Běžte volit

13. října 2017 v 14:00 | David |  Názory
Přesně za týden od času publikace článku se po více jak roce opět otevřou volební místnosti. Myslím, že byste měli být u toho.


zdroj: (1), (2)

Nedávno jsem s velkým překvapením zjistil, že někteří lidé vůbec nevědí, že budou volby. I to byl impulz k sepsání tohoto článku. Takže nejen pro neznalé - zapište si do kalendáře: příští pátek a sobotu (20. a 21. října 2017) se budou konat volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky (zkráceně PSP ČR). V pátek budou volební místnosti otevřeny od 14:00 do 22:00 hodin, v sobotu od 08:00 do 14:00 hodin.

Osobně tyto volby považuji za jedny z nejdůležitějších za poslední roky. Řekl bych, že budou mnohem důležitější, než volby prezidentské, které se uskuteční na konci ledna 2018. Proto na vás apeluji, běžte volit! Neříkám kterou stranu, to nechávám čistě na vás. Každý z nás má jiné představy, skoro každý si myslí, že právě jeho názor je jediný možný a správný, takže nemá cenu cokoliv psát... Vy, kteří se pohybujete na sociálních sítích nebo sledujete/čtete všemožná média (televize, noviny), tak toho určitě máte stejně jako já už po krk. Jediný názor, který vám k tomu řeknu, je ten, že před volbami vám politik slíbí i manželku na jednu noc (verze pro voliče - pány), ale po volbách, víte jak to chodí... Každý hlas je důležitý, proto zapomeňte na nesmyslné předsudky typu "můj hlas nic nerozhodne!" Nepotřebuji pak čtyři roky poslouchat, jak si každý druhý stěžuje na současnou vládu, přitom u voleb nebyl!

Letos se mi splnil můj menší sen a poprvé ohlídám spravedlivý průběh voleb jako člen volební komise (přesněji jako místopředseda). Tímto bych rád ještě jednou poděkoval kamarádovi, který mi e-mailem přeposlal informace pro zájemce o členství ve volební komisi. U strany X jsem našel volné místo ve Frýdku-Místku, což by nebyl problém, do F-M to mám pár kilometrů. Následně se ke mně dostaly ještě informace od strany Y, která mi odpověděla, že se mnou počítá v mé rodné obci. Byl by hřích to odmítnout! Jsem na to velmi zvědavý a natěšený. Určitě o tom plánuji poté sepsat článek.

Pro více informací k letošním volbám doporučuji zde tetičku Wiki, kde se dozvíte základní informace, přehled všech nominovaných stran. Dále mohu doporučit oficiální informace od Českého statistického úřadu - zde. Programy jednotlivých stran tradičně najdete na jejich oficiálních webech. Na finální rozhodnutí máte ještě spousty času.

Volte podle svého nejlepšího vědomí a svědomí! :-)

---

P. S. A co vy? Chystáte se letos k volbám? Pokud ano, zcela dobrovolně můžete uvést, kterou stranu plánujete volit. Pokud nepůjdete volit, určitě mě zajímá důvod. Myslíte, že jeden hlas nic nerozhodne? Budete se voleb účastnit i jako člen volební komise? Je to vaše první zkušenost nebo už několikátá? Uvítám jakékoliv zážitky a postřehy. Hlasujte, prosím, v anketě, v komentářích můžete uvést cokoliv rámci dnešního tématu. Předem děkuji za vaše ohlasy, mějte se pěkně! :-)
 


Anketa

Půjdete k letošním volbám do Poslanecké sněmovny (20. - 21. 10. 2017)?

Ano
Nevím
Ne

Komentáře

1 Aneta Aneta | Web | 16. října 2017 v 18:22 | Reagovat

Volit chodím naprosto pokaždé :) V komisi jsem sedávala zamlada :D Doporučuji sebou dostatek knih :D

2 Anna Anna | E-mail | 17. října 2017 v 16:20 | Reagovat

K volbám určitě půjdu! Za svou pětiletou plnoletost jsem nevynechala jediné a souhlasím, toto jsou skutečně jedny z nejdůležitějších voleb!
Jsem ráda, že mé okolí o volbách ví a půjde volit. Nicméně ještě lepší je pocit, že více méně všichni jdeme volit jednu stranu. A to se pak mluví u piva! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama