Jsme národ úplatných koblihářů!

16. října 2016 v 20:00 | David |  Názory
Minulý víkend se konaly krajské volby a 1. kolo senátních voleb, tento víkend 2. kolo senátních voleb. Dovolte mi, abych se k výsledkům jasně a stručně vyjádřil. Mj. se dozvíte, koho jsem volil a proč, nebo v čem vidím největší kámen úrazu voleb obecně. Dneska se máte rozhodně na co těšit, bude to drsné!


Nahoře finální výsledky krajských voleb, dole senátních voleb (po 2. kole) (zdroj)

Pokud se o dění v politice alespoň trochu zajímáte, výsledky voleb určitě nevidíte poprvé. Pro připomenutí v krajských volbách ovládlo ANO celkem 9 krajů, 2 kraje ČSSD a po jednom kraji strany KDU-ČSL a SLK. Ve srovnání s předchozími krajskými volbami v roce 2012 je to drtivá porážka ČSSD (také mělo 9 krajů). Můj závěr z krajských voleb je, jak už nadpis napovídá, že jsme národ úplatných koblihářů! Jsem z toho zklamaný, opravdu se stydím tuto zem, tyto lidi, kteří si stěžují na korupci v politice, ale sami se nechají zkorumpovat jednou hnusnou koblihou! Když jsem viděl fotky na FB, jak se na koblihy (také kávy, párky atd.) stály fronty v řádech desítek a stovek metrů, nemohl jsem tomu uvěřit.

Ať se mi to líbí nebo ne, je to vlastně každého jeho svobodná volba. Jaké si to uděláme, takové to budeme mít. Proto ten, kdo volil ANO nebo u voleb vůbec nebyl, nemá nárok stěžovat si na krajskou politiku! Každý mohl udělat vše pro to, aby opravdu líp. Stačilo jen přijít volit, jak těžké. Volební účast přes 34 % je žalostně málo, v tom vidím největší kámen úrazu voleb obecně! Podle mě aby volby měly nějaké relevantní výsledky, muselo přijít volit alespoň 50 % voličů, ale je tohle reálné kromě referenda?

Nemám rád velké strany typu ČSSD, KSČM, ODS, KDU-ČSL, jsou to pro mě nevolitelné strany, které tu jsou klidně i desítky let a nepřináší nic dobrého, nového, zajímavého atd. ANO tam taky pomalu začínám zařazovat, protože tvrdím NE, nebude líp. Tato strana je možná menší zlo, ale pořád je to zlo a o to jde. Nejvíce diskutované je zavedení EET. Na jednu stranu je fajn, že se pan ministr financí snaží udělat něco pro vyšší příjmy z daní, ale zkušenosti ze světa ukazují, že to zase tak dobrý efekt nepřináší a obávám se, že to bude sloužit ke zjišťování citlivých údajů firem, které se budou hodit holdingu Agrofert, který vlastní hádejte kdo. :-) Navíc Agrofert vyrábí výrobky VELMI nevalné kvality, však víte...

Senátní volby ovládla KDU-ČSL. ANO získalo pouze 3 místa. Najednou pan Babiš mluví o tom, že Senát ČR by se měl zrušit, je to zbytečná a drahá instituce. OK, neprotestuji, ale tvrdil by to samé, kdyby drtivě vyhrál i senátní volby? URČITĚ NE! Vidím v tom, že pan Babiš chce ovládnout všechny a všechno a kde se mu nedaří, od toho dává ruce pryč, chce to zrušit apod. No není to šašek? :-)

V našem okrsku senátní volby neprobíhaly, ty krajské samozřejmě ano. Zajímá vás, koho jsem volil? Vůbec se nestydím přiznat, že jsem do urny vhodil volební lístek Strany svobodných občanů. Myslím si, že je to solidní strana s velmi dobrým programem. Mnoho lidí vůbec netuší, že existuje, protože sice je velmi aktivní na svém Facebooku a webu, ale jinde minimálně. Když si podrobně prostudujete jejich program a příspěvky, zjistíte, že jsou zaměřeni na svobodu žití, podnikání, trhu a nejen toho. Není tam nic, proti čemu by se dalo výrazně protestovat. Přesto tuto stranu volilo strašně málo lidí, třeba u nás v Moravskoslezském kraji jen lehce přes 1 % voličů. Strana je to skvělá, ale co se týče propagace, mají stále co dohánět, aby dosáhli výrazného výsledku. Letos získali pár křesel jen ve Zlínském kraji, ale ve společné koalici se Soukromníky...

Závěrem bych ještě uvedl, že třeba nás ANO mile překvapí a dokáže, že umí krajskou politiku mnohem lépe než ČSSD či jiné strany. V tomto případě mě potěší, ale nemyslím si, že jen kvůli tomu bych je měl příště volit, ať jde o jakékoliv volby, to by se muselo změnit (zlepšit) mnoho věcí. Pokud se však ukáže, že krajská politika ANO je totální propadák, za 4 roky dopadnou stejně jako ČSSD. Nebo to snad i v tomto případě opět zachrání koblihy?!


---

P. S. Jak hodnotíte výsledky letošních krajských a senátních voleb? O tom můžete hlasovat v anketě, příp. se vyjádřit v komentářích. Zde můžete taky napsat, koho jste volili a proč, především budu rád, když se mi přihlásí voliči ANO se svým odůvodněním. Myslíte si, že volby do Poslanecké sněmovny příští rok dopadnou v podobném duchu? Má stále cenu volit velké strany, které nepřináší nic nového a zajímavého? Nechtělo by to dát více prostoru novým malým stranám? Uvítám cokoliv k tématu. Předem děkuji za vaše případné reakce, mějte se pěkně! :-)

---

TIP NA ČLÁNKY

Také jste si dlouho mysleli, že útoky z 11. září se staly přesně tak, jak nám bylo médii prezentováno?

Ani koblihy od Babiše!!!
 


Komentáře

1 donPepe donPepe | Web | 17. října 2016 v 8:25 | Reagovat

Nezbývá nic jiného než souhlasit a popřát si, že snad nás ANO v krajích příjemně překvapí. A třeba tato prohraná bitva zmobilizuje ostatní :)

2 já ti dám "jsme" já ti dám "jsme" | 5. listopadu 2016 v 6:48 | Reagovat

"Jsme národ"...proč JSME?! :-!
Babiše nemusím.

Agenta Bureše nemusím.

3 Majký Majký | Web | 6. listopadu 2016 v 14:33 | Reagovat

Nad raketovým vzestupem a dlouhodobými úspěchy ANO mi zůstává rozum stát. Nezbývá, než doufat, že se Babiš nerozhodne jít do prezidentských voleb...

4 Kika Kika | E-mail | Web | 7. listopadu 2016 v 11:27 | Reagovat

k volbám chodím pravidelně, vždycky si říkám ze čím min lidi přijde tim větší váhu můj hlas ma :) btw bez ohledu na to, jaké ma Babišem záměry s tim ze by zrušil senát, tak bych senát zrušila taky

5 Městoběžnice Městoběžnice | 8. listopadu 2016 v 22:06 | Reagovat

Jsem nevolila. Protože nesleduji politiku, nemám přehled, nepřipadám si vůbec kompetentní k tomu někoho volit do těchto voleb. Nemám v tom osobní angažovanost a nepůjdu k urně, protože "mi ten a ten říká, že mám volit toho a toho", nebo protože "mám volit za každou cenu, jedno koho", či nejraději "volit někoho za každou cenu, ale hlavně ne toho a toho". Ne.
A i když občas nějaký volební program vidím a přečtu, zatím mne žádný nepřesvědčil a nepřiměl k tomu, abych mu dala hlas. Z tohoto důvodu podle mne mám také nárok na to, abych si na výsledky voleb postěžovala, jestliže se mi bude chtít, a nesouhlasím s tím, když se o nevoličích říká, že nemají právo do toho kecat. Mají, protože důvod k nevolení může být různý.

Také si potom (když nikoho nezvolím) nemusím vyčítat, že jsem třeba někdy zvolila někoho, kdo by pak vyhrál a ve své politice zklamal.

No a druhý důvod je ten, že jsem prostě v době voleb nebyla v místě trvalého pobytu.

6 Městoběžnice Městoběžnice | 8. listopadu 2016 v 22:11 | Reagovat

No a jinak, jak jsem slyšela od jednoho pravděpodobného voliče Ano, tak jeho důvody byly, že Babiš je proti nepoctivcům, že proti nim zakročí (EET) a on sám o sobě nemá důvod krást, když má peněz dost. Bylo to něco v tom duchu, ale nebavili jsme se nijak dohloubky, jen pár větami.

Argument o tom, že bohatý člověk nemá potřebu krást, je volovina. To nezáleží na penězích.

7 David David | E-mail | Web | 9. listopadu 2016 v 18:18 | Reagovat

[5]: Jedna věc je nemožnost volit - nebýt v místě trvalého pobytu - to je omluvitelné. Druhý pohled moc neberu. Pochybuju, že tě žádná strana neosloví. Spíše je to o tvé neznalosti. Třeba Svobodné skoro nikdo nezná, ale proti jejich programu se nedá významně protestovat. A takových malých, dobrých a neznámých je více. A kdyby přece jen jsi znala všechny strany a žádná ti nevyhověla, pak si sice můžeš stěžovat, dokážeš si to představit lépe, ale stejně nemáš jedinou stranu, která by to k lepšímu změnila. Má pak cenu to nějak řešit? Asi ne, leda tak založit takovou silně specifickou stranu. :-)

8 Městoběžnice Městoběžnice | 9. listopadu 2016 v 20:23 | Reagovat

[7]: Neznalost v tom hraje roli a vlastně i to, že jsem neměla motiv si něco zjišťovat. Dlouho jsem ani nevěděla, že nějaké volby budou, všimla jsem si toho, až když byla reklama nepřehlédnutelná. A ani dlouho potom jsem moc netušila, kdy že ty volby vlastně budou. Ano, i takoví exoti jsou :-)

Samozřejmě když politiku nesleduji, tak si pak většinou ani nestěžuji, protože jednoduše nevím, co se v ní děje. Jen jestliže se mne nějaké opatření přímo dotkne, a to si pak stěžuji obvykle na ten konkrétní krok, případně sérii kroků, nikoliv na politiku jako celek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama