. Říkalo se, že zahajovací ceremoniál v Pekingu byl lepší, než ten v Londýně (2012). S jistotou vím to, že Číňané nás v roce 2008 oklamali falešným (televizním) ohňostrojem, ale jinak se mi líbil. Peking bude za šest let pořádat další olympijské hry, tentokrát ale zimní. Před pár dny (v pátek, 5. 8. 2016) začaly letní olympijské hry v brazilském Rio de Janeiru. Ceremoniál jsem neviděl, ale už před jeho začátkem se mluvilo o tom, že bude dost skromný z důvodu nízkého rozpočtu. Pro zajímavost příští letní olympijské hry se budou konat v roce 2020 v japonském Tokiu, zimní olympijské hry 2018 v jihokorejském městě Pchjongčchang.
  3. Mimo předchozí dvě významná výročí uvedu, že tento den slaví své narozeniny jeden z mých strejdů. Asi nikoho nepřekvapí, že se nenarodil 08. 08. 08, nýbrž má stejný pouze den a měsíc narození. A jak někteří víte, já jsem narozen 4. 4. a když provedete součet těchto číslic, dostanete další osmičku.
  4. Jen tak ze srandy jsem se zkusil strýčka Googla zeptat, jestli nezná k datu 8. 8. nějaká další významná výročí. Hned zkraje jsem narazil na velmi lechtivou informaci. Podle tetičky Wiki se datum 8. 8. považuje za mezinárodní den ženského orgasmu. Myslím si, že teď jsem dal mnohým z vás inspiraci na dnešní večer. :-D
Víte o událostech, které se vážou k 08. 08. nebo rovnou k 08. 08. 08 a nejsou v článku? Pokud ano, můžete se zmínit v komentářích. Ty nejzajímavější události budou zveřejněny v dalším výročním článku.

Statistiky


Ti, kteří po přečtení 4. bodu výročí nezavřeli článek, si teď můžou prohlédnout některé statistiky blogu.

V první části se zaměřím na nejkomentovanější články. Na první místo se nachází článek o VŠ kolejích, který ještě před dvěma roky nebyl v TOP 10, stejně tak loni v TOP 3. Na druhé místo se po dvou letech vrátil článek o sebevraždě pod koly vlaku (ještě loni byl na prvním místě). O jednu příčku též spadl článek, který se nyní nachází na třetím místě a dozvíte se v něm zajímavé poznatky z mé druhé brigády (inventury) v Kauflandu. Článek o nejlepším blogu na světě byl ještě před dvěma roky byl na prvním místě, loni až třetí, za další rok se posunul o příčku níže. A závěrem článek, který se nachází na pátém místě a řeší to, jak se zbavit otravných reklam na internetu, se loni v TOP 3 ani předloni TOP 10 vůbec neobjevil, jedná se tedy o značný posun.

PořadíVydánoTitulek článkuKomentářů
1.25. listopadu 2013 v 20:15Jak se bydlí na VŠ koleji (UPCE)
73
2.13. prosince 2013 v 20:00Proč sebevrazi skáčou pod vlak?
71
3.22. ledna 2014 v 20:00Inventura v Kauflandu podruhé
65
4.14. října 2012 v 14:10Nejlepší blog na světě?!
59
5.20. března 2013 v 20:05Jak se zbavit otravných reklam
57

Ještě se podíváme na statistiky, které mi generuje TOPlist. Z obrázků je patrné, že v posledních měsících návštěvnost blogu nepatrně klesala. Myslím si, že hlavní důvod bude v klesajícím počtu vydaných článků. Na "radící" články chodí stále dost čtenářů, ale vypadá to, že významná část chodila taky na nejnovější články. Kdo ví, důvod může být i jiný, třeba klesající zájem o blogy celkově, ale to je pouze spekulace. Aby byl názor relevantní (objektivní), musel bych svoje statistiky srovnávat se statistikami ostatních blogů nebo celkových statistiky všech blogů.


Budoucnost


I když jsem několikrát uvažoval o ukončení blogování, zrovna nedávno jsem si říkal, že blog rušit nebudu, i kdybych měl vydat jeden článek za rok. Analogicky k předchozímu odstavci, dokud tady bude tak velká skupina čtenářů hledající užitečné informace, zrušení tohoto blogu by bylo spíše ke škodě než užitku. Navíc svůj blog beru jako svůj menší deníček. Když potřebuju zjistit významnou informaci z minulosti, v 99 % případů velmi rychle a přesně zjistím právě z mého blogového archivu. A co kdyby blog téměř nikdo nenavštěvoval? Věřím, že i tehdy si vymyslím nějaký důvod, proč bych ho neměl zrušit. :-)

Pokud byste měli k tomuto blogu nějaký námět, připomínku či pochvalu, využijte mého kontaktního formuláře (viz ikonka níže). Může se to týkat úplně čehokoliv na tomto blogu. Např. co bych měl změnit v rámci designu, jaké články by se tu měly (více) objevovat atd. Když uvedete správný e-mail, rád vám na vaši zprávu odpovím.


---

P. S. A co vy? Pokud vlastníte blog, jak dlouho ho už máte? Zažili jste někdy takovou krizi, že jste uvažovali o zrušení? Jak se vám líbí dnešní dort ve srovnání s těmi předchozími? Vzpomínáte si k datu 08. 08. 08 nebo jen k 08. 08. na nějaké významné události, o kterých jsem se v článku nezmínil? Jak se vám líbil zahajovací ceremoniál právě probíhajících letních olympijských her v Riu de Janeiru? To je jen zlomek otázek, na které můžete odpovědět. Reagovat můžete na cokoliv, co se vyskytlo v článku. Předem děkuji za vaše případné ohlasy, mějte se fajně! :-)

---

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


TIP NA ČLÁNKY

 


Anketa

Kolik roků/let má tvůj blog (pokud jich máš víc, počítej ten nejstarší)?

Méně než rok
1 - 2 roky
3 - 4 roky
5 let a více (rád/a se pochlubím - viz můj komentář)
Nemám blog

Komentáře

1 Ludmilita Ludmilita | Web | 9. srpna 2016 v 13:56 | Reagovat

Gratulujem! Osmička je moje obľúbené číslo a je to naozaj dosť historická blogová doba, musím uznať :-) Každý si niekedy prejde tou fázou "má vôbec zmysel pokračovať?" ale Blog - podľa môjho názoru - by mal ostať navždy. Je to nie len spomienka, ale aj miesto, do ktorého človek vložil veľké úsilie a plno času. Ja však dúfam, že u teba taká kríza nepríde a prajem ti mnoho úspechov a elánu do ďalšieho písania! :-)

2 Leník Leník | Web | 9. srpna 2016 v 19:37 | Reagovat

Moc gratuluji :-)!!! To už na tvůj blog chodim pres rok :)).

Zajímavé informace! Přeji mnoho dalších úspěšných let!!!

3 David David | E-mail | Web | 9. srpna 2016 v 20:48 | Reagovat

[1]:[2]: Děkuji. :-)

4 Mike Mike | Web | 22. srpna 2016 v 9:54 | Reagovat

Gratuluji k narozeninám a přeji co nejvíce dalších úspěšných let! :-)

Osm let, to už je docela nálož. Ale já se svými 5,5 lety taky nepatřím úplně k blogovým benjamínkům...nicméně tebe nikdy nedoženu. :D :D  :D

5 David David | E-mail | Web | 24. srpna 2016 v 20:33 | Reagovat

[4]: Díky! :-)

5,5 let je taky hodně. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama