11. září 2001: Jak to bylo doopravdy?

18. září 2016 v 22:00 | David |  Názory
Dnes je to týden od 15letého výročí teroristických útoků v USA z 11. září 2001. Přemýšleli jste někdy nad tím, jestli se to nemohlo odehrát přece jen trochu jinak, než jak nám bylo oficiálně prezentováno médii? Abych se přiznal, vždycky jsem věřil "oficiální" verzi a nějakým konspiračním teoriím jsem vůbec nevěnoval pozornost. Názor jsem radikálně změnil až před nějakou dobou, kdy jsem zhlédnul jedno video na YouTube...


Video se jmenuje Záhady 11. září: Demolice. Pokud jste trochu příznivci konspiračních teorií a těm ohledně 11. září 2001 jste dosud nevěnovali pozornost, určitě vás dnešní článek (video) zaujme. Týkat se bude vyloženě útoků na dvě budovy WTC a vše kolem toho. Ten den se dále odehrál letecký útok na Pentagon a ještě jeden útok byl zmařen (letadlo letící směr Washington - možná přímo na Bílý dům - spadlo v polích). Více informací se dozvíte u tetičky Wiki.

Vraťme se tedy k útokům na dvě věže WTC. K nim vznikla jakási oficiální verze, která byla prezentována médii po celém světě a lidé jí uvěřili. Pády budov způsobily nárazy letadel a následné rozsáhlé požáry, které roztavily ocelové konstrukce obou budov. Teorie, kterou neměl laik jako já problém uvěřit.

Konspirační teorie přináší zcela odlišná fakta. Zásadním faktem je to, že pád budovy způsobily exploze (řízená demolice). Každá z budov padala okolo 10 sekund, což by se dalo přirovnat k rychlosti volnému pádu, jako kdyby spodní patra vůbec neexistovala a nekladla žádný odpor. Dalším faktem je, že ocel taje okolo 1500°C, ale teplota ohně byla jen kolem 650°C. Jak bylo z místa události zřetelné, z obou budov se valil hustý dým a pokud jste někdy zakládali oheň, tak víte, že kouř znamená nedostatek kyslíku pro hoření. Hasiči přes vysílačky říkali, že se tam nachází dvě oddělená ohniska, že postačí DVĚ hasící hadice, tedy nic extra rozsáhlého. Věže byly konstruovány pro náraz největšího plně naloženého letadla té doby (Boeing 707), do věží však narazila menší a lehčí letadla. Při samotném pádu vystřelovaly z nižších pater tzv. prskavky způsobené náložemi, které explodovaly předčasně. Víkend před útokem došlo v obou budovách k plánované odstávce elektřiny, avšak nikdo nevěděl, co se skutečně dělo, kamery byly vypnuty. Spekuluje se o přípravě na výbuchy.

Že šlo o řízenou demolici nelze prakticky zpochybnit. Co už není tak jasné a dost se o tom spekuluje, je motiv činu. Mluví se o dvou hlavních příčinách. V první jde o jakýsi impuls k rozpoutání války se západem. Ve druhém případě se zmiňuje pojišťovací podvod. Obě budovy byly pojištěny proti teroristickým útokům, produkovaly vysokou finanční ztrátu, ocelové nosníky byly pokryty rakovinotvorným azbestem atd. Mimo to došlo k řízené demolici další budovy (WTC 7), která nebyla téměř vůbec poškozena a k zemi se dala učebnicovým příkladem. WTC 7 byla jakousi základnou pro ostatní budovy, dodávala elektřinu, byl tam tajný bunkr starosty, sídlo CIA, FBI atd. A právě díky demolici zmizelo plno soudních spisů mnoha řešených kauz (trestných činů).

Níže si můžete pustit zmíněný dokument - přímo tady na blogu. Trvá 90 minut, ale zaručuji vám, že pokud si ho pustíte, nic vás od něj neodtrhne. To, co jsem uváděl výše, je jen malý výtah z dokumentu, ve kterém je vše podrobně a názorně vysvětleno. Přeji vám příjemné pokoukání.


Dospívá generace, která si osudný den vůbec nepamatuje, buď protože ještě nebyli na světě nebo se ještě váleli v plenkách. Mně ten den bylo 9 let a mlhavě si pamatuji, že jsem seděl v pokoji a někým z rodičů jsem byl zavolán do obýváků k televizi, kde živě přenášeli tento otřesný čin. Tehdy mi to přišlo spíše jako nějaký dokument a moc jsem si neuvědomoval vážnost situace.

Můj názor na závěr? Pokud opravdu šlo o řízenou demolici, čemuž mnoho faktů objektivně nasvědčuje, silně tento čin odsuzuju, byť by mohl být motiv méně či více logický. Nestačilo jen si najít dobrý důvod k vyklizení budov, budovy potom odpálit, aby nemusel nikdo z 2996 obětí zemřít? Je to čin, do kterého muselo být zapojeno strašně velké množství lidí, jak se pak podařilo to tak dokonale ututlat? Já jen doufám, že jednou vyplave skutečná pravda oficiální cestou na povrch, protože jak víte, tajemství se neudrží věčně...

---

P. S. A co vy? Věříte, že se útoky z 11. září 2001 odehrály jinak, než jak nám bylo médii prezentováno? O tom můžete hlasovat v anketě, svůj názor můžete pak rozepsat v komentářích. Pokud se tedy skutečně jednalo o řízenou demolici, ke které variantě motivu se více přikláníte (vyprovokování k útokům na západě nebo velký pojišťovací podvod)? Myslíte si, že skutečná pravda někdy vyplave na povrch oficiální cestou? Uvést můžete absolutně cokoliv k tématu. Předem děkuji za vaše reakce, mějte se krásně! :-)
 


Anketa

Věříte, že se útoky z 11. září 2001 odehrály jinak, než jak nám bylo médii prezentováno?

ANO
NE
NEVÍM, vůbec se o tom nezajímám

Komentáře

1 nevíš? nevíš? | 25. září 2016 v 16:47 | Reagovat

Obě budovy byly pojištěny proti teror. útokům, ale teprve 14 dní před útokem. Dlouhé roky předtím ne.

2 Eliss Eliss | Web | 27. září 2016 v 17:17 | Reagovat

Myslím, že si to udělali Američané sami, aby měli důvod začít válku...

3 stuprum stuprum | Web | 30. září 2016 v 1:53 | Reagovat

Dyk si to shodili sami, to ví každý. :D

4 Jindra Jindra | 30. září 2016 v 12:33 | Reagovat

Já to vím už od roku 2001, protože jsem to sledoval na alternativních serverech. Oficiální verzi nevěří ani vědci a konstruktéři, je to jen mediální propaganda. Ale pokud se člověk v lepší společnosti nechce znemožnit, tak musí dělat, že jí věří. Bohužel.

5 Petr Petr | E-mail | 13. února 2017 v 13:01 | Reagovat
6 Cara Cara | E-mail | 13. února 2018 v 16:56 | Reagovat

SAKRA, UŽ JE TO PŘECE NĚKOLIK LET. NEMOHLO BY SE NA TO PROSTĚ UŽ JEDNODUŠE ZAPOMENOUT?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama