Blog slaví 9. narozeniny

8. srpna 2017 v 10:51 | David |  Blog a já
V čase publikace článku je to přesně DEVĚT let, co byl založen tento blog. Krásně to letí, do kulatin zbývá už jen jeden rok. Dožije se ale toho blog, aniž bych ho zrušil?


DORT

Ani tentokrát nesmí chybět dort, byť jen virtuální. Dort se objevil už u prvního výročí. Rok co rok byly dorty jakž takž podobné, měnily se jen barvy, fonty písma atd. Zatímco do 6. výročí jsem používal k vyjádření výročí tyčinkové svíčky, od 7. výročí používám číslicové svíčky. Tak se mi dort líbí více. A co vám? V minulém výročním článku jsem se zavázal, že pokud se blog dožije 10 let, vyrobím mu skutečný dort! Se svými kulinářskými schopnostmi a dovednostmi se teda máme na co těšit. :-D


VÝZNAMNÉ UDÁLOSTI

Opět vám chci připomenout významné události, které se týkají nejen data založení blogu, ale také dne 08. 08. Omlouvám se, že se budu v mnohém opakovat. Na oplátku letos přidávám další bod, celkově tedy už pět. :-)
  1. Je to přesně 9 let od největší železniční nehody v dějinách samostatné České republiky. Stalo se tak na druhém tranzitním koridoru v železniční stanici Studénka (8 písmen), ve které se před projíždějícím vlakem zřítila mostní konstrukce silnice II/464. Při neštěstí zahynulo 8 cestujících, 88 cestujících včetně personálu vlaku se zranilo. Vlak EC 108 "Comenius" (8 písmen) táhla lokomotiva s číslem 151.018, který měl v době nehody 8 minut zpoždění. Studénka je od Bohumína, kde trať č. 270 začíná, 8. stanice. V závěrečné zprávě Drážní inspekce se jako čas nehody uvádí 10:30:27, avšak osobně bych se přiklonil k času 10:30:08, kdy došlo k přerušení trakčního vedení díky padajícímu mostu. Mohl bych uvést i další osmičkové údaje, které by však nebyly tak zajímavé (obsazení kolejového obvodu, výhybky atd.). Vlakem cestovala spousta lidí mířící na koncert Iron Maiden, který se konal v Praze. Více informací se dočtete v mém článku Nehoda vlaku ve Studénce, který je třetím nejstarším článkem tohoto blogu. Před dvěma roky, 17 dní před tímto výročím, došlo ve Studénce k další velké mimořádné události, více se dozvíte v článku Nehoda Pendolina ve Studénce.
  2. Také je to 9 let od zahájení letních olympijských her v Pekingu. Říkalo se, že zahajovací ceremoniál v Pekingu byl lepší, než ten v Londýně (2012). S jistotou vím to, že Číňané nás v roce 2008 oklamali falešným (televizním) ohňostrojem, ale jinak se mi líbil. Peking bude za pět let pořádat další olympijské hry, tentokrát zimní. Loni 5. srpna začaly letní olympijské hry v brazilském Rio de Janeiru. Ceremoniál jsem neviděl, ale už před jeho začátkem se mluvilo o tom, že bude dost skromný z důvodu nízkého rozpočtu. Pro zajímavost příští letní olympijské hry se budou konat v roce 2020 v japonském Tokiu, zimní olympijské hry 2018 v jihokorejském městě Pchjongčchang.
  3. Tento den slaví své narozeniny jeden z mých strejdů. Asi nikoho nepřekvapí, že se nenarodil 08. 08. 08, liší se pouze rok narození. Jak někteří víte, já jsem narozen 4. 4. a když provedete součet těchto číslic, dostanete další osmičku!
  4. Jen tak ze srandy jsem se zkusil strýčka Googla zeptat, jestli nezná k datu 8. 8. nějaká další významná výročí. Hned zkraje jsem narazil na velmi lechtivou informaci. Podle tetičky Wiki se datum 8. 8. považuje za mezinárodní den ženského orgasmu. Myslím si, že teď jsem dal mnohým z vás inspiraci na dnešní večer. :-D
  5. Dnes, tj. 08. 08. 2017, mám svou první směnu v železniční stanici Dobrá u Frýdku-Místku, tzn. v mé domovské obci. Čeká mě prvních šest zácvikových směn a potom (po zkouškách praktické způsobilosti) bych měl opět pracovat samostatně. V Hnojníku, kde jsem jako výpravčí začínal, bych se měl ještě sem tam objevit. Dobrou beru jako povýšení, protože je tam mnohem více práce a starostí díky nákladní dopravě z/na automobilku Hyundai (čti hujaja). Pro více informací o mé práci klikejte na letošní květnový archiv.
Víte o událostech, které se vážou k 08. 08. nebo rovnou k 08. 08. 08 a nejsou v článku? Pokud ano, můžete se zmínit v komentářích. Ty nejzajímavější události budou zveřejněny v dalším výročním článku.

PODĚKOVÁNÍ ZA 200 000 NÁVŠTĚV

Shodou okolností před pár dny, přesněji 5. srpna 2017 v odpoledních hodinách, byl překonán další milník v návštěvnosti, tentokrát jde o 200 000 návštěv. Lepší dáreček k tomuto výročí přijít nemohl. Všem vám moc děkuji, i když dobře vím, že část návštěv tvoří otravní spamroboti. Ale tak na to se nikdo neptá, spamroboti otravují celý Internet. :-)


NOVÝ AVATAR

Uvědomil jsem si, že nějaký ten pátek používám nový avatar, ale vůbec jsem se o tom nezmínil. Původně jsem měl velmi dlouhou dobu níže vložený, který vyjadřoval mou oblíbenou barvu (červenou) a znak mého znamení horoskopu (beran).


Vymyslel jsem ale ještě něco lepšího - viz níže. Oblíbená barva zůstává, avatar se zakulatil (co je dnes kulaté, to je in, cool a sexy) a uvnitř smajlík s hlubším významem. První pohled: můj nejoblíbenější a nejpoužívanější smajlík. Druhý pohled: déčko jako David a dvojtečka rovná se otevřenost. :-D Možná se teď smějete, ale přijde mi mnohem výstižnější. Dvojtečka a otevřenost, co to plácám? Tak třeba v univerzitním logu UPCE dvojtečka znamená otevřenost světu. Tak jsem si to upravil pouze na otevřenost, protože opravdu otevřený jsem. :-)


Jak nový avatar hodnotíte vy? :-)

VYJÁDŘENÍ K AKTUÁLNÍ SITUACI

Možná se to sem úplně nehodí, ale přece jen naznačuji, jestli vůbec blog dožije kulatin... Kdo sleduje aktuální dění, určitě ví o článku na Srdci blogu.

Ve stručnosti jsem z nové správkyně Báry zklamaný, vkládal jsem do ní velké naděje, těšil se, že bude lepší jak Standa a nakonec skutek utek. Ano, částečně i moje chyba, že jsem byl velký snílek. Ale tvrdit, že není blogerka a že přecenila své síly... Pokud není blogerka, tak tam nemá dělat. Je to stejné jako kdyby chemik vedl ministerstvo financí (to není vtip, ale realita, hádejte koho myslím). Také na 12denní dovolenou má každý nárok, ale je slušné napsat "12 dní tu nebudu, tak mě neotravujte" a je to. :-) Než aby snažila situaci nějak uklidnit, zlepšit, tak spíše leje olej do ohně. Blogeři tam píšou různé návrhy na zlepšení, něco zní dobře, ale pochybuju, že někdo nebo něco vytáhne Blog.cz ze situace, ve které je (v tom jsem zas velký pesimista). Nezbývá, než si přát, ať to vydrží ještě alespoň jeden rok (jak egoistické...).

STATISTIKY

A na závěr ukázka pár statistik, které mi generuje TOPlist po kliknutí na odkaz v administraci blogu.

Je z nich jasně patrné, že návštěvnost blogu pomalu a jistě klesá a klesá. Dávám tomu dva hlavní důvody. Jako první publikuju o dost méně článků, za druhé o Blog.cz jako takový je čím dál menší zájem, spousta blogerů končí, stěhují se jinam, ubývají čtenáři, táhnou úplně jiné platformy (FB, YT, IG, ...).


I když je situace taková, jaká je, rád bych tu ještě vydržel minimálně do 10. výročí. Mám už dlouhou dobu připraveno spoustu námětů pro zajímavé články. Nebudu lhát a rovnou uvedu, že doteď se mi prostě nechtělo psát, lenost zvítězila. V poslední době mě to ale trochu opět chytlo (víc čtu a komentuju ostatní, dokonce jsem po dlouhé době sám něco vydal). Budu se snažit, aby každý měsíc vyšlo alespoň pár článků, ale 60 článků za rok, to už po mě vážně nechtějte. :-)

---

P. S. V anketě můžete hlasovat, jak starý máte svůj blog (pokud vůbec ještě máte), v komentářích to můžete upřesnit. Dále se můžete libovolně vyjádřit k jakékoliv části článku, např. jestli vás napadají další významné události k magickému datu 08. 08., jak se vám líbí virtuální dortík, co říkáte na aktuální situaci v blogosvětě atd. Předem děkuji za vaše reakce, mějte se! :-)

---

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY


TIP NA ČLÁNEK

 


Anketa

Kolik roků/let má tvůj blog (pokud jich máš víc, počítej ten nejstarší)?

Méně než rok
1 - 2 roky
3 - 4 roky
5 let a více (rád/a se pochlubím - viz můj komentář)
Nemám blog

Komentáře

1 Vlasta Vlasta | E-mail | Web | 9. srpna 2017 v 13:15 | Reagovat

Gratuluji! Devět let je už slušná doba. Plus gratuluji k výdrži na blog.cz :D

Ahoj!

2 Leník Leník | Web | 10. srpna 2017 v 21:01 | Reagovat

Moc gratuluji k 9. narozeninám! To už je vysoké číslo :-).
Můj blog oslavil v dubnu 4. narozeniny.
Ano, návštěvnost teď rapidně klesá. Myslím, že je to velká škoda :(...

Gratuluji k 200 000 návštěvníkům!!! Úžasné.

Do 10. výročí vydržet musíš. Jsem zvědavá na ten dort :D.

Jo a ještě mám otázku. Proč v tom avataru mas smajlík bez nosu, když ho pises s nosem :D (promin za takovou hloupou otázku, ale napadlo me to :D)
Ja smajlíky menim. Někdy je píšu s nosem, někdy bez :D.

3 David David | E-mail | Web | 11. srpna 2017 v 15:45 | Reagovat

[1]: Díky. :-)

[2]: Díky za gratulaci i trefnou poznámku. :-) Používám obě verze. Třeba na FB, ať napíšu ":-D" nebo ":D", vždy se to promění ve stejného smajlíka. Tady na Blog.cz to však neplatí.

4 Magicmax Magicmax | Web | 12. srpna 2017 v 8:52 | Reagovat

Blahopřeji ti! :) 9 let - to je hodně. :) Samotný portál BlogCZ má 10 let a pár měsíců, takže je to jen malý rozdíl. :) Možná si jedním z posledních zachovalých blogů, co jsou takhle staré. :) Ale nemyslím si, žeje to důvod proč dál psát. :/

5 David David | E-mail | Web | 14. srpna 2017 v 20:55 | Reagovat

[4]: Díky. :-) No právě proto, že jsem tady tak dlouho, tak by byla škoda to zabalit... A co my víme, třeba se ještě Blog.cz (aspoň trochu) vzchopí. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama